سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

«پرسشگری» در نظام آموزشی ما پاداشی ندارد

دکترعلیرضا عصاره ضمن انتقاد از شیوه سنجش علم در نظام آموزشی ایران، افزود: معلمان و مربیان در طرح سوال پایان سال تحصیلی به گونه ای عمل می کنند که دانش آموز به سمت حفظ کردن مطالب موجود در کتاب ترغیب شود.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

تورعلمی"کتاب درسی از تدوین تا توزیع" برگزار می شود

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، سومین تورعلمی"کتاب درسی از تدوین تا توزیع" با حضور خبرنگاران و عکاسان، فردا برگزار می شود.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

دبیر اجرایی نشست علمی «فرصتها و چالش های آموزش زبان فارسی در مناطق دوزبانه » منصوب شد

طی حکمی از سوی دکتر محمدیان، مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به عنوان دبیر اجرایی نشست علمی- پژوهشی «فرصتها و چالش های آموزش زبان فارسی در مناطق دوزبانه و کلاسهای چند پایه با تاکید بر دوره ابتدایی» منصوب شد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

وظیفه ما پشتیبانی از برنامه درسی ملی است

مدیرعامل انتشارات مدرسه گفت: آنچه برای این موسسه فرهنگی به عنوان وظیفه تعریف شده است؛ پشتیبانی از برنامه درسی ملی است؛ البته معتقدیم این هدف صِرفا با تولید کتاب های درسی و کمک درسی نمی شود.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

زنگ مدرسهِ «پیرمردها» در دارالفنون نواخته شد!

رئیس مدرسه تاریخی دارالفنون از نواخته شدن زنگ این مدرسه با حضور دانش‌آموختگان سال‌های 1340‌ تا 1360 به منظور تجدید خاطرات خوش دوران تحصیل در نخستین روز مهر خبر داد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

چهار رویکرد جدید در تدوین کتاب های درسی

مدیرکل دفتر تالیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش‌وپرورش درگفتگو با تسنیم اظهار کرد:‌ امسال کتاب‌های درسی پایه یازدهم به طور کامل جدیدالتالیف است و چهار رویکرد جدید در کتاب ها مورد توجه قرار گرفته است.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

نرم‌افزار کتابخوان انتشارات مدرسه رونمایی شد

صبح امروز، نرم افزار کتابخوان انتشارات مدرسه با عنوان "بوفه، فروشگاه خواندنی های خوشمزه" رونمایی شد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

هم اندیشی گروه های تحلیل محتوای کتب درسی 6 استان در سازمان پژوهش

با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، اولین جلسه هم اندیشی روسای گروه های تحلیل محتوای کتب درسی 6 استان در سازمان برگزار شد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

توزیع کتاب‌های درسی دانش‌آموزان استان تهران و البرز آغاز شد

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از توزیع کتاب‌های درسی دانش‌آموزان دوره متوسطه در استان های تهران و البرز ازصبح امروز توسط ۵ هزار کتاب فروشی خبرداد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

هفدهمین همایش معاونان آموزش ایتدایی و نمایندگان مجلات رشد تهران برگزار شد

با حضور مدیر کل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی، هفدهمین همایش معاونان آموزش ایتدایی و نمایندگان مجلات رشد شهرستانها و مناطق استان تهران در سالن اجتماعات سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار شد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده