بازتاب

دیدار وزیرآموزش‌وپرورش با اعضای انجمن مطالعات برنامه‌درسی کشور

وزیرآموزش‌وپرورش در دیدار با اعضای انجمن مطالعات برنامه‌درسی کشور بر ضرورت همکاری نظام‌مند وزارت آموزش‌وپرورش با جامعه علوم تربیتی و روانشناسی تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش خانه اساتید علوم تربیتی است، گفت: به دنبال این هستیم تا از فرصت بی‌نظیری که در طی 12سال مداوم برای میلیون‌ها دانش آموز در اختیار ما است برای بهتر زیستن انسان‌ها، دستاورد داشته باشیم.

می‌توان انتگرال را در کتاب ریاضی حفظ کرد به شرط آنکه...

یک معلم ریاضی شاغل در مدارس استعداهای درخشان گفت:می‌توان انتگرال را در کتاب ریاضی حفظ کرد به شرط آنکه دانشگاه نیز در این زمینه تعامل داشته باشد.

ورود مجلس دانش‌آموزی به مسئله "بیانیه گام دوم انقلاب"

نمایندگان دانش‌آموزان در مجلس دانش‌آموزی از ورود این مجلس به مسائلی همچون بیانیه گام دوم انقلاب و تحمیلی بودن کتاب‌ های درسی خبر دادند.

اجرای کاردوی جشن پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی در مدرسه تاریخی دارالفنون

با مشارکت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان البرز کاردوی جشن انقلاب شکوهمند ایران اسلامی در مدرسه تاریخی دارالفنون دارالفنون در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از مدرسه دارالفنون، در این طرح که چهار هزار نفر از دانش آموزان استان البرز در آن شرکت می کنند، ابتدا بازدید از موزه عبرت انجام می‌شود و سپس دانش آموزان از ظرفیت های اردویی مدرسه تاریخی دارالفنون دیدن می کنند و با تاریخ پربار تعلیم و تربیت ایران اسلامی آشنا می شوند.

مدرسه، کلیدواژه مهمی در فرهنگ انقلاب است

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه فرهنگیان بخش مهمی از انقلاب، جنگ و دفاع مقدس را هدایت کردند و پیش بردند، گفت: مدرسه، کلیدواژه مهمی در فرهنگ انقلاب است. امروز ما، محصول مدارس دیروز ما و فردای ما، نتیجه مدارس امروز ماست.

راه تحول از مسیر بهبود مدرسه می‌گذرد

فرهنگ بخشی مهم و معمولاً مؤلفه‌ای مغفول در فرایند بهبود به حساب می‌آید. فرهنگ در برگیرندۀ شیوۀ ترجیحی ساکنان مدرسه است و تفکر و عمل ایشان را آشکار می‌سازد. فقط با وجود یک فرهنگ قوی است که بهبودهای مهم و گسترده امکان‌پذیر می‌شوند و این خود به شکل‌گیری فرهنگی قوی‌تر منجر خواهد شد.

تجربه ی عکاسی معماری در مدرسه ی دارالفنون

در دومین جلسه ی انجمن عکاسی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران؛ نوجوانان شیوه‌های عکاسی معماری را در مدرسه‌ی تاریخی دارالفنون تجربه کردند.

چهارمین کارگاه تخصصی طراحی دوره تحصیلی شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش

چهارمین کارگاه تخصصی طراحی دوره تحصیلی شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش دوم بهممن ماه در سالن جلسات معاونت طراحی و تولید بسته های یادگیری با بررسی دستاوردهای کارگروه هنر، کشاورزی و خدمات برگزار شد.