بازتاب

ورود مجلس به انحصارزدایی از زبان انگلیسی اشتباه بود

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا حاجی بابایی وزیر اسبق آموزش و پرورش در برنامه پرسشگر با بیان اینکه متوجه نشدم مبنای ارائه طرح رفع انحصار آموزش‌ زبان انگلیسی چه بود، اظهار کرد: اساس کار مجلس ارائه این طرح ها نیست. باید کار پژوهشی در چنین مواردی انجام شود و به نظرم ورود مجلس یک اشتباه بود و مجلس، جایگاه چنین طرح هایی نیست.

از پذیرفتن سایه یک نظام ارزشی برنظام تربیتی و درسی گریزی نیست

استاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: ایدئولوژی‌زدگی برنامه درسی در ایران باعث اختلال در یادگیری، بالا رفتن مقاومت در نظام آموزشی و پرهزینه شدن تولید قدرت شده است.

واگویه های یک دانش آموز و معلم با معاون وزیر

یک معلم ویک دانش آموز اصفهانی صادقانه و بی آلایش برخی از مهمترین مشکلات آموزش و پرورش و آرمان هایشان در خصوص مدرسه دوست داشتنی را بیان کردند.

حتما تابحال این مثال را شنیده اید که می گوید:"حرف راست را از کودکان بشنوید"

نمونه این مثال ها را زیاد می توان یافت اما مصداق آن را در جدیدترین سفر استانی ریاست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به مدارس استان اصفهان می توان دید؛ جایی که حجت الاسلام دکترعلی ذوعلم ازبیان صریح، شفاف وشجاعانه یک دانش آموز شگفت زده و خوشحال شد.

تراکم بالای کلاس مانع رسیدن به آموزش زبان انگلیسی موفق در مدارس

وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: اگر بخواهیم در آموزش زبان انکلیسی موفق باشیم تراکم جمعیت در کلاس باید 15 دانش آموز باشد در حالی که 60 درصد کلاس ها بالای 25 دانش آموز دارند.

ناگفته‌های 10 ماه سرپرستی در سازمان پژوهش/ از 270 کتاب تألیف نشده تا توزیع کتب درسی با وانت

آن سال تابستان برق هم زیاد می‌رفت و شرکت‌های چاپ و نشر، افست و گرافیست‌ها دچار وقفه در کار می‌شدند. هر 3 ساعت که برق می‌رفت، فعالیت چاپ کتاب‌ها در چاپخانه‌ها 24 ساعت به عقب می‌افتاد.

دولت ملزم به تعیین سرفصل‌‌ جنایات آمریکا در کتب درسی شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح الزام دولت به تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی و دانشگاه‌ها موافقت کردند.

دستور وزیر آموزش‌وپرورش برای بررسی تغییرات کتب درسی

وزیر آموزش وپرورش نوشت: تغییرات کتب درسی مطرح‌ شده مربوط به سه سال پیش است اما تلنگری برای بررسی بیشتر بود؛ دستور دادم بررسی کارشناسانه، دقیق و منصفانه‌ای صورت بگیرد.

مسؤول اجرای سند مهندسی فرهنگی در هر دستگاه مشخص شد

مصوبه جلسه دوم ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور در مورد « تعیین مسؤول پیگیری اجرایی سازی نقشه مهندسی فرهنگی کشور در دستگاه‌های مجری » ابلاغ شد.

شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبه جلسه دوم ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور در مورد « تعیین مسؤول پیگیری اجرایی سازی نقشه مهندسی فرهنگی کشور در دستگاه‌های مجری » توسط اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.

ورود «بیانیه گام دوم انقلاب» به کتاب درسی دانش‌آموزان

درس سوم کتاب آمادگی دفاعی دوره دوم متوسطه درباره «بیانیه گام دوم انقلاب» است.

بیانیه‌ «گام دوم انقلاب» که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شد، تجدید مطلعی خطاب به ملت ایران و به‌ویژه جوانان است و به‌مثابه منشوری برای «دومین مرحله‌ خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی» است که «فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی» را رقم می‌زند.

بیانیه گام دوم انقلاب در کتاب درسی دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید نیز وارد شده است؛ در درس سوم کتاب آمادگی دفاعی دوره دوم متوسطه که «انقلاب اسلامی و بسیج» نام دارد به بیانیه گام دوم انقلاب توجه شده است.

بازنمایی و بررسی چالش های موجود در طراحی و تدوین برنامه درسی دوره اول ابتدایی

جلسه بحث و هم اندیشی گروه مبانی برنامه‌ریزی درسی پژوهشکده برنامه‌ریزی درسی و نوآوری‌های آموزشی با موضوع «بازنمایی و بررسی چالش های موجود در طراحی و تدوین برنامه درسی دوره اول ابتدایی» در سالن جلسات پژوهشگاه برگزار گردید.