کتاب کمک آموزشی

بیشتر کتاب های کمک آموزشی غیراستاندارد است

مدیر کل دفتر انتشارت و تکنولوژی آموزشی گفت: مشکل این کتاب وقتی بیشتر می‌شود که این کتاب‌های کمک آموزشی‌های غیر استاندارد هم باشند. تنها ۳۰ درصد از این کتاب‌های کمک آموزشی استاندارد و ۷۰ درصد غیر استاندارد است.

عرصه حضور موسسات خصوصی در مدارس تنگ‌تر شد

عرصه فعالیت موسسات خصوصی در مدارس برای ارائه کتاب‌های کمک آموزشی و برگزاری آزمون‌‌های آزمایشی با بخشنامه جدید آموزش‌وپرورش تنگ‌تر شد در همین موضوع مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی معتقد است که ۳۰ درصد کتاب‌های موجود در بازار استاندارد است

بیانیه انتشارات مدرسه مبنی بر ادعای مدیر یکی از ناشران کمک آموزشی

در پی ادعای مدیر یکی از ناشران کمک آموزشی مبنی بر توزیع کتاب‌های کمک آموزشی از طریق انتشارات مدرسه(ناشر وابسته به وزارت آموزش و پرورش) در مدارس، این موسسه انتشاراتی طی بیانیه‌ای به این ادعا واکنش نشان داد.

بخشی از مشکلات آموزش و پرورش ناشی از ملاحظه کاری‌هاست

در شرایط فعلی بخشی از مشکلاتی که در آموزش‌وپرورش وجود دارد ناشی از ملاحظه کاری‌ها است و باید برای ارتقای نظام آموزشی و پرورشی این ملاحظات کارشناسی شود تا خسرانی به فرایند تعلیم و تربیت وارد نشود.

کتب کمک آموزشی درجه یک در کتاب‌های درسی جدیدالتالیف معرفی می‌شوند

موضوع کتاب و خواندن، فلسفه وجودی دفتری است که در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به عنوان انتشارات و تکنولوژی آموزشی از آن یاد می‌شود.»

دستورالعمل کتاب‌های کمک آموزشی هفته آینده ابلاغ می‌شود

زمانی که کنکور را به شکل موجود داریم نمی‌توانیم بگوییم بچه‌ها کلاس کنکور نروند و از کتاب‌های کمک آموزشی استفاده نکنند.

اجباری به استفاده از کتاب های کمک آموزشی در مدارس نیست

وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه مصوبه ای برای منع استفاده از کتاب کمک آموزشی و آزمون در دوره ابتدایی نداریم، افزود: البته مدیران مدارس نیز نباید دانش آموزان را مجبور به استفاده از این کتاب ها کنند.

بی توجهی به «تربیت» دانش آموزان، استقبال از آسیب های اجتماعی است

کتابهای کمک آموزشی گذشته از هزینه های زیادی که به والدین و دانش آموزان تحمیل می کند، از لحاظ تربیت و پرورش نسل آینده نیز کاملا ناکارآمد و نامناسب است.

اجرای طرح «نذر کتاب» توسط دانش‌آموزان بسیجی

مدیرعامل مؤسسه علمی رزمندگان اسلام از اجرای طرح «نذر کتاب» توسط دانش‌آموزان بسیجی خبر داد و افزود: 10 هزار دانش‌آموز بسیجی که در مدارس تحصیل می‌کنند به نذر کتاب و لوازم‌التحریر پرداخته اند. 

کتب کمک درسی نتیجه گرا هستند/ دوره ابتدایی نیاز به کمک درسی ندارد

مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی با بیان اینکه کتاب‌های کمک‌ درسی عمدتاً نتیجه‌گرا هستند، افزود: در دوره ابتدایی ارزشیابی توصیفی است، لذا به کتب کمک درسی نیاز نیست.