کارشناس آموزش و رسانه

تنبیه بدنی دانش آموز وجاهت قانونی و فقهی ندارد

1- خبرگزاری فارس =========================================================================================

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش:

هیچ مجوز قانونی برای تنبیه‌بدنی دانش‌آموزان وجود ندارد

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش گفت: هیچ مجوز قانونی در آموزش و پرورش برای تنبیه‌بدنی دانش‌آموزان وجود ندارد.

رونمایی از 140 کتاب نونگاشت پایه دهم

در سی‌وسومین اجلاس روسای آموزش‌وپرورش صورت گرفت

رونمایی از کتب جدید‌التألیف پایه دهم

شناسه خبر: 1151815 سرویس: اجتماعی

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰

وزیر آموزش‌وپرورش با اعلام این خبر که امسال در پایه دهم و پایه ششم ۱۴۰ عنوان کتاب جدید‌التألیف داریم به همراه معاون اول رئیس جمهور از این کتب رونمایی کرد.

بازدید از موزه عبرت

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، دست‌اندرکاران تولید کتب درسی دانش‌‌آموزان امروز از موزه عبرت بازدید کردند؛ بازدیدی که حدود 3 ساعت طول کشید.

حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به همراه مسئولان تألیف کتب درسی و تعدادی از اعضای هیأت علمی این سازمان در این بازدید حضور داشتند.

مدرسه «پادگان» یا «تفرجگاه و پارک» نیست

 

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس:    ۹۵/۰۴/۱۹ :: ۱۰:۴۳

مدرسه «پادگان» یا «تفرجگاه و پارک» نیست/ چرتکه انداختن برای هزینه‌های «تربیت معلم» تخریب تدریجی بنای تربیت است

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدرسه «پادگان» یا «تفرجگاه و پارک» نیست، گفت: تنگ‌نظری و چرتکه انداختن برای هزینه‌های تربیت معلم، تضعیف نهاد معلمان و تخریب تدریجی بنای تربیت است.

السلام علیک یا هادی النقی

آن امام همام شاگردان فراوانی تربیت کرد که 27 نفر از آنان دارای تألیف بودند، و مجموعا 414 اثر را به رشته تحریر در آوردند. از میان آنها احمد بن محمد برقی 120 کتاب، فضل بن شاذان نیشابوری 180 کتاب، محمد بن عیسی بن عبید 19 کتاب، محمد بن ابراهیم 60 کتاب، و یعقوب بن اسحاق 12 کتاب نگارش کرده اند. و راویان متعددی از حضرت روایت نقل کرده اند که اسامی 185 نفر از آنان در رجال گرد آوری شده است.  

برنامه درسی از نگاهی دیگر

 تار عنکبوت برنامه درسی -  دان اکر  در چارچوب پیشنهادی خود برای نشان دادن ارتباط و تعامل درونی عناصر و همچنین به منظور تأکید بر اصل آسیب‌پذیری، چیدمان ده عنصر مفروض را به شکل یک شبکه تار عنکبوتی متصور شده است. برای اشاره به پیچیدگی تلاش به منظور پیشبرد و بهبود برنامه درسی در راستای اثربخشی آن به شکلی متعادل، سازگار و پایدار، شبکه تار عنکبوتی، استعاره‌ای جالب به نظر می‌رسد.

رسانه‌ آموزشی مؤثر

 

باسمه تعالی

رسانه‌ آموزشی مؤثر

Haddadi.m@ut.ac.ir

با نقش آفرینی فناوری‌های نوین و تحت لوای شکل‌هایی نو از ارتباط، ما امروزه با محیط‌های متغیر آنی، نظام‌های متنوع و متعدد، دیدگاه‌های گوناگون و منابع بی‌شمار اطلاعاتی رو به رو هستیم. در این بین آموزش و پرورش و حوزه‌های مرتبط با آن نیز مانند سایر بخش‌ها متأثر از آنچه بر شمردیم، ناگزیر از تغییر و تحول مستمر و مداوم است.

Subscribe to RSS - کارشناس آموزش و رسانه