خبرگزاری

اهمیت زیارت اربعین در روایات

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین انصاریان در یادداشتی ضمن تاکید بر اهمیت و فضیلت زیارت اربعین در روایات و همچنین راهپیمایی عزت‌آفرین زائران حسینی به تبیین جایگاه این رویداد عظیم جهانی پرداخت.

سنجش مستمر پیشرفت تحصیلی چیست؟

سنجش مستمر پیشرفت تحصیلی، فرآیند گردآوری مداوم اطلاعات درباره پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان، تجزیه و‌ تحلیل و بازخورد، به منظور قضاوت درباره اثربخشی تدریس و کفایت برنامه‌های آموزشی است.

هفتم آبان‌، روز کوروش کبیر

به گفته علامه طباطبایی مجموع روایات وارده درباره کیستی ذوالقرنین، به جعل و دست‌بُرد و اغراق دچارَند. بنابراین، در این‌باره باید شواهد تاریخی را در کار آورد و بنابر شواهد تاریخی، نظریه دوم دفاع‌پذیرتر می‌نماید.

سالروز شهادت فرهنگیان آبادان گرامی باد

خبرگزاری مهر: آبادان - دوم مهرماه و در سومین روز تجاوز عراق به خاک ایران، اداره آموزش و پرورش آبادان از سوی هواپیماهای دشمن مورد حمله قرار گرفت و اغلب مسئولان آن شهید شدند.

روز جهانی کتاب الکترونیکیe-book

25 شهریور (16 سپتامبر) روز جهانی کتاب الکترونیکی نامگذاری شده است، کتاب‌هایی که صرفاً نسخه‌های الکترونیکی مطالب مکتوب نیستند، بلکه می‌توانند علاوه بر‌‍ متن و تصویر، فیلم، صوت و پویانمایی را نیز شامل شوند.

«4700 فرهنگی آزاده»، سند افتخار آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش و جامعه فرهنگیان از اقشار تأثیر گذار در طول دفاع مقدس بودند و در طول 8 سال جنگ تحمیلی و نابرابر،4700 نفر از فرهنگیان کشور به اسارت مزدوران بعثی عراق در آمدند.

پندهایی که آموزش و پرورش دولت دوازدهم باید از گذشته بگیرد

فرشیدی با اشاره به مشکلات و ناکامی‌های حوزه آموزش و پرورش در دولت یازدهم می‌گوید که در دولت جدید باید با احصاء این مشکلات از تکرار آنها جلوگیری شود ضمن آنکه حمایت ویژه دولت از وزیر آموزش و پرورش برای تحول در این مجموعه نیاز است.

آموزش و پرورش اولویت چندم است؟

به گفته وزیر سابق آموزش و پرورش، این وزارت‌خانه در اولویت دولت نیست و این نشان‌‍‌دهنده تحقیر و ناکارآمدی در نظام تعلیم و تربیت طی ۴سال گذشته است.

حضور ایران در المپیادهای جهانی کامپیوتر

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، بیست و هشت دوره المپیاد جهانی کامپیوتر برگزار شده است که کشورمان در بیشترین آنها نماینده دانش‌آموز داشته و در تمام دوره‌هایی که شرکت داشته، موفق به اخذ مدال شده است.