یادداشت هفته

«مجموعه معارف انقلاب اسلامی و کتاب‌های درسی»؛ کتابی در راستای تعهد انقلابی

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در راستای تعهد انقلابی و رسالت سازمانی خود، کتابی را با عنوان «مجموعه معارف انقلاب اسلامی و کتاب‌های درسی» تهیه و تدوین کرده که در نوع خود مجموعه‌ای منحصر به فرد است.

مدرسه هنوز «خانه دوم»

امروز مدرسه‌ها آغوش خود را به روی دانش‌آموزان خود می‌گشایند و تجربه سال تحصیلی، هرچند متفاوت، اما جذاب و خاطره‌انگیز می‌شود. بخش زیادی از خاطرات ما در همین مدرسه‌ها شکل گرفته‌اند. شاید اگر 12 سال تحصیلی و آغاز پرشکوه مدرسه‌ها نبود، بخش زیادی از تاریخ زندگی ما کم مفهوم و به دور از برجستگی‌ها و جذابیت‌ها می‌شد. مدرسه خانه دومی است که بخش زیادی از تجربه زندگی اجتماعی و آزمون‌های اجتماعی‌شدن در آن انجام می‌گیرد و با وجود بحران‌های طبیعی و مصنوعی و ایده‌های روشنفکرانه، بی‌رقیب و غیرقابل جایگزین است.

مردم شناسی کوفه از منظر آیت الله العظمی مکارم

 

هر کس آشنایی مختصری با تاریخ «کوفه» داشته باشد می ‏داند یکی از پرحادثه ‏ترین بلاد اسلام در طول تاریخ، شهر «کوفه» بوده است.

پیشنهاد استفاده از خودنویس از کلاس سوم ابتدایی

 
استفاده از نوشت افزار مناسب در مدارس ایران، موجب افزایش رغبت دانش اموزان به انجام تکالیف و همچنین تحصیل میگردد. در این طرح اثبات خواهیم کرد که استفاده از خودنویس در سیستم آموزشی ایران از کلاس سوم ابتدایی، نقش بسیار زیادی در ارتقا کیفیت آموزشی ایفا خواهد کرد.
 

26 مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی

ای بازوان رهبر و پویندگان حق                   مردان استقامت و ایمان خوش آمدید

ای فاتحان قله ایثار و افتخار                   گل واژه های مکتب و قرآن خوش آمدید

ای بوسه گاه روح خدا بازوانتان                 ای راستین رسول شهیدان خوش آمدید

گل های انقلاب که عطر وصالتان            خوش تر ز بوی عطر بهاران خوش آمدید

بر روی دیده همه ما قدومتان                          آزادگان به مهد دلیران خوش آمدید

سال تحصیلی جدید با چینش خاص نیمکت‌ها همراه است

یکی از چالش‌های مشترک جوامع در دوران کرونا تداوم فرآیند یاددهی – یادگیری است؛ از این رو در کشورهای دنیا سعی شده تا با مدیریت بحران که پیشگیری و مقابله با آن تاکنون به نتیجه مناسبی برای همه افراد منجر نشده است، سناریوهای ممکن برای بازگشایی مدارس و تداوم فرآیند آموزش برنامه‌ریزی و اجرا شود.

پیام آیت الله العظمی جوادی آملی به کنگره مسلمانان آمریکا

کنگره مسلمانان آمریکا  با موضوع «بصیرت دینی» با پیام حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در آمریکا برگزار شد.

کرونا ارزش پداگوژی را فاش کرد

کودکان در دوران کرونا فرصتی یافته‌اند تا با صدایی رساتر، زیر گوشمان نجوا کنند که عصر حاضر، عصر شنیدن است! اگر می‌خواهید روابط تار شما (سلسله‌مراتب قدرت و اختیار عمودی) برجا بماند به روابط پود ما (روابط تخت و مدنی) تن در دهید و به پیامدهای آن نیز وفادار باشید.

ویژگی های خبرنگار انقلابی

سلاح خبرنگار انقلابی؛ قلم و دوربینی است که در کنار تعهد و تخصصی که دارد در جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامی می‌کوشد تا مردم را نسبت به خدمات و اقدامات مسئولین دلگرم و دستاوردهای نظام اسلامی را تبیین و دشمنان را با سلاح خود دوربین و قلم ناامید سازد.

عزاداری محرم و کرونا

همانطور که در ماه رمضان صدا و سیما در برنامه‏‌های مذهبی فعال بود در ایام محرم نیز از بهترین سخنران‌ها و مداحان استفاده کند تا همگان بتوانند بهره‌مند شوند و قطعاً توسل به امام حسین علیه السلام برای شفای بیماران و رفع این بلیه کارساز خواهد بود و عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام ان شاء الله به نحو احسن انجام می‏ گیرد، منتها شکلش متفاوت می‏شود و بیشتر در فضاهای باز و با رعایت فاصله و استفاده از صدا و سیما و همچنین شرکت آنلاین در مراسم عزاداری با استفاده از فضای مجازی می ‏تواند باشد.