پژوهشگر

مولفه های اقتصاد مقاومتی از منظر رهبر معظم انقلاب

مجموعه بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی که در سال 1393 در قالب یک ویژه نامه در 30 صفحه به چاپ رسیده است.

قیام 19 دی به روایت اسناد

درمقاله ای که با امضای مستعار "احمد رشیدی مطلق" در روزنامه اطلاعات به چاپ رسید، بطور صریح، بی حجابی فضلیت و حجاب، کهنه پرستی و ارتجاع معرفی و به ساحت مقدس امام خمینی، اهانت و قیام 15 خرداد 1342، توطئه استعمار سرخ و سیاه معرفی شده بود. 

امان از تبِ تبلت و پیامدهای نامطلوب آن

بدون شک استفاده زیاد و نابجا از موبایل وتبلت به صورت بازی، برنامه‌های مختلف، فیلم و عکس و محتواهای قابل تبادل و مهم‌تر از همه دسترسی به اینترنت و آلودگی به انواع بازی‌های آنلاین با قابلیت ارزبری  و حتی امکان مکالمه با افراد مختلف در اتاق‌های گفتگو وارسال پیامک و... می‌تواند اثر نامطلوبی بر روی کودک و نوجوان بگذارد.

9 روش برای افزایش توانایی مغز و بالا بردن سطح هوش

در این مقاله تصمیم داریم روش هایی را خدمتتان معرفی کنیم که در بهبود عملکرد و توانایی مغزی تأثیرات زیادی دارند و به شما هم پیشنهاد می‌کنیم آنها را امتحان کنید. 

10 مهارتی که برای کسب موفقیت به آن نیاز دارید

آیا می‌خواهید که فرد موفقی باشید؟ راه‌های بسیاری برای دست یابی به موفقیت در جنبه‌های مختلف زندگی وجود دارد اما در این راه‌ها باید برخی مهارت‌ها را نیز توشه راه خود قرار دهید تا بتوانید به موفقیت بالاتری دست یابید. بهره بردن از این مهارت‌ها باعث خواهد شد که هرچه بیشتر به این موفقیت دست یابید.

ضرورت آموزش و یادگیری الکترونیکی در مدارس

در عصر اطلاعات و ارتباطات روش‌های قدیمی آموزش و یادگیری کارآیی کمتری دارند. انسان برای همگام شدن با محیط در حال تغییر باید به دنبال شیوه‌ها و رویه‌های جدید انتقال دانش و افزایش آگاهی باشد. این انتقال دانش با استفاده از بسترهای فناوری اطلاعات به خوبی میسر است و به سرعت به عنوان روش موفق یادگیری علوم در قرن 21 شناخته خواهد شد.

کودکان و نوجوانان بهترین سال های عمر خود را در مدرسه می گذرانند

دانش‌آموزان، دارای جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌های خرد و کلان هر کشوری هستند و توانمندسازی آنان می‌تواند نتایج درخشانی را برای آینده جامعه به همراه داشته باشد. محققینی از کشورمان، اثر مثبت آموزش مهارت‌های تحصیلی را در این خصوص مورد تایید قرار داده‌اند.