برنامه درسی

جذب دانش آموزان با برنامه درسی با نشاط

چنانچه مدرسه، مدرسه‌های مقتدر باشد و برنامه درسی، برنامه درسی با نشاط و جذاب باشد که بتواند دانش آموز را جذب کند، حتما مدرسه میتواند به مقتدرترین نهاد تربیتی تبدیل شود و حتی رسانه را مدیریت کند و خانواده را فیلتر و اصلاح کند از جهت الگویی که دانش آموز دریافت میکند

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

دوره آموزشی "اجرای برنامه درسی در مدرسه" کلید خورد

دوره آموزشی "اجرای برنامه درسی در مدرسه" ویژه مدرسان ستادی منتخب، در محل سازمان آغاز و طی 10 جلسه تا پایان دی ماه ادامه خواهد

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

مبنای برنامه درسی مصوب در پایه دوازدهم ۳۵ ساعت در هفته است

مبنای برنامه درسی مصوب در پایه دوازدهم ۳۵ ساعت در هفته است، اما با توجه به وضعیت دانش‌آموزان پایه 12 بخشی از دروس به صورت مجازی ارائه می‌شود.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

نشست بررسی ارائه الگوی اشاعه برنامه درسی ملی برگزار شد

رئیس گروه پژوهشی مشارکت و ارتباطات پژوهشکده خانواده از برگزاری نشست تخصصی بررسی و تدوین الگوی اشاعه برنامه درسی ملی با ارائه دکتر شهناز هاشمی خبر داد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

ساختار تلفیقی و مسئله‌محور برنامه‌درسی چیست؟

ساختار، چارچوب و الگوهای تعیین شده برای روابط بین اعضای یک سازمان است که مدیران ارشد به‌صورت قانونی و رسمی برای تقسیم وظایف و هماهنگی فعالیت‌ اعضاء، به تصویب رسانده اند.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

ادبیات برنامه درسی آسان تر باشد

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اظهار کرد: می توان برنامه درسی ملی را آسان تر از این نوشت و حرف ها را به زبانی روان تر بیان کرد، ادبیات برنامه درسی ملی می تواند ساده تر باشد.

امتیاز: 
2
امتیاز: 2 (1 رای)

برنامه درسی آینده ایران

پیدایش محیط‌های نوین یادگیری با گشودن امکانات و افق‌های جدید برای «برنامة درسی» آن را با چالش‌های تازه‌ای نیز روبه‌رو ساخته است. یک جنبة این تحولات به ابعاد فناورانه ناشی از انقلاب الکترونیکی مربوط می‌شود. با این همه، ابعاد مسئله از سطح صرفاً فنی فراتر می‌رود و عمق و دامنة آن به شدت در حال رشد است. دگرگونی‌های مهمی در ساختار و ارتباطات جامعة نوین اطلاعاتی صورت می‌گیرد.