مشاور ریاست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی

اما و اگرهای آغاز سال تحصیلی 1400-1401

نگرانی در مورد شروع سال تحصیلی کم‌کم در خانواده‌ها، معلمان، مدیران و دانش‌آموزان در حال شکل‌گیری است.

اصلی‌ترین پیام بازآرایی ساختار سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی چیست؟

همسوسازی اجزای بسته آموزشی ذیل مهندسی واحد، پیام بازآرایی ساختار سازمان پژوهش است. باید این تغییر و هر آنچه در دستگاه‌های دیگر انجام می‌گیرد در سبد آموزشی و تربیتی دانش‌آموزان قابل‌دریافت و رصد باشد.

باز احیای نهاد تربیتی/ انباشتی از برنامه‌های نخ‌نما و نمایشی

بخش زیادی از فعالیت گذشته پرورشی که عمده آن مکررات و انباشتی از برنامه‌های نخ نما و نمایشی بوده، با اهداف و انتظارات تربیتی اصیل بسی بیگانه بوده است؛ کارنامه گذشته به استثنای دهه 60 که به یمن حضور مربیان شیدا و پای کار آن بی تکرار است، نقطه عطف و مرکز توجه خاصی ندارد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محمدابراهیم محمدی مشاور رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در یادداشتی نوشت: فرصتی است تا در چهل سالگی انقلاب و سی و هشت سالگی تأسیس نهاد تربیتی، بی پیرایه و تعارف در باب کارآمدی و توانایی امور تربیتی سخن بگوییم.

تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب

در این مطلب یادداشت مشاور رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب را می‌توانید بخوانید.

تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب توسط مشاور رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، رهبر معظم انقلاب اسلامی در ترسیم مسیر پیش‌روی ملت بزرگ ایران در چهل سال دوم، بیانیه‌ای را در تبیین "گام دوم انقلاب" برای پیشبرد انقلاب اسلامی به نگارش درآورده‌اند که بیش از هر موضوعی بر "جوانان" و "جایگاه علم و دانش" تأکید دارد.