شبکه رشد

سامانه کتاب الکترونیکی و تعاملی رشد رونمایی می‌شود

سامانه کتاب الکترونیکی و تعاملی رشد که سامانه‌ای بر بستری تحت وب برای دسترسی رایگان دانش‌آموزان و معلمان به کتاب‌های درسی و منابع آموزشی دیجیتال می‌باشد، رونمایی خواهد شد.

شبکه ملی رشد و هزار راه نرفته پیش رو

شبکه ملی رشد به عنوان رسانهای پویا با مأموریت توسعه و ترویج محتوای کتابهای درسی سالها است که چراغ خاموش فعالیت میکند. در یک سال اخیر این شبکه رویکردهای جدیدی را با تغییرات مدیریتی در بدنهی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در پیش گرفته است. 

بایدها و نبایدهای شبکه رشد

شبکه ملی مدارس ایران «رشد» آینده روشنی را پیش رو دارد و در این راه قطعاً چالش‌های زیادی را گذرانده و فراز و فرودهایی را هم پیش رو دارد. این شبکه آموزشی و محتوایی برخی مواقع با اقبال کمتری روبه رو شده که در این بخش از پرونده رشد به آن می‌پردازیم.

بررسی ظرفیت‌های هم‌افزایی شبکه‌های رشد و شاد توسط سازمان پژوهش

در ادامۀ پروندۀ رسانه‌ای شبکۀ ملی رشد، که توسط روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تهیه شده است؛ بخش دوم این پرونده به بررسی دیدگاه مسؤولان و دست‌اندرکاران حوزۀ تعلیم و تربیت کشور در مواجهه با این شبکه تعاملی پرداخته است.

بررسی ظرفیت‌های شبکه ملی رشد و شبکه شاد در نشست تعاملی معاونت‌های وزارت آموزش و پرورش

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در نشستی تعاملی با معاونت‌های وزارت آموزش و پرورش نسبت شبکه ملی مدارس ایران (رشد) و شبکه آموزش دانش آموزی (شاد) را به عنوان دو ظرفیت بالا در آموزش و پرورش مورد بررسی قرار داد.

شبکه مدارس ایران پُرمخاطب‌ترین شبکه آموزش فارسی زبان

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ ریزی آموزشی در بازدید از غرفه ایسنا، آخرین وضعیت فعالیت شبکه مدارس ایران (رشد) را تشریح کرد.