بازتاب

آموزش زبان انگلیسی را از آموزش زبان خارجی به آموزش زبان دوم نزدیک بکنیم

 

به گزارش پایگاه خبری رب، نشست چالش سن مناسب آموزش زبان خارجی در نظام آموزشی ایران و تجارب جهانی، ۱۶اردیبهشت۱۳۹۸ در دانشکدۀ روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران برگزار شد.

 

دکتر محمود مهرمحمدی در این نشست بیان کرد که مسئلۀ سن شروع آموزش برای کارآمدی نظام آموزشی کشور در آموزش زبان انگلیسی شرط لازم است اما کافی نیست. تبدیل آموزش زبان انگلیسی از آموزش زبان خارجی به آموزش زبان دوم، ایدۀ مرکزی دکتر مهمرمحمدی برای حل ناکارمدی آموزش زبان انگلیسی است.

 

در نمایشگاه کتاب مردم دنبال چه بودند؟

سایت رسمی نمایشگاه کتاب (book32.ir) امکان جستجو برای یافتن کتاب یا ناشر مورد نظر داشت و گزارشی از این جستجوها ارایه شده که معلوم شود مخاطبان نمایشگاه، دقیقاً دنبال چه چیزهایی می‌گشتند.
آمار و ارقامی که می‌تواند سلیقۀ عمومی کتابخوان‌های را تا حدودی مشخص کند. اعداد زیر طبق گزارش ایبنا است و چند مورد را هم از روی توئیت‌های عادل طالبی، معاون اطلاع‌رسانی نمایشگاه کتاب اضافه کرده‌ام.
بیشترین جستجوی کتاب:

چشم‌انداز آموزش مجازی در آموزش‌و‌پرورش جمهوری اسلامی ایران روشن شد

 به‌گزارش پایگاه خبری رب، دبیرخانۀ شورای عالی انقلاب فرهنگی، یافته‌های پژوهش چشم‌انداز آموزش مجازی در آموزش‌و‌پرورش جمهوری اسلامی ایران را منتشر کرد. مجری این طرح پژوهشی، دکتر مرتضی رضایی‌زاده، عضو هیئت‌علمی گروه یادگیری فناورانه دانشگاه شهید بهشتی است.

کنکور: نماد گیر کردن در گذشته!

نام آمازون و گوگل (آلفابت) را شاید کمتر کسی نشنیده باشد! حالا آمازون بیشتر از آن‌که نام جنگل باشد، ما را به یاد خرید آنلاین می‌اندازد. آن‌ها بزرگترین شرکت‌های تکنولوژی‌محور جهان امروز هستند؛ و موسسن این شرکت‌ها یعنی «جوزف بزوس»، «سرگئی برین» و «لری پیج» و مدیران و مالکین امروزین آن‌ها، علی‌رغم هزار تفاوتی که دارند، یک ویژگی مشترک دارند:

آن‌ها هر سه فارغ‌التحصیل یک مدرسه هستند!

آن‌ها در دانشگاه‌های مختلف میشیگان، استفورد و پرینستون درس خواندند، ولی هر سه فارغ‌التحصیل یک مدرسه هستند: مدارس مونته‌سوری!

وقتی دلسوزان نظام تعلیم و تربیت مدام فریاد می‌زنند

همخوانی ترانه «جنتلمن» در تعدادی از مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی و در مدارس دخترانه و پسرانه بار دیگر زنگ خطر نبود نظارت درست و اصولی بر مدارس را به رخ کشید.

آموزش‌و‌پرورش در ایران و آسیب‌های اجتماعی بررسی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری رب،  نشست شانزدهم از مجموعه‌نشست‌های بررسی آسیب‌های اجتماعی در ایران، به آسیب‌های اجتماعی در آموزش‌و‌پرورش ایران می‌پردازد.

دکتر مرجان محمدیان و دکتر میثم مهدیار، ۱۵اردیبهشت۱۳۹۸، ساعت ۱۲،   در خانۀ مهررضا دیدگاه‌های خود را ارائه می‌دهند.

 

 

 

 

مستند «زنبق‌های پدر» با روایت زیست دکتر نوروزی روی آنتن صدا‌وسیما می‌رود

به گزارش پایگاه خبری رب،  مستند «زنبق‌های پدر»، ۱۰اردیبهشت۱۳۹۸، ساعت ۲۰:۳۰، در برنامۀ تلویزیونی «به اضافۀ مستند» از شبکۀ مستند صدا‌وسیما پحش می‌شود. این مستند به کارگردانی نفیسه توتونی، زیست حرفه‌‌ای دکتر داریوش نوروزی را روایت می‌کند.

دکتر علیرضا عصاره و نفیسه توتونی در  این برنامه به موضوع تغییرات ساختاری در سیستم آموزشی کشور و نقش تکنولوژی آموزشی در بهبود کیفیت تعلیم و تربیت می‌پردازند و محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده این مستند را نقدوبررسی می‌کنند.

چندتألیفی، سیاست بر زمین مانده

به گزارش پایگاه خبری رب، شمارۀ نودوهفتم خبرنامۀ «پُرسا؛ پایش و رصد سیاست‌های آموزشی» از سوی مرکز رصد کنکاش منتشر شد.

این شماره موضوعات زیر را بررسی کرده است:

چندتألیفی، سیاست بر زمین مانده

طی روزهای گذشته ذوعلم، رئیس جدید سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از سیاست‎های تدریجی خود برای واسپاری تألیف کتاب‌های درسی سخن گفت.

یادگیری در وضعیت هشدار

بازتاب نشست خبری همایش «نظریه اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش»

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری همایش «نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش» در روز پنجشنبه این هفته خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی ذوعلم در نشست خبری که در سازمان پژوهش برگزار شد، توضیحاتی پیرامون همایش «نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش» که با همکاری پژوهشکده علوم و فرهنگ اسلامی ششم اردیبهشت ماه برگزار می‌شد، ارائه داد.

هشدار حضرت آیت الله سبحانی نسبت به بازیگری گروه های تبشیری مسیحی

حضرت آیت الله العظمی سبحانی در پاسخ به نامه گروهی از مومنان مقیم خارج از کشور درباره طرح عده ای تحت عنوان نواندیشی دینی پیرامون اصول و فروع اسلام گفت: اگر وحی الهی تابع خواسته های مردم باشد باید سفره وحی چیده شود و مردم را به حال خود واگذار کنند و البته علمای بزرگ هم باید در این مورد روشنگری کنند و اجازه ندهند که جوانان پاک تحت تاثیر این نوع تبلیغات مادیگری قرار گیرند.