آزمون

ایران در صدر کشورهای جهان در زمینه پوشش تحصیلی اتباع خارجی

کریمی با بیان اینکه ایران در صدر کشورهای جهان در زمینه پوشش تحصیلی اتباع خارجی قرار دارد افزود: اول تا پنجم اردیبهشت ماه زمان ثبت نام در آزمون اعزام به خارج معلمان خواهد بود.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

شرایط ثبت‌نام در آزمون ورودی دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان

دستورالعمل آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان (تیزهوشان) و نمونه دولتی سال 98-97 توسط مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش به استان‌ها ابلاغ شد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

حال که توانستیم جلوی شبه‌کنکورها را بگیریم باید از ایجاد شبه‌آزمون‌ها نیز جلوگیری شود

دکترمحمدیان در رابطه با حذف آزمون مدارس گفت: این اتفاق سال‌ها خواست و آرزوی ما بوده که امروز با همت شجاعانه وزیر آموزش و پرورش تحقق یافته است.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

آزمون های نامعتبر به برنامه های درسی و رشد دانش آموزان آسیب وارد می کند

مدیرکل دفتر تالیف کتاب های درسی: ذینفعان آموزش و پرورش تلاش کنند تا به برنامه درسی و دانش آموز آسیب وارد نشود.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی در دوره متوسطه دوم ادغام می شود

زرافشان با اشاره به ادغام آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی در دوره متوسطه دوم، افزود: اقداماتی در دست بررسی است که به کاهش استرس و تنش در این دوره نیز کمک کنیم.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

برگزاری آزمون در دوره ابتدایی ممنوع شد

سید محمد بطحایی در برنامه پیش رو اظهار داشت: در مصوبه ای که در آموزش و پرورش داشتیم، مقرر شد برگزاری هرگونه آزمون در دوره ابتدایی ممنوع شود.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

ثبت نام آزمون مرحله اول المپیادهای علمی کشورآغاز شد.

دانش آموزان علاقمند و واجد شرایط مندرج در بخشنامه (پیوست) می توانند در یک یا چند آزمون مورد علاقه خود شرکت نمایند.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

حذف و یا تجمیع چند آزمون، نیاز به مطالعه همه جانبه دارد

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با اشاره به برخی انتقادات مبنی بر تعدد آزمون‌ها، گفت: لزوما حذف و یا تجمیع چند آزمون با یکدیگر طرح کارآیی نیست و نیاز به مطالعه همه جانبه دارد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

ثبت‌نام در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان از 25 بهمن ماه آغاز می شود

ثبت‌نام داوطلبان آزمون ورودی پایه هفتم و پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان از روز دوشنبه 25 بهمن ماه 1395 آغاز می‌شود و تا روز سه‌ شنبه سوم اسفند ماه 1395 ادامه دارد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

انواع «آزمون» در آموزش و پرورش

آزمون پیشرفت تحصیلی، نوعی آزمون توانایی است که برای سنجش و ارزیابی میزان دانش، اطلاعات،‌ معلومات و مهارت‌های یک دانش‌آموز ساخته شده است و نشان می‌دهد که تا لحظه اجرای آزمون قادر به انجام چه کارها و ارائه چه اطلاعاتی است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در واژه‌نامه تخصصی (ترمینولوژی) آموزش و پرورش در خصوص معنی واژه آزمون/examination؛ exam؛ test آمده است: ابزار استاندارد یا هر وسیله علمی و هنجار شده‌ای که در آن،‌ آزمودنی‌ها با تعدادی سؤال‌های همخوان و هماهنگ به انجام فعالیت‌های عملی مشابه وادار می‌شوند تا در نتیجه آن،‌ میزان یادگیری، صلاحیت‌ها و توانایی‌های افراد شرکت‌کننده در آزمون با مقایسه کمی به دست آید. آزمون، بخشی از اندازه‌گیری یا سنجش است که نتایج آن معمولاً به صورت کمی و عددی نشان داده می‌شود؛ بنابراین تفاوت میان «ارزشیابی» با «اندازه‌گیری»، درباره آزمون نیز صدق می‌کند.