گزارش هفته

وبینار آموزشی «ریخت‌شناسی فیلم مستند» با حضور معلمان فیلم‌ساز برگزار شد

پنجمین کارگاه آموزشی ویژه‌ی معلمان و دانشجومعلمان فیلم‌ساز توسط باشگاه معلمان فیلم‌ساز برگزار شد.

نشست وبیناری دهمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی برگزار شد

هشتمین نشست وبیناری دهمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد با محوریت آموزش و تبیین بیشتر اهداف جشنواره برگزار شد.

اسناد تحولی، شناسنامه فرهنگی و تربیتی جمهوری اسلامی ایران است

دومین نشست از سلسه نشست‌های آینده روشن با موضوع "آینده تعلیم و تربیت در ایران" با حضور دکتر حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، مهندس محمود فرشیدی وزیر اسبق آموزش و پرورش و دکتر مهدی نوید ادهم رئیس سابق شورای عالی آموزش و پرورش، به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به صورت مجازی برگزار شد.

جلسه شورای علوم انسانی و مطالعات اجتماعی و تصویب راهنمای برنامه

دومین جلسه شورای حوزه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی 26 بهمن ماه با حضور اعضای شورا در شهر مقدس قم و در دفتر همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش، برگزار شد.

نقد کتاب "آرای دانشمندان مسلمان در تعلیم و تربیت و مبانی آن، امام خمینی(ره)"

نشست نقد کتاب "آرای دانشمندان مسلمان در تعلیم و تربیت و مبانی آن، جلد ششم، امام خمینی(ره)" با حضور نویسنده و ناقدان این کتاب به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و به‌صورت مجازی برگزار شد.

رسالت‌های آشکار و پنهان مجلات رشد

دومین جلسه اندیشه‌ورزی مسئولان و کارشناسان مجلات رشد با معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با موضوع «نقش مجلات رشد دانش‌آموزی در ارتقای فعالیت‌های حرفه‌ای معلمان» برگزار شد.

شیوه‌نامه روزآمدسازی کتاب‌های درسی تصویب شد

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در راستای روزآمد سازی نظام‌مند و اصولی محتوای کتابهای درسی و به منظور اجتناب از هرگونه اصلاحات بدون پشتوانهی پژوهشی و مبتنی بر تصمیمات شورای برنامهریزی؛ شیوهنامه تغییر کتابهای درسی را تدوین کرد.

نهمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد در یک نگاه

نهمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی که در جهت دستیابی به توسعه و تعمیق فرهنگ تولید محتوای الکترونیکی درسی و تولید محتوای چندرسانه‌ای متناسب با نیاز معلمان و دانش‌آموزان و بهره‌گیری هوشمندانه در فرآیند تدریس، یادگیری و توانمندسازی مدرسه برای ایفای نقش محوری در نیل به وضع مطلوب برگزار شد، با تقدیر از نفرات برگزیده کشوری به کار خود پایان داد.

وبینار هفته پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

وبینار برنامه‌های هفته پژوهش و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم روز شنبه 29 آذر ماه برگزار شد. دکتر حسن ملکی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش سخنرانی را با موضوع "مبانی دینی تحول در برنامه درسی" ارائه کرد.

دلالت‌های بیانیه گام دوم انقلاب و برنامه درسی

"دلالت های بیانیه گام دوم انقلاب و برنامه درسی" توسط روسای گروه های پژوهش و برنامه ریزی درسی و حوزه های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش بررسی شد.