هدایت تحصیلی

هدایت تحصیلی تابعی از انتخاب خانواده و جو حاکم بر جامعه است

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هدایت تحصیلی به عوامل مختلفی بستگی دارد، افزود: مطالعات نشان می‌دهد که عامل اصلی انتخاب رشته دانش‌آموزان، اولیا و جو حاکم بر جامعه است.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

گرایش 30 درصدی دانش‌آموزان به شاخه «فنی‌و‌حرفه‌ای و کاردانش»

مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت: در فرایند هدایت تحصیلی امسال، حدود 30 درصد از دانش‌آموزان تاکنون در شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش ثبت‌نام کرده‌اند.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

معرفی رشته «ماشین‌های الکتریکی» از شاخه کاردانش

هنرجویان رشته‌های ماشین‌های الکتریکی با مباحث ساخت و تعمیر انواع ترانسفورماتورها، الکتروموتورهای 3 فاز، تکفاز، موتورهای DC و مولدهای کوچک آشنا شده و مهارت تعمیر آن ها را کسب می کنند.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

معرفی رشته «تعمیر موتورهای سبک کشاورزی» در شاخه کاردانش

هنرجویان پس از اخذ مدرک دیپلم در رشته«تعمیر موتورهای سبک کشاورزی» می‌توانند در زمینه‌هایی چون اشتغال در کشت و صنعت‌ها، بنگاه‌های توسعه ماشین‌های کشاورزی و نمایندگی‌های ادوات کشاورزی مشغول به کار شوند.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

معرفی رشته «هنر معرق‌کاری» در شاخه کاردانش

هدف از طراحی رشته‌های کاردانش تأمین نیاز بازار کار است و فارغ‌التحصیلان رشته «هنر معرق‌کاری» مستقیماً می‌توانند وارد بازار کار شوند و یا در مراکز صنایع دستی کشور و میراث فرهنگی، کارگاه‌ها و تولیدی مصنوعات چوبی مشغول به کار شوند.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

معرفی رشته «نگارگری» شاخه کاردانش

فارغ‌التحصیلان رشته «نگارگری» علاوه بر تولید آثار هنری و یا راه‌اندازی کارگاه شخصی می‌توانند به عنوان طراح یا نقاش در مراکز تولید انیمیشن یا پروژه‌های تصویری فعالیت کنند.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

معرفی رشته «پرورش میگو» شاخه کاردانش

هنرجویان رشته «پرورش میگو» ضمن کسب مهارت و آشنایی با تکنولوژی استاندارد پرورش میگو با انواع استخرهای پرورش آبزیان و نگهداری، پرورش و تکثیر میگو نیز آشنا خواهند شد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

معرفی رشته «پرورش و نگهداری اسب» در شاخه کاردانش

فارغ‌التحصیلان رشته «پرورش و نگهداری اسب»، قادر به تشخیص نژادهای مختلف اسب، وضعیت تغذیه، بهداشت و بیماری‌های اسب و نحوه درمان آنها و آموزش سوارکاری خواهند بود.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

معرفی رشته «پرورش میوه‌های هسته‌دار» شاخه کاردانش

هنرجویان در رشته « پرورش درختان مثمر با میوه‌های هسته‌دار» شاخه کاردانش، مراحل ازدیاد، کاشت، داشت و برداشت میوه‌های آلو، زردآلو، هلو، شلیل، گیلاس و آلبالو را می‌آموزند.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

معرفی رشته «مبل‌سازی مدرن» در شاخه کاردانش

فارغ‌التحصیلان رشته «مبل‌سازی مدرن» با انواع استانداردهای تولید مبل آشنا شده و با توجه به شناخت اندازه و حالت‌های بدن و ارگونومی آن می‌توانند در تولید مبلمان استاندارد فعالیت کنند.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

Pages

Subscribe to RSS - هدایت تحصیلی