گزارش هفته

خوراکی‌های طلایی برای جلوگیری از ابتلا به «کرونا»

متخصص طب سنتی گفت:‌ مصرف عدس، زرشک، به، سیب، هویج، شلغم، عسل، سیر، پیاز و دمنوش‌های گل‌گاوزبان، مرزنجوش، بابونه و پرسیاوشان در پیشگیری از ابتلا به کرونا بسیار مفید است.

بدون کتاب نمی‌توانیم نفس بکشیم...

اینجا یک مدرسه روستایی است معلم و 7 دانش آموز آن با حداقل امکانات توانسته اند مسیر روشنی به روی آسمان دانایی باز کنند و با خلاقیت، ایده پردازی و محور قرار دادن کتاب و کتابخوانی در این مسیر پیش بروند.

ریاضی درس زندگی، تفکر و حل مساله است

آموزش و پرورش می‌گوید مباحث دشواری مانند انتگرال را از سرفصل دروس حذف می‌کنیم تا برای دروس مهارتی جا باز شود و از سویی دیگر کارشناسان می‌گویند این دروس سخت عین مهارت‌آموزی هستند.

مشروح سخنان معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در نشست خبری

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در نشست خبری پاسخگوی سوالات اصحاب رسانه بود.

بازار کاذبی برای آموزش زبان انگلیسی ایجاد شده است

آموزش‌وپرورش بزرگترین متولی آموزش در کشور است و وظیفه دارد که این آموزش را به نحو مطلوب انجام دهد اما از سوی دیگر، خودِ آموزش تبدیل به یک بازار شده و جذابیت‌هایی دارد و برخی خواسته یا ناخواسته این پیام را به جامعه می‌دهند که آموزش‌وپرورش کارآمد نیست. این مسئله می‌تواند یک فاجعه بزرگ باشد که به جامعه القا کنیم دانش‌آموز به مدرسه برود یا نرود، فرقی ندارد.

پیام رهبر انقلاب به نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به پنجاه و چهارمین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، تأکید کردند: امسال نشست شما در میانه‌ی حوادث مهمی برگزار میشود که هر یک از جهتی نشانه‌ی عظمت و اعتبار ایران اسلامی و ملت انقلابی آن است.

بازآرایی ساختار سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، در کمیسیون دائمی هیأت امنا تصویب شد

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اعلام کرد که بازآرایی ساختار این سازمان در پنجاهمین جلسه کمیسیون دائمی هیأت امنا سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با دستور جلسه اصلی مبنی بر بررسی بازآرایی ساختار سازمان در روز یکشنبه 29 دی ماه با حضور اعضا و نماینده منتخب هیأت امنا تصویب شد.

طرح تاسیس مدارس تخصصی زبان‌های خارجی

مشکل تمرکز روی زبان انگلیسی درمدارس این است که بچه‌ها در دانشگاه می‌توانند آموختن زبانی را شروع کنند که ردپایی از آن در مدرسه نیست. آیا تاسیس مدارس تخصصی زبان می‌تواند این چالش را حل کند؟

بازدید هیات اعزامی دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه تعلیم و تربیت آیچی ژاپن

هیات اعزامی دانشگاه فرهنگیان در سفری به ژاپن بازدیدی از دانشگاه تعلیم و تربیت آیچی ژاپن و چند مدرسه ابتدایی داشتند.