محمد ابراهیم محمدی

ساکن بُن‌بستِ «شهید برکتی»

زنده یاد حجت‌الاسلام حسینی برخلاف خیلی از مدیران قبل و پس از مسئولیت، از کوچه بُن بستِ برکتی خارج نشد؛ این مرد خدوم و بغایت فروتن برخلاف خیلی از دوستان سیاسی‌اش، حظ ارتباط صمیمی با مردم را با سیاست‌مداری مردم گریز، معاوضه نکرد.

ضرورت بازنگری و مهندسی نوین امور تربیتی

امروز بزرگترین چالش آموزش و پرورش دهه 90، امور تربیتی خسته و فرسوده و باری به هر جهت است و ضرورت بازنگری و مهندسی نوین امور تربیتی احساس می‌شود.

همه وامدار خبرنگاریم

براین باورم که  نفس پاسداشت ولو در تقویم رسمی بهانه وفرصتی است مغتنم تا با هوشمندی وموقعیت شناسی؛ قدرشناس تلاش های خالصانه این قشرزحمت کش  باشیم.

«آموزش و پرورش» و پدیده مهاجرت نخبگان

در آموزش و پرورش به دلیل عائله‌مندی و کم‌انگاری نظام آموزش عمومی هنوز پدیده مهاجرت نخبگان جدی نگرفته شده است؛ مسئله‌ای که موجب مهاجرت سالیانه هزاران نفر از بهترین‌های علمی و مدیریتی به آموزش عالی یا مراکز دیگر شده است.

از فعالیت تربیتی تا مدیریت تربیتی

ناگفته پیداست که کار تربیتی که تعلیم، تعمیق و ترویج انسانیت و ارزشهای  اخلاقی و انسانی است در حصار و محدوده امور تربیتی نمی‌تواند باشد؛ بلکه اقدامی جمعی و تعمیمی است که بخش محدودی از آن مربوط به مربیان و عوامل پرورشی می‌باشد.

امور تربیتی، نیازمند تخصص

هشتم اسفند ماه یادآور خاطره نیک اندیشی شهیدان رجائی و باهنر در تاسیس نهاد امورتربیتی است. سهمی که این دو شهید و به ویژه شهید باهنر در ایجاد و بالندگی این نهاد انقلابی در دل دستگاه بزرگ آموزش و پروش داشت؛ چونان صدقه جاریه؛ پایدار وخوش ثمر برای نظام و انقلاب شد.