دکترعلی ذوعلم

شب فرود و شب فراز

در آستانه فرا رسیدن لیالی با عظمت قدر و لحظات استجابت دعا و نیایش، در شبهایی که برتر از هزار ماه و هزاران لحظه زندگانیست،  قرار گرفته ایم. به همین مناسبت مقاله «شب فرود و شب فراز» به قلم حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ذوعلم از منظر خوانندگان محترم می گذرد.

رزمایش مواسات مقدمه تمدن توحیدی و اخلاق محور است

معنای رزمایش این است که جامعه ایرانی با این حرکت ها آماده می شود که در صحنه های دیگر هم به شکل جدی ورود و این مواسات را در سطوح دیگر نیز برقرار کند که در نهایت می تواند به برقراری تمدن مبتنی بر اخلاق و معنویت منجر شود.

دستور ویژه دکتر ذوعلم برای دقت کافی در خصوص موضوع«نماز در کتب درسی»

پیرو نامه قائم مقام ستاد اقامه نماز به رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در خصوص بررسی موضوع نماز در کتب درسی، دکتر ذوعلم دستور ویژه ای را برای دقت و تامل کافی در مغتنم شمردن این نظرات کارشناسی صادر کرد.

تحول در برنامه درسی و تربیتی بخش عمده تحول واقعی است

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تأکید کرد تحول در برنامه درسی و تربیتی بخش عمده تحول واقعی است.

ضرورت شکل گیری انسجام هویتی در برنامه درسی

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با تبیین هویت دوره های تحصیلی بر ضرورت شکل گیری انسجام هویتی در برنامه درسی تأکید کرد.

مسائل مربوط به معلمان باید موشکافی شده و به تصمیمات شجاعانه تاثیرگذار بیانجامد

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تأکید کرد عامل اصلی‌ای که کار تربیتی انتقال مهارت‌ها و دانش را انجام می‌دهد معلمان، هنرآموزان و مربیان پرورشی هستند.

مشروح سخنان معاون وزیر در دیدار با مدیران سازمان پژوهش

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در جلسه ای با مدیران این سازمان با اشاره به فرارسیدن موعد بازنشستگی، بر رعایت قانون مداری تأکید کرد و توصیه هایی را در خصوص شکوفایی بیش از پیش مسیر سازمان ارائه نمود.

پیام تسلیت دکتر ذوعلم در پی ارتحال آیت الله امینی

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در پیامی ارتحال آیت الله ابراهیم امینی نجف آبادی عضو مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت.

پیشنهاد اختصاص یارانه خرید کتاب درسی برای خانوار آسیب دیده از کرونا

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از ارائه پیشنهادی به وزیرآموزش و پرورش برای در نظر گرفتن یارانه خرید کتاب درسی به خانواده های آسیب دیده از ویروس کرونا برای سال تحصیلی 1399-1400 خبر داد.

استقرار حوزه های تربیت و یادگیری، پاسخگویی ومسئولیت پذیری سازمان پژوهش را افزایش داده است

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تاکید کرد استقرار حوزه های یازده گانه تربیت و یادگیری، پاسخگویی و مسئولیت پذیری این سازمان را افزایش داده است.