بازتاب

درسنامه شهید سلیمانی

یکی از بانون مبلغه طرح تربیتی امین با تدوین درسنامه مقاومت، تلاش کرده است با زبان کودکانه به تعریف مقاومت و نیز جایگاه مجاهدت در حفظ و امنیت کشور، دانش آموزان را با فرهنگ مقاومت آشنا نماید.

آیین‌نامه ارزشیابی توصیفی در دستور بازنگری است

معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه اکنون آیین‌نامه ارزشیابی توصیفی در دستور بازنگری است، گفت: ارزشیابی توصیفی در دوره ابتدایی ارزشیابی فرایندی و برای گذر از دوره‌ها نتیجه محوری است. برخی اصلاحات در دستورکار است. اشکالات از معلمان سوال شده، پیشنهاداتی مطرح و مواد جدیدی افزوده شده است.

مبسوط سخنرانی دکتر عاملی در نشست بزم اندیشه

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از بررسی تشکیل ستاد هوش مصنوعی کشور در ستاد راهبری نقشه جامع علمی خبر داد و گفت: اخیراً شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال بررسی برای تشکیل ستاد هوش مصنوعی در کشور است تا بتوانیم از ظرفیت‌های هوش مصنوعی استفاده کنیم.

مسیر سبز(بازنویسی باورهای روان‌شناختی مثبت)

مسیر سبز

(بازنویسی باورهای روان‌شناختی مثبت)

این هفته: ارتش یک نفره

با تو هستم، تو ...

که شاید به تازگی فرد حمایت‌گری را در زندگی از دست داده‌ای،

شاید هنوز نتوانستی یار واقعی زندگی‌ات را بیابی و دچار تنهایی شده ای و شاید فرصتی بزرگ مثل یک ماهی از دستانت لیز خورده و رفته باشد.

لزوم تشکیل "کلاس‌های جبرانی" برای روزهای تعطیل

عضو پژوهشگاه مطالعات آموزش‌و‌پرورش با بیان اینکه بی‌توجهی آموزش‌و‌پرورش به جبران تعطیلات پیش‌بینی نشده به‌صورت مستقیم کیفیت آموزش را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، گفت: این وزارتخانه باید اعلام کند که به ازای هر روزی که مدارس تعطیل شده، برنامه جبرانی دارد.

متن سخنرانی دکتر مخبر دزفولی در نشست بزم اندیشه - جایگاه بالای علمی ایران در جهان

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در سی و سومین نشست بزم اندیشه در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مباحث مهمی را مطرح کرد که نقد و نظرهای مختلفی را در پی داشت.

چرا معلمان در این روزهای تعطیلی دانش‌آموزان به مدرسه نمی‌روند؟ !

عضو هیأت علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش گفت: چرا در روزهای آلودگی هوا که دانش‌آموزان تعطیل هستند، معلمان به مدرسه نمی‌روند؟ وقتی فرصت هست که معلمان در مدرسه جمع شوند، گفت‌وگو و مطالعه کنند، چرا این اتفاق نمی‌افتد؟

کمبود معلم، با اصلاح ساختار اداری جبران می شود

علی الهیار ترکمن، معاون وزیر آموزش و پرورش در مصاحبه‌ای گفته است از سال آینده معاونان مدارس باید تا سقف 10 ساعت تدریس هفتگی داشته باشند و این گفته در حالی است که پیش از این نیز 4 ساعت تدریس هفتگی معاونان مشکلات فراوانی را بر مدرسه و نظام آموزشی تحمیل کرده بود و بارها در جلسات مختلف به مسوولان گزارش شد اما هیچ گوش شنوایی نبوده است انگار که مدیران بالادستی، هیچ برنامه ای برای حل بحران کمبود معلم در مسیر کارشناسی آن ندارند.

لیست کامل نفرات تجلیل شده در هفته پژوهش در آموزش و پرورش

در هفته ملی پژوهش با حضور وزرای علوم و آموزش و پرورش از تعدادی معلمان، دانش آموزان و دانشجو معلمان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی؛ ابتدا مراسم آغاز هفته پژوهش در دبیرستان فرهنگ منطقه 2 تهران با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش، حجت الاسلام ذوعلم رییس ستاد بزرگداشت هفته پژوهش در آموزش و پرورش و دیگر مسئولان تجلیل شد.