سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

اولین همایش ملی "یادگیری سیار، از نظر تا عمل" 29 و 30 بهمن‌ماه برگزار می‌شود

اولین همایش ملی «یادگیری سیار، از نظر تا عمل» از سوی هسته پژوهشی یادگیری سیار با همکاری گروه تکنولوژی آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش و دیگر نهادها و دانشگاه‌ها در 29 و 30 بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.

بایدها و نبایدهای شبکه رشد

شبکه ملی مدارس ایران «رشد» آینده روشنی را پیش رو دارد و در این راه قطعاً چالش‌های زیادی را گذرانده و فراز و فرودهایی را هم پیش رو دارد. این شبکه آموزشی و محتوایی برخی مواقع با اقبال کمتری روبه رو شده که در این بخش از پرونده رشد به آن می‌پردازیم.

رسالت ما تعلیم و تربیت است

معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تأکید کرد رسالت این سازمان تهیه برنامه تحولی برای رشد همه جانبه‌ی متربی، امانت‌های الهی و دانش‌آموزان و به طور کل تعلیم و تربیت است.

نشست " بررسی حجم کتاب‌های درسی و تناسب محتوا و مفاهیم با زمان آموزش و توانایی ذهنی دانش‌آموزان" برگزار شد

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تأکید کرد که محتوا و حجم کتاب‌های درسی باید متناسب با استانداردهای آموزشی باشد.

چشم‌انداز تحولی شبکه رشد در چند سال آینده

در ادامه‌ی پرونده‌ی رسانه‌ای شبکه‌ی ملی مدارس ایران (رشد)، که توسط روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تهیه شده است؛ بخش سوم این پرونده به بررسی چشم‌انداز تحولی شبکه رشد در چند سال آینده، محتواهای تولید شده در شبکه رشد، تفاوت شبکه رشد و شاد و غیره پرداخته است.

خانواده‌ها شریک یادگیری در شرایط کرونا باشند

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری آموزش فنی و حرفه‌ای و کاردانش گفت: راهنمای برنامه‌ریزی درسی در شرایط کرونا تسهیلاتی را برای آموزش و یادگیری در این وضعیت در نظر گرفته اما توصیه این است که خانواده‌ها نقش شریک یادگیری را در این شرایط ایفا کنند.

اجرای مصوبات ستاد کرونای سازمان پژوهش

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در راستای مقابله با ویروس کووید 19 و رعایت دقیق و کامل دستورالعمل‌های بهداشتی اقداماتی همچون ضدعفونی کردن ساختمان‌ها و ارائه بسته‌های بهداشتی به همکاران را انجام داد.