وزیر آموزش و پرورش

ساعات تدریس در پایه دوازدهم از سال جدید به 35 ساعت خواهد رسید

ساعات تحصیل دانش آموزان در پایه دوازدهم 24 ساعت در هفته بود که از سال جدید به 35 ساعت خواهد رسید که این موضوع 22 هزار نیروی انسانی را به نیاز ما اضافه می کند.

قرائت پیام دکتر روحانی به افتتاحیه المپیاد جهانی 2018 زیست شناسی

در آیین افتتاحیه المپیاد جهانی 2018 زیست شناسی، سید محمد بطحایی، پیام رئیس جمهور را برای شرکت کنندگان در مراسم  قرائت کرد.

با وجود مقاومتهای زیاد در مسیر حذف آزمون های زائد، به راه خود ادامه می دهیم

وزیر آموزش‌وپرورش در آئین بدرقه دانش‌پژوهان جوان به المپیادهای جهانی سال 2018، گفت: با وجود مقاومت های زیاد در مسیر آزمون های زائد، به راه خود ادامه می دهیم.

نشست پایانی هشتمین دوره مجلس دانش آموزی با حضور وزیر آموزش وپرورش

نشست پایانی هشتمین دوره مجلس دانش آموزی با حضور وزیر آموزش و پرورش در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

بازنشستگی بیش از370هزار معلم در پنج سال آینده، آموزش و پرورش را با تهدید مواجه خواهد کرد

وزیر آموزش‌وپرورش در نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس‌جمهور گفت: بازنشستگی بیش از 370 هزار معلم در پنج سال آینده آموزش و پرورش کشور را با تهدید مواجه خواهد کردو خواستار بکارگیری تدبیر لازم در این زمینه شد.

آمار نباید مسئولان را از پرداختن به مسائل کیفی آموزشی برای دختران غافل کند

وزیر آموزش و پرورش درهمایش بانوی امید: انقلاب اسلامی زمینه و فرصت برابر آموزشی خوبی به لحاظ کمی برای دختران ایجاد کرده است. اما این آمار نباید مسئولان را از پرداختن به مسائل کیفی آموزشی برای دختران غافل کند.

دیدار وزیر آموزش و پرورش با آیت الله العظمی جوادی آملی

سیدمحمد بطحایی با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء ضمن شرکت در نماز جماعت حضرت آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی با معظم له دیدار و گفتگو کرد.

اردوهای راهیان نور در انتقال مفاهیم و ارزش‌های والای دفاع مقدس موفق عمل کرده است

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تجربیات ارزشمند اردوهای راهیان نور، افزود: خوشبختانه اردوهای راهیان نور در انتقال مفاهیم و ارزش‌های والای دفاع مقدس موفق عمل کرده است.

انتقال فرهنگ، علوم و معارف دفاع مقدس به نسل جوان یک موضوع ملی و راهبردی است

سید محمد بطحایی با اشاره به 3 کارکرد مهم آموزش وپرورش، افزود: انتقال ارزش ها و هنجارهای یک جامعه به نسل آینده یکی از این کارکردهای مهم آموزش وپرورش است که باید منجر به یادگیری پایدار شود.

دیدار وزیر آموزش و پرورش با مسئولان بلند پایه کشورها در مغرب

سید محمد بطحایی در سفر به رباط پایتخت مراکش، ضمن شرکت در نشست آیسسکو، با برخی شخصیت‌ها و مقامات کشورها دیدار و گفتگو کرد.