کتاب درسی

برنامه‌ریزی درسی «منطقه‌ای» برای هنرستان‌ها / تولید 420 عنوان کتاب فنی و حرفه ای

مدیرکل دفتر تالیف کتب درسی: در نظام جدید آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، تاکنون نزدیک به 420 عنوان یعنی از سال تحصیلی 96-95 تا سال تحصیلی جاری برای پایه دهم و یازدهم تألیف شده است.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

کتاب «مطالعات فرهنگی» درس جدیدی است که به پایه 11 رشته معارف افزوده شده است

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به تدوین کتاب های پایه دوازدهم، افزود: کتاب «مطالعات فرهنگی» درس جدیدی است که به پایه 11 رشته معارف افزوده شده است

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

تنها در سال گذشته 6000 صفحه محتوای کتاب درسی تالیف شده است

مدیرکل دفتر تألیف کتب ابتدایی و متوسطه نظری با اشاره وجود معدود اشکالی در کتب درسی، گفت: سال گذشته در حدود 6 هزار صفحه کتاب درسی تألیف شد که غلط آن کمتر از 4 مورد بود.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

تولید محتوا برای آموزش زبان‌های آلمانی و فرانسوی به دانش‌آموزان متقاضی

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از تولید محتوا برای آموزش زبان‌های آلمانی و فرانسوی به دانش‌آموزان متقاضی خبر داد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

پاسخ سازمان پژوهش به خبر کذب حذفِ داستانِ دهقانِ فداکار از کتاب درسی

دفتر تالیف کتب درسی ابتدایی و متوسطه نظری درپاسخ به اخبار منتشره در برخی رسانه ها، با ارسال تصاویر کتاب درسی پایه سوم، اینگونه شایعه پراکنی ها را موجب سَلبِ اعتماد عمومی دانست.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

چاپ روزانه 600 هزار جلد کتاب

دکترمحمدیان با اشاره به چاپ روزانه 600 هزار جلد کتاب افزود: به این ترتیب تا پایان سال در مجموع باید 130 میلیون جلد کتاب برای دانش آموزان چاپ و برای توزیع آماده شود.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

کاهش حجم کتاب «تفکر و سواد رسانه ای» دربازنگری جدید

رئیس گروه تفکر دفتر تالیف کتاب های درسی گفت: بخشی از تغییرات کتاب "تفکر و سواد رسانه ای" درجهت کاهش حجم کتاب بوده که از طریق ادغام و یا اختیاری کردن چند درس انجام می شود.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

کتاب«انسان و محیط زیست» رکورد شکن کتب درسی!

رئیس گروه تألیف کتاب درسی«انسان و محیط زیست»با اشاره به رکورد شکنی این کتاب در بین سایر کتب درسی، افزود: 7 محور مورد بحث در آن عبارتند از«آب»، «هوا»، «خاک»، «انرژی»، «پسماند»، «تنوع زیستی» و«گردشگری».

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

«کنکور» ازجمله آسیب‌هایی است که مسیر آموزشی را منحرف کرده است

مدیرکل دفتر تألیف کتب درسی عمومی گفت: کنکور ازجمله آسیب‌هایی است که مسیر آموزشی را منحرف کرده، البته این بدان معنا نیست که کتاب‌ درسی ما مطابق مقاصد کنکور تدوین شود.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

توزیع رایگان کتاب‌های درسی برای دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: سازمان پژوهش آمادگی دارد تا کتاب‌های درسی‌ را در اسرع‌ وقت برای دانش‌آموزان مناطق زلزله زده توزیع نماید.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده