مهر

سالروز شهادت فرهنگیان آبادان گرامی باد

خبرگزاری مهر: آبادان - دوم مهرماه و در سومین روز تجاوز عراق به خاک ایران، اداره آموزش و پرورش آبادان از سوی هواپیماهای دشمن مورد حمله قرار گرفت و اغلب مسئولان آن شهید شدند.

آموزش و پرورش اولویت چندم است؟

به گفته وزیر سابق آموزش و پرورش، این وزارت‌خانه در اولویت دولت نیست و این نشان‌‍‌دهنده تحقیر و ناکارآمدی در نظام تعلیم و تربیت طی ۴سال گذشته است.

روز دانشجو در نگاه رهبر

۱۶ آذر و روز دانشجو، از یک طرف متعلق به دانشجو و دانشگاه است، اما از طرف دیگر روزی از روزهای انقلاب و حماسه و شهادت در تاریخ ایران عزیز هم هست.

وقتی در آبان ماه آن سال اعلام شد که نیکسون، معاون رئیس جمهور وقت آمریکا از طرف آیزنهاور، رئیس جمهور وقت این کشور استعمارگر به ایران می‏آید، در مقابل دانشجویان مبارز دانشگاه نیز تصمیم گرفتند که در فضای حکومت نظامی بعد از کودتای سیاه، نفرت و انزجار خود را به دستگاه کودتا نشان دهند.

صبح شانزدهم آذر و هنگام ورود به دانشگاه، دانشجویان متوجه تجهیزات فوق العاده سربازان و اوضاع غیر عادی اطراف دانشگاه شدند.

آموزش پول محور

آموزش پول محور/ تجربه مدارس خصوصی در اروپا و آمریکا

تجارتی و بازاری شدن آموزش‌ وپرورش منعکس‌ کننده فشارهای اقتصادی فرآیند جهانی‌ شدن در جهت کاهش هزینه‌هاست. مدارس درست همانند شرکت‌های تجاری در حال «سامان‌دهی مجدد» هستند.

واژگان فارسی در زبان خارجی

چه کلمه هایی از ایران به غرب راه پیدا کردند؟

کلمات فارسی که انگلیسی‌ها استفاده می‌کنند!

به وقت سال ۲۰۱۶میلادی در میان سیل کلماتی که هر روز از زبان های خارجی به زبان فارسی راه پیدا می کنند این بار به سراغ کلماتی رفتیم که از زبان فارسی به زبان های دیگر صادر شده اند.