کاردانش

معرفی رشته «تکثیر و پرورش ماهیان سردآبی» شاخه کاردانش

«تکثیر و پرورش ماهیان سردآبی» زیرشاخه رشته شیلات است و هنرجویان در این رشته با پرورش گونه‌های تجاری آبزیان از جمله ماهی قزل‌آلا آشنا می‌شوند.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

سرگروه های درسی، بازوی قدرتمند نظارت بر کیفیت آموزشی مدارس هستند

مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش وپرورش در جلسه مشترک سرگروه های شاخه کاردانش آذربایجان شرقی گفت: سرگروه های درسی بازوی قدرتمند نظارت ستاد بر کیفیت آموزشی مدارس هستند.
امتیاز: 
امتیازی داده نشده

معرفی رشته «خاتم‌سازی» شاخه کاردانش

خاتم‌سازی، هنر آراستن سطح اشیای چوبی به شکل موزائیک با مثلت‌های کوچک است که از حدود حداقل چهارصد سال پیش در بخش‌های مختلفی از ایران به خصوص در شیراز و اصفهان رواج دارد.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

معرفی رشته «کارهای فلزی ساختمان» شاخه کاردانش

هدف این رشته تربیت افراد ماهر برای ساخت و نصب سازه‌های فلزی است. دانش‌آموزان پس از گذراندن پایه‌ نهم، برای کسب مهارت لازم به هنرستان‌های کاردانش وارد می‌شوند.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

معرفی رشته «پرورش ماهیان گرم‌آبی» شاخه کاردانش

در این سطح آموزشی فراگیران دانش فنی و مهارت علمی و عملی در زمینه پرورش ماهیان گرم‌آبی را فراخواهند گرفت به نحوی که پس از پایان دوره قادر خواهند بود آموخته‌هایشان را به‌طور مستقل و در حد تسلط به‌کارگیرند.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

آشنایی با رشته «آبزیان و تولید فرآورده‌های گوشتی» شاخه کاردانش

هنرجویان بعد از فراغت از تحصیل می‌توانند در مقطع کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی و یا دانشگاه آزاد و دانشگاه فنی و حرفه‌ای در رشته مرتبط ادامه تحصیل دهند.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

معرفی رشته «ایجاد و نگهداری فضای سبز» شاخه کاردانش

کارآفرینی در زمینه کشاورزی ازسایرعلوم بیشتر و اقتصادی‌تراست؛ مهارت آموزش در رشته زیبا ومتنوع«ایجاد ونگهداری فضای سبز»، زمینه‌سازِاشتغال مولد در آینده تحصیلی هنرجویان است.

امتیاز: 
5
امتیاز: 5 (1 رای)

معرفی رشته «پرورش صنعتی دام‌های سنگین» شاخه کاردانش

هنرجو پس از گذراندن این استاندارد به توانایی نگهداری انواع دام سنگین و مباحث مربوط به پرورش آنها شامل تغذیه، بهداشت، اصلاح‌نژاد و تولید مثل دامها دست پیدا می‌کند.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده

معرفی رشته «هوانوردی» شاخه کاردانش

رشته «هوانوردی» یک رشته بین‌المللی است که نیروهای متخصص و متعهد در گرایش‌های خلبانی، مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما، مهمانداری و برج مراقبت را تربیت می‌کند.

امتیاز: 
3
امتیاز: 3 (1 رای)

معرفی رشته «راهنمای گردشگری» شاخه کاردانش

رشته راهنمای گردشگری یکی از بهترین مشاغل برای معرفی جاذبه‌های طبیعی و توریستی هر کشور است که فرهنگ، آداب و معاشرت افراد، اقوام و ملل را برای مسافران بیان می‌کند.

امتیاز: 
امتیازی داده نشده