محمدابراهیم محمدی

تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب

در این مطلب یادداشت مشاور رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب را می‌توانید بخوانید.

تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب توسط مشاور رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، رهبر معظم انقلاب اسلامی در ترسیم مسیر پیش‌روی ملت بزرگ ایران در چهل سال دوم، بیانیه‌ای را در تبیین "گام دوم انقلاب" برای پیشبرد انقلاب اسلامی به نگارش درآورده‌اند که بیش از هر موضوعی بر "جوانان" و "جایگاه علم و دانش" تأکید دارد.

ساکن بُن‌بستِ «شهید برکتی»

زنده یاد حجت‌الاسلام حسینی برخلاف خیلی از مدیران قبل و پس از مسئولیت، از کوچه بُن بستِ برکتی خارج نشد؛ این مرد خدوم و بغایت فروتن برخلاف خیلی از دوستان سیاسی‌اش، حظ ارتباط صمیمی با مردم را با سیاست‌مداری مردم گریز، معاوضه نکرد.

ضرورت بازنگری و مهندسی نوین امور تربیتی

امروز بزرگترین چالش آموزش و پرورش دهه 90، امور تربیتی خسته و فرسوده و باری به هر جهت است و ضرورت بازنگری و مهندسی نوین امور تربیتی احساس می‌شود.

همه وامدار خبرنگاریم

براین باورم که  نفس پاسداشت ولو در تقویم رسمی بهانه وفرصتی است مغتنم تا با هوشمندی وموقعیت شناسی؛ قدرشناس تلاش های خالصانه این قشرزحمت کش  باشیم.

«آموزش و پرورش» و پدیده مهاجرت نخبگان

در آموزش و پرورش به دلیل عائله‌مندی و کم‌انگاری نظام آموزش عمومی هنوز پدیده مهاجرت نخبگان جدی نگرفته شده است؛ مسئله‌ای که موجب مهاجرت سالیانه هزاران نفر از بهترین‌های علمی و مدیریتی به آموزش عالی یا مراکز دیگر شده است.

از فعالیت تربیتی تا مدیریت تربیتی

ناگفته پیداست که کار تربیتی که تعلیم، تعمیق و ترویج انسانیت و ارزشهای  اخلاقی و انسانی است در حصار و محدوده امور تربیتی نمی‌تواند باشد؛ بلکه اقدامی جمعی و تعمیمی است که بخش محدودی از آن مربوط به مربیان و عوامل پرورشی می‌باشد.