رضاعلی، روح الله

استیضاح یا حل مشکل؟!!

به بهانه طرح سئوال از وزیر آموزش و پرورش این سئوال مطرح شده است: آیا اساسا پاسخ ها و راه حل ها را باید در جای دیگری جستجو کرد؟ آیا شخص وزیر مانع حل مشکلات و یا سدی در برابر حل آنها است؟

گر بگویم که مرا حال پریشانی نیست!

وقتی یک فرد جواب آزمایش هایش را می بیند که مقدار قند خون یا چربیش بالاست، اگر با همین سبک به زندگی ادامه دهد، پس از چند سال دچار بیماری مزمنی خواهد شد که هزینه های بیشتری خواهد داشت. بنابراین تصمیم می گیرد با نظر متخصص، با انگیزه و تغییر سبک زندگی برای حل مشکلات جسمی خود اقدام کند.

دانش آشتیانی و کار سخت پیش رو

سیزدهمین وزیر آموزش و پرورش ایران ازهفته گذشته کار خود را آغاز کرد. اما امروز اولین تغییرات را در بزرگترین وزارتخانه و در بخش معاونت پشتیبانی که از حساسیت ویژه ای برخوردار است انجام داد.او کار بسیار سخت و پیچیده ای در این وزارتخانه با حدود یک میلیون همکار فرهنگی و نزدیک 13 میلیون و 500 هزار دانش آموز پیش رو دارد.

پروژه آموزش

غروب دوم مهر 95 در جاده کربلا به‌سمت همدان حرکت می‌کردیم، حس عجیبی بود. نمی‌دانم چرا داخل ماشین صحبتم با آقای شورچی به مدافعین حرم رسید. گوشی آقای شورچی پر بود از عکس شهدای حرم، بچه‌هایی با چهره‌های ملکوتی، شهید دلدادی فرمانده مدافعان حرم از مازندران؛ همیشه ما ایرانی‌ها تصویر بزرگی در ذهنمان داریم همان تصویری که باکری‌ها، چمران‌ها، هزاران شهید و هزاران شهید زنده دارند. عاشورا، عاشورای حسینی.

گفت‌وگویمان تمام‌شدنی نبود تا اینکه به همدان رسیدیم.