دکتر ذوعلم

باید در بلندمدت به سمت برون سپاری و استفاده از ظرفیت فکری جامعه رفت

رییس سازمان پژوهش معتقد است در برنامه ریزی بلندمدت بخش تولید باید به سمت برون‌سپاری و استفاده از ظرفیت فکری جامعه رفت.

مهمترین برنامه‌های کوتاه‌مدت حوزه‌های تربیت ویادگیری

رییس سازمان پژوهش برخی از مهمترین برنامه های کوتاه مدت مدنظر حوزه های تربیت و یادگیری را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ذوعلم در نشست تبیین قلمرو حوزه های تربیت و یادگیری و دوره‌های تحصیلی سه شنبه 26 شهریور در سالن جلسات ضمن تاکید بر جایگاه حوزه‌های  تربیت و یادگیری که زیر نظر شخص رئیس سازمان پیش بینی شده اند اظهارداشت: به معنی واقعی مهمترین وظیفه رییس سازمان همین است که براساس اسناد تحولی این حوزه ها را حمایت و تقویت کند.

محتوای آموزشی کتاب درسی دائماً در حال بازنگری است

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تاکید کرد که محتوای آموزشی کتاب درسی دائما در حال بازنگری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ذوعلم در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استانها در اردوگاه شهید باهنر با اشاره به پروژه مهر، اظهار کرد: سه محور اساسی فضای آموزشی، معلم و کتاب درسی برای فعالیت مدارس ضروری است.

دکتر ذوعلم در نشست نمایندگان نشریات رشد: تربیت، بستری برای تعالی هویت است

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در نوزدهمین نشست نمایندگان نشریات رشد استان‌ها تربیت را بستری برای تعالی هویت دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، در اولین روز از نوزدهمین نشست سراسری معاونان و نمایندگان نشریات رشد استان‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر علی ذوعلم، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در جمع معاونان و نمایندگان نشریات رشد استان‌ها  و مسئولان دفتر انتشارات و فناوری آموزشی حضور یافت و به بیان دیدگاه‌های خود درباره مجلات رشد پرداخت

دکتر ذوعلم مطرح نمود: لزوم بازنگری عمیق در برنامه‌ درسی

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: نیاز به بازآرایی و بازنگری عمیق در برنامه‌های درسی کنونی برای تطبیق با برنامه درسی ملی وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکترعلی ذوعلم با اشاره به اینکه نیازمند بازآرایی و بازنگری عمیق در برنامه‌های درسی برای تطبیق کامل با برنامه درسی ملی هستیم، اظهار کرد: می‌خواهیم حرکاتی در این زمینه انجام دهیم چون اکنون خلأهای بسیاری وجود دارد.

دکتر ذوعلم: تارنمای اطلاع رسانی سازمان پژوهش محل تعامل همه صاحب نظران می تواند باشد

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: تارنمای اطلاع رسانی سازمان می تواند بهترین محل برای تعامل صاحب نظران و تضارب آرا شود.

باید به وسیله پژوهش نقطه تحرک جدیدی را در آموزش و پرورش رقم بزنیم

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تاکید کرد  باید به وسیله پژوهش نقطه تحرک جدیدی را در آموزش و پرورش رقم بزنیم.

 

چاپ سپاری و توزیع الکترونیکی 1100 عنوان کتاب درسی

رئیس سازمان پژوهش گفت: چاپ سپاری و توزیع الکترونیکی 1100 عنوان کتاب درسی با تیراژ 135 میلیون جلد در سال 97-98 از مهم ترین اقدامات است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حجت الاسلام و المسلمین علی ذوعلم درباره مهم ترین اقدامات عملکردی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از شهریور سال 1397 تا مرداد سال 1398، اظهار داشت: تولید بسته‌های یادگیری (کتاب درسی، کتاب راهنمای معلم و همراه هنرجو) پایه دوازدهم شامل 28 عنوان رشته نظری و 105 عنوان رشته فنی و حرفه‌ای از مهم‌ترین اقدامات این سازمان بوده است.