هفته پژوهش

اولین جلسه ستاد هفته پژوهش وزارت آموزش و پرورش برگزار شد

اولین جلسه ستاد گرامیداشت هفته پژوهش وزارت آموزش و پرورش با حضور دکتر علیرضا عصاره و نمایندگان بخش های مختلف حوزه ستادی صبح امروز برگزار شد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

دبیر جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش آموزی سال 96 منصوب شد

طی حکمی از سوی معاون پژوهشی وزیر علوم و رئیس ستاد ملی هفته پژوهش، دکتر علیرضا عصاره بعنوان "دبیر جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش آموزی سال 96" منصوب شد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

تجلیل از معلم فداکار مدرسه شهید کاتب روستای حماملو اردبیل

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل، از معلم فداکار مدرسه شهید کاتب روستای حماملو تجلیل به عمل آمد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

نگرانی از مخدوش شدن سنت علمی در عصر مدرک‌گرایی

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ ریزی وزارت آموزش و پرورش از آنچه "مخدوش شدن « سنت علمی» درعصر سیطره « مدرک‌ گرایی»" در فرهنگ ایرانی نامید، اظهار نگرانی کرد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

فرهنگ پژوهش را باید از مدرسه آغاز کرد

معاون آموزش متوسطۀ وزارت آموزش و پرورش در آئین تجلیل از پژوهشگران برتر شهرستان های استان تهران، از فعالیت 628 پژوهشسرای دانش آموزی در کشور خبر داد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

48 درصد اقدام پژوهی های کشور در شهرستان های استان تهران صورت گرفته است

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با بیان این که پژوهش زمانی مفهوم پیدا می کند که به صورت کاربردی ظهور وبروز داشته باشد، از توسعه پژوهش سراهای دانش آموزی دراین استان خبر داد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

کسب رتبه اول کشوری در قبولی دانشگاه های روزانه و شبانه توسط دانش آموزان استان

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان در نشست سرگروه های آموزشی استان گفت: امسال دانش آموزان استان رتبه اول کشوری را در قبولی دانشگاه های روزانه و شبانه کسب کرده اند.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

پیشنهاد تأسیس پژوهشگاه معلمان ارائه شده است

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، وی با اشاره به جایگاه ویژه پژوهش، افزود: پژوهش مورد توجه، تأکید و ضرورت بوده و در سند تحول بنیادین به امر پژوهش پرداخته شده است.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

خلاقیت و نوآوری را باید از مدارس شروع کنیم

معاون پژوهشی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری درهمایش تجلیل از دانش آموزان پژوهنده گفت: حیات علمی افراد از مدرسه شروع می شود. لذا برای شکوفا کردن فرهنگ خلاقیت و نوآوری در جامعه، باید از مدارس شروع کنیم.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

غول کنکور نمی‌گذارد « تحول» به معنای واقعی انجام شود

دکتر غلامعلی افروزاستاد روانشناسی دانشگاه تهران در همایش تجلیل از پژوهشگران برتر اظهارکرد: تا زمانی که غول کنکور و تست‌زنی‌ها هستند، نمی‌گذارند تحول به معنای واقعی انجام گیرد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده