دکتر محی‌الدین بهرام محمدیان

ضدّ مذهب، ضدّ ملّت

بسم الله الرحمن الرحیم
تحلیل وقایع هفته ی گذشته، شاید نیازمند فرصت بیشتری باشد تا ابعاد آن از حیث ریشه های داخلی و عوامل بیرونی مورد مداقه قرار گیرد. اما با کنار هم گذاشتن برخی اتفاقات و رفتارهای اغتشاش گران می توان اذعان کرد که این تحرکات ماهیّتی ضد ملّی و مذهبی داشته است. این نشانه ها را می توان در چند اقدام زشت و شنیع مشاهده کرد، البته برخی از آنها را می توان پیش آگهی اغتشاشات اخیر دانست. آتش زدن حسینیه ی تاریخی درکه ی تهران، حسینیه ی بیت العباس کرمانشاه و برخی از مساجد و امام زاده هادر شهرستانها

به یاد شهید مدافع حرم «محسن حججی»

امروز صبح به یاد شهیدان ندبه خواندم، ولی در هر لحظه ی آن سیمای پر صلابت و نورانی شهید مدافع حرم "محسن حججی" در مقابل چشمانم بود و من او را در بلورین اشکهایم، چون موج می دیدم و این دو بیت از غزل قیصر برایم تداعی شد: موجیم و وصل ما، از خود بریدن است.......

خطر دوستان جاهل کمتر از دشمنان نیست

دکتر محمدیان معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در رابطه با اقدام نابخردانه جمعی افراد ظاهرالصلاح و خودسر در هتک حرمت رئیس محترم جمهوری در راهپیمایی روز قدس مطالبی را در پورتال شخصی خود قلمی نمودند که به جهت تنویر افکار عمومی عینا نقل می گردد.

شورای عالی آموزش و پرورش، نیازمند یک مرکز پژوهشی است

شورای عالی آموزش و پرورش نیازمند یک مرکز پژوهش و یک موسسه تحقیقاتی است که مانند یک مرکز تحلیل و سنجش اطلاعات عمل کند.‏

22 بهمن، روز شکرگزاری

بسم‌الله الرحمن ‌الرحیم

 با گرامی‌داشت سی‌و‌هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، یاد و نام شهیدان فجرآفرین را بزرگ می‌داریم و برای آنان همجواری با روح بلند و ملکوتی امام راحل، خمینی کبیر رحمت‌الله علیه، در اعلی علیین مسئلت می‌کنیم. امروز، آوازۀ انقلاب اسلامی در تمام جهان طنین‌انداز است و آرمان‌های مقدس آن نه‌تنها برای تمام مسلمانان، که برای همه مستضعفان و رنج‌کشیدگان جهان، نویدبخش پیروزی بر مستکبران و ستم‌پیشگان است.

فقهای جوان

بنده معتقدم که مجلس خبرگان، مجلس فقهاء است وشرط لازم آن فقاهت است اما نه در متون دینی و نه در متون حقوقی و قوانین موضوعه ، شرط سنی برای اجتهاد وارد نشده است،بلکه شرط اجتهاد داشتن ملکه ی اجتهاد و قوه ی استنباط است.در قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی یا ریاست جمهوری حداقل و حداکثر سن بیان شده است اما درخبرگان چنین شرطی نیست.
این اشکال شاید از روی مصلحت اندیشی برخی بزرگواران مطرح شده است ولی گمان می رود خود این بزرگواران میانگین سنی دوره های اول خبرگان و حتی اولین دوره ی عضویت خودشان در این مجلس وزین وخطیر را از یاد برده اند.

محرم، فرصتی مغتنم برای ارتقاء معرفت و ابراز ارادت به اهلِ بیت علیهم السلام

دکتر محمدیان محرم و عاشورا را فرصتی مغتنم برای ارتقاء معرفت و تعمیق محبت و ابراز مودت به اهلِ بیت علیهم السلام دانست.

به یاد شهید صارمی

روز هفدهم مرداد ماه که در تقویم کشور ما " روز خبرنگار" نامیده شده است، شایسته ی بزرگداشت و تجلیل از تلاشهای صادقانه ی فعالان این عرصه است.اینجانب صمیمانه این روز را به تمام همکاران خبر نگار و أصحاب خبر در رسانه های مختلف خبری تبریک می گویم.

فزت و رب الکعبه

 بسم الله الرحمن الرحیم
هر روز و هر ساعت و هر لحظه ی ماه مبارک رمضان به همه ی مؤمنان متواضع و خاشع که از صلوة و صیام در عبودیت حق استعانت می جویند، مبارکباد.
رمضان استقامت و شکیبایی رابه همراه زلال عبادت و اطاعت در کام تشنگان روزه می ریزد و بر شاخسار وجودشان گل قرآن ونیایش شکوفه می زند تا إنسان رمضان دیده نمونه ی عینی إنسان إسلام باشد.

بهار از راه رسید!

رمضانیان در ضیافت خدا بر سفره ی رضا از چشمه ی نور، شراب طهور می نوشند و سرمستی عهد الست می آورند و پیمان خود را با پیمانه ی صفا تجدید می کنند.