نقد و نظر

تشکر فیلم‌سازان از برگزاری پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

تعدادی از فیلم‌سازان شرکت کننده در پنجاهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد با ارسال پیامی به دبیرخانه از برگزاری این جشنواره تشکر کردند.

نمایش آنلاین آثار جشنواره برای دانش آموزان پایه هشتم

در بخش دوم از وبینار، پنجمین روز از پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، آثار بخش‌های مختلف برای دانش آموزان پایه هشتم به نمایش گذاشته و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

روایتی از جنگ تحمیلی در پایان سومین روز جشنواره بین المللی فیلم رشد

سومین روز از پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد امروز دوشنبه 28 بهمن ماه با نمایش سه اثر ایرانی در بخش مستند و برگزاری جلسه نقد و بررسی برای علاقمندان به پایان رسید.

آغاز سومین روز جشنواره رشد با نقد و بررسی فیلم «شوفر» با حضور کارگردان

سومین روز از پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد  با اکران آنلاین 4 اثر از ایران و فرانسه در بخش داستانی کوتاه آغاز شد.

نمایش 3 اثر داستانی کوتاه در بخش بین‌المللی پنجاهمین جشنواره فیلم رشد

در بخش داستانی کوتاه پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، 3 اثر از ایران و کره جنوبی پس از نمایش آنلاین، مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

مستند سازی فرآیند تولید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

سند تحول بنیادین، راهگشای وصول به اهداف آرمانی قابل تحقق چشم انداز بیست ساله و توسعه همه جانبه و پایدار بر محور دانایی در جامعه اسلامی می باشد.

گفتمان مدیریت در مکتب سیدالشهدای مقاومت

در این نوشتار کوشیده شده تا به کارنامه شهید سلیمانی از منظر مدیریت نگریسته و به راز موفقیت و محبوبیت و نیز خصال و خصوصیت ایشان اشاره شود. تلاش شده تا نگاهی گذرا و تطبیقی به جنبه‌های مدیریت افکنده شود و نیز ساحت‌های خدمت و مردمی بودن مورد توجه قرار بگیرد.

مثنوی معنوی یکی از نافذترین رسانه‌های مکتوب جهان است

کارگاه آموزشی "شاخص رسانه مطلوب از نظر مولانا" با حضور مسئولان، کارشناسان و صاحب نظران در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد.

پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر از دغدغه‌های اولویت‌دار آموزش‌وپرورش است

وزیر آموزش‌وپرورش در پیامی به مناسبت اختتامیه نهمین دوره جشنواره نوجوان سالم آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر را به دلیل تهدید سلامت، هویت و تربیت دانش‌آموزان، از دغدغه‌های اولویت‌دار آموزش‌وپرورش دانست.

توجه به تفاوت های فردی از فرصت های آموزش در دوران کرونا است

رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: توجه به تفاوت های فردی با به کارگیری روش های آموزشی مختلف، از فرصت های آموزش در دوران کرونا است.

برگزاری آیین نمادین بازگشایی مدارس استان کردستان در دبستان دکتر فانی سنندج

 
همزمان با سراسر کشور و با حضور استاندار کردستان، آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید در دبستان دکتر فانی ناحیه دو سنندج برگزار و زنگ تربیت نواخته شد.
 

شبکه آموزش دانش آموزی(شاد) در راستای تحقق عدالت آموزشی است

 
مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: شبکه آموزشی شاد در راستای تحقق عدالت آموزشی است.
 

یادی از تصاویر نوستالژیک کتاب‌های درسی

 

آغاز سال تحصیلی جدید از امروز (15 شهریورماه) با شرایط خاص متناسب با این روزها آغاز شد. کلاس‌های درسی که قرار است بعضا به صورت مجازی برگزار شوند، شاید با خاطرات کودکی‌ها، نشستن پشت نیمکت‌ها و ورق زدن کتاب‌هایی که تصاویر و داستانهایشان حالا پر از خاطره شده‌اند، چندان همخوانی نداشته باشد.

بازگشایی مدارس الزاماً به معنای باز کردن در مدرسه نیست

 

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت:یکی از دلایل شروع مدارس از نیمه شهریور این است که معلمان زمان کافی برای شناخت دانش‌آموزان و مرور دروس سال قبل را داشته باشند.

تحریف، ظهور بدعت‌ها و وظیفه خواص مؤثر در قبال آنها

 

اساسا تفکر مبتنی بر تحریف، وابستگی تام به حیله‌گری و فریب و مقاصد شومی دارد تا فضای جامعه را به سمت شک و تردید سوق دهد، چنانکه تردید در قلوب مردم و مومنین، مهم‌ترین هدف این جریان پس از رحلت نبی‌اکرم صلی الله علیه و آله بوده است.

گرانی کتاب درسی و رکود بازار کتاب‌های دانشگاهی در آمریکا

 

گزارش‌های جدید موسسات و سازمان‌های آماری در دانشگاه‌های آمریکا نشان می‌دهد دانشجویان این کشور همچنان به خاطر گرانی کتاب‌های درسی چاپی ترجیح می‌دهند از انواع الکترونیک این کتاب‌ها استفاده کنند.

الزامات آموزش و پرورش برای مواجهه با کرونا در سال تحصیلی آینده

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، طی پژوهشی راهبردهایی را برای شرایط کرونایی آموزش و پرورش در سال آموزشی 1399-1400 تدوین کرده است.

عوامل موفق بودن آموزش‌های مجازی

یک مدرس دانشگاه گفت: لازمه پیاده‌سازی و نهادینه کردن موفق آموزش‌های مجازی فراهم ساختن زیر ساخت و بسترهای لازم از حیث نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای سهولت دسترسی فراگیران است.

پیام غدیر برای امروز

امروز پیامبر(ص) دست کسی را به نشانه امامت و ولایت به سوی آسمان ها بلند کرد که در اخلاق و عمل یگانه مرد بی نظیری است. حضرت علی(ع) مفهوم حقیقی عدالت، گذشت، مهربانی و فداکاری را برای جهان معنا کرد و جهان فهمید برای رسیدن به حق یک راه دارد و آن عشق به علی(ع) و عمل به سیره اوست؛ به تو و من – بی‌مذهب و مذهبی – علی(ع) را در تاریکی نشان داده‌اند.

پرسش و پاسخ هایی پیرامون مسأله غدیر خم

واقعه غدیر از مسائل مهم تاریخ اسلام است که این موضوع در منابع مستدل و مستند و قابل اتکای شیعه و سنی به آن اشاره شده و روایات زیادی درباره آن نقل شده است.