پرسشها و پاسخها

حاکمیت روح تربیت دینی بر همه کتاب های درسی

از ویژگی های برنامه درسی ملی، توجه به رشد همه جانبه انسان در تمام ساحت های تربیتی شامل اعتقادی واخلاقی، اقتصادی و حرفه ای، سیاسی و اجتماعی، علمی و فناورانه، تربیت بدنی و سلامت و هنری و زیبا شناختی است.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

سند 2030 هرگز به سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ابلاغ نشده است

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در رابطه با جوسازی های اخیررسانه ها بیانیه ای صادر کرد. در فرازی از این بیانیه آمده است: سند 2030 هرگز به این سازمان برای اجرا ابلاغ نشده و برنامه‌ریزی های درسی و آموزشی مبتنی بر سند تحول بنیادین ومنطبق با برنامه درسی ملّی انجام شده است.

امتیاز: 
5
امتیاز: 5 (1 رای)

بی تعارف !

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: من با نقد و پرسشگری سازنده موافقم و اتفاقا باید از نقد و پرسشگری سازنده تقدیرکرد. 

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

زمان ثبت سفارش کتب درسی جاماندگان و اتباع خارجی اعلام شد

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اظهار کرد: ابتد باید ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس قطعی شود و پس از قطعی شدن ثبت نام، با «کد اقامت» ثبت نام کنند.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

واکنش سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به خبر روزنامه کیهان

دفتر تالیف کتابهای درسی ابتدایی و متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش به خبر درج شده در روزنامه کیهان مورخ 23 خردادماه 96 پاسخ داد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

در شاخه فنی و حرفه ای به بهانه آموزش صنعت پُل، پُل خیبر معرفی شده است

دکتر محمدیان تصریح کرد: در کتاب‌های درسی به شکل‌ها و فرم‌های مختلف مفاهیم ایثار، شهادت و... ارائه شده که قبلا نبوده است؛ حتی در شاخه فنی و حرفه‌ای به بهانه آموختن صنعت پل، از پل خیبر و سنگرسازان بی سنگر نام برده شده است.

امتیاز: 
5
امتیاز: 5 (1 رای)

نقد کتاب‌های درسی منصفانه و مشفقانه باشد/ «اقتدار و امنیت ملی» سرلوحه کتب درسی است

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه به‌زودی کتب درسی جدید رونمایی می‌شود، افزود: همواره از نقد مشفقانه و منصفانه در جهت اصلاح اشکالات احتمالی کتب درسی استقبال می کنیم.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

هرگونه تغییر در کتاب های درس دینی و قرآن بر اساس سند تحول انجام می شود

مولف کتب درسی دینی و قرآن با بیان اینکه تمامی کتاب ها متناسب با سبک دینی و اسلامی تدوین می شود، افزود: هر گونه تغییر در کتاب های دینی و قرآن بر اساس سند تحول نظام آموزشی صورت می گیرد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

نه تنها ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کمرنگ نشده بلکه با یک برنامه ‌ریزی مشخص ادامه دارد

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان این که در کتاب‌های درسی، زندگی نامه شهدای انقلاب، دفاع مقدس و هسته‌ای اضافه شده است، گفت: در دولت یازدهم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت درکتب درسی بسیار پررنگ شده است.
امتیاز: 
امتیازی داده نشده

رعایت دقیق ملاحظات رهبر معظم انقلاب در مورد سند 2030 دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی است

رئیس جمهور: بسیاری از اسناد و کنوانسیون های مشابه بین المللی به ویژه یونسکو الزام آور نیستند و در مورد سند 2030 هم صراحتا اعلام شده که صرفا درحدود ضوابط دینی، قانونی و فرهنگی خود عمل خواهیم کرد

امتیاز: 
امتیازی داده نشده