تولید کتاب درسی

لزوم ارائه دانش مبتنی بر فلسفه اسلام

 هنر اسلامی، تربیت اسلامی، هویت علمی، مدیریت تربیتی مطلوب، مدرسه تراز تمدن اسلامی و .. باید مورد واکاوی‌های پژوهشی قرار بگیرد                                 

امکان چاپ کتب ماندگار با تیراژ چندمیلیونی را باید بررسی کنیم

 تا سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در کتب درسی تغییری نخواهیم داشت و بعد از آن بر اساس طراحی و پژوهشی که خواهیم داشت؛ تغییر کتب درسی را انجام خواهیم داد.

بنا نداریم تا ۴ سال آینده کتاب‌های درسی را تغییر دهیم

بر اساس پژوهش‌هایی که در تدوین برنامه درسی ملی داشتیم، به این جمع‌بندی رسیدیم که در کتاب‌های درسی، نیازهای اولویت‌دار ما چیزهای دیگری هم هست که باید به آنها بپردازیم اما بنا نداریم تا سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ کتابی را تغییر دهیم.

ورود ۶ کتاب درسی جدید به پایه دوازدهم

دکتر حیدر تورانی با اشاره به ۶ کتاب نوپدید که برای اولین بار به برنامه درسی پایه دوازدهم اضافه شده، افزود: تا ۱۵ مرداد همه کتب درسی پایه دوازدهم زیر چاپ می‌روند.

استقبال دانش آموزان از سامانه ثبت سفارش کتب درسی

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به رقم 92 درصدی ثبت سفارش کتب ابتدایی، آن را نشان استقبال دانش آموزان از سامانه ثبت سفارش کتب درسی دانست.

سلطنت کتاب‌های درسی یک تابوست

دکترحیدر تورانی با تابو خواندن سلطنت کتاب‌های درسی، افزود: باید به بررسی کتاب‌های درسی از نظر محتوایی و فنی به‌ویژه مسایل آموزشی و حساسیت‌های دینی توجه خاص شود.

سال تحصیلی آینده در کشور کمبود کتاب درسی نداریم

سرپرست اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی گفت: کتاب درسی به تعداد همه دانش‌ آموزان کشور موجود است و مردم نباید نگران کمبود آن در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ باشند.

تالیف کتاب‌های درسی پایه دوازدهم کلید خورد

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به روند تهیه کتاب‌های پایه دوازدهم اشاره کرد و اجرایی کردن برنامه درسی ملی را مهم‌ترین اولویت سازمان خواند.

رویکرد جدید برنامه درسی در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش تبیین شد

معاونت ساماندهی منابع آموزشی وتربیتی، از برگزاری نشست آموزشی ـ تبیینی «رویکرد جدید برنامه درسی در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش» با ناشران آموزشی خبرداد.