کتاب درسی

ویژگی‌های یک کتاب درسی مطلوب

آنچه در این‌جا مطرح می‌شود ویژگی‌های یک کتاب درسی مطلوب را نشان می‌دهد و در شرایط کنونی ایران انتظار نمی‌رود همه‌ی این ویژگی‌ها در کتاب‌های درسی وجود داشته باشد یا رعایت شود. امید می‌رود کارشناسان و نویسندگان کتاب‌های درسی با توجه بیش‌تر به این ویژگی‌ها در راستای آماده‌سازی کتاب‌های بهتر گام‌های بلندتری بردارند. همچنین، در نظر داشتن این ویژگی‌ها به معلمان و کارشنان امکان می‌دهد که نقد علمی بهتری از کتاب‌ها و مواد آموزشی داشته باشند و این توانایی را به معلم می‌دهد که هنگام تنظیم طرح درس به همه‌ی هدف‌ها و معیارهای آموزشی توجه داشته باشد.

راز ماندگاری تصمیم‌کبری و کوکب خانم

.برخی مدارس هستند که پُز کاذب علمی می‌دهند مثلا برای اینکه بگویند ما خوب کار می‌کنیم مطالبی به دانش‌آموزان یاد می‌دهند که در آن پایه تحصیلی نیست و مربوط به سال‌های بعد است.

بارگذاری پیش نویس کتاب های پایه دوازدهم شاخه فنی- حرفه ای

پیش نویس کتاب های پایه دوازدهم شاخه فنی- حرفه ای جهت آشنایی بیشتر دبیران، صاحب نظران و کارشناسان در دسترس عموم قرار گرفت.

تالیف کتاب درسی «مهارت‌های زندگی برای دختران»

مولف کتابِ«مهارت‌های زندگی برای دختران» اظهار کرد: این کتاب حل تعارض‌ها و مهارت تصمیم‌گیری را به دختران می‌آموزد.

آخرین مهلت ثبت‌نام کتب درسی جامانده‌ها

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از تمدید مهلت ثبت نام اینترنتی کتب درسی پایه‌های دوم تا ششم برای افرادی که جامانده اند، خبر داد.

کاهش حجم کتاب و افزایش فعالیت های نشاط آور از سیاست‌های آموزش‌وپرورش

وزیر آموزش‌وپرورش در هشتمین اردوی ملی دانش آموزان پیشتاز کشور؛ کاهش حجم کتاب‌های درسی و افزایش فعالیت‌های نشاط‌ آور را از سیاست‌های آموزش‌وپرورش دانست.

حجم بالا و حافظه‌محوری کتاب‌های درسی اثربخشی ندارند

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به اینکه در تولید کتاب‌های درسی باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی استفاده کنیم، افزود: حجم بالای کتب، حافظه محور بودن و عدم آمادگی لازم معلمان از جمله ایرادات کتاب‌های درسی است.

نشست مولفان کتب درسی رشته معارف با خبرنگاران برگزار شد

در نشست مشترک مولفان کتب درسی رشته معارف با خبرنگاران رویکردها و اهداف و شیوه های نگارش و آموزش کتاب های درسی تشریح شد. 

آغاز ثبت‌نام اینترنتی کتاب درسی کلاس اولی‌ها

مدیرکل دفتر چاپ و توزیع کتاب‌های درسی گفت: ثبت‌نام اینترنتی کتاب‌های درسی دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی از شنبه آغاز می‌شود.

راهنمای معلم کتب هندسه 2 و آمار و احتمال 2 پایه 11 روی سایت دفتر تالیف

راهنمای معلمِ کتابِ هندسه 2،  آمار و احتمال 2 و زیست شناسی 2 پایه یازدهم، در سایت دفتر تالیف جهت استفاده دبیران بارگذاری شده است.