فارس

سنجش مستمر پیشرفت تحصیلی چیست؟

سنجش مستمر پیشرفت تحصیلی، فرآیند گردآوری مداوم اطلاعات درباره پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان، تجزیه و‌ تحلیل و بازخورد، به منظور قضاوت درباره اثربخشی تدریس و کفایت برنامه‌های آموزشی است.

«4700 فرهنگی آزاده»، سند افتخار آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش و جامعه فرهنگیان از اقشار تأثیر گذار در طول دفاع مقدس بودند و در طول 8 سال جنگ تحمیلی و نابرابر،4700 نفر از فرهنگیان کشور به اسارت مزدوران بعثی عراق در آمدند.

حضور ایران در المپیادهای جهانی کامپیوتر

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، بیست و هشت دوره المپیاد جهانی کامپیوتر برگزار شده است که کشورمان در بیشترین آنها نماینده دانش‌آموز داشته و در تمام دوره‌هایی که شرکت داشته، موفق به اخذ مدال شده است.

چگونه مغز را جوان نگه داریم؟

تحقیقات دانشگاه اِکستر نشان می دهد؛ ارتباط مستقیمی بین تکرار استفاده از کلمات جدول، سرعت و دقت عملکرد شناختی مغز وجود دارد و خطر ابتلاء به زوال عقل را کاهش می دهد.

در 6 ساحت سند تحول بنیادین، هیچ تفاوتی بین دختران و پسران نیست

عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: در سند تحول بنیادین بین اقشار و جنسیت‌های مختلف تفاوتی در تأمین امکانات و فضای لازم آموزشی وجود ندارد.

سند یونسکو ۲۰۳۰؛ مهمان ناخوانده‌ای که دیپورت شد

به چه مناسبت یک مجموعه‌ به‌ اصطلاح بین‌المللی که قطعاً تحت نفوذ قدرت‌های دنیاست، این حق را داشته باشد که برای ملتها با فرهنگ های مختلف، تکلیف مشخص کند؟ اصل کار غلط است. اینکه ما برویم سندی را امضا کنیم و بعد هم بی‌سروصدا آن را اجرا کنیم؛ نخیر! مطلقاً مجاز نیست؛

سند آموزش 2030 را وارد فاز عملیاتی کرده‌اند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: پیش دبستانی‌هایی که قرآن آموزش می‌دهند دیگر نه تنها امتیاز مثبت ندارند، بلکه امتیاز منفی می‌گیرند و اعلام صریح کرده‌اند مجوز پیش دبستانی‌هایی که فعالیت قرآنی دارند لغو می‌شود.

خطر نفوذ بزرگتری به نام سند «توسعه پایدار 2030»

خطر نفوذ بزرگتری به نام سند «توسعه پایدار 2030»/ تمام اطلاعات تعلیم و تربیت کشور در سال ۹۳ به نهادهای بین‌المللی داده شد.

آفات سند 2030

رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده گفت: با پذیرش سند 2030 یونسکو، اقدامات تربیتی جمهوری اسلامی دیگر نه بر اساس احکام شرعی اسلام بلکه بر اساس اهداف مورد نظر سردمداران جهانی قرار خواهد گرفت.

واژه شناسی(ترمینولوژی)26. سن تحصیلی در آموزش و پرورش

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در واژه‌نامه تخصصی(ترمینولوژی) آموزش و پرورش در خصوص واژه سن تحصیل/   Educational؛ School Age: میزان عملکرد تحصیلی دانش‌آموز نسبت به حد متوسط میزان تحصیل همسالان خود. مثلاً هرگاه کودک هشت ساله‌ای عملکرد آموزشی معادل دانش‌آموز نُه سال داشته باشد، گفته می‎شود سن آموزشی او نُه است، در حالی که سن زمانی او هشت است. سن آموزشی به‌وسیله آزمون‌های استاندارد شده تعیین می‎‎شود.