خبرگزاری

ضرورت سواد رسانه‌ای و .....

سرعت گسترش فضای مجازی و اقبال روبه رشد نوجوانان به آن ایجاب می‌کند که معلمان با داشتن سواد رسانه‌ای مطلوب، نقش هدایتگری دانش‌آموزان را در این فضای بی پایان داشته باشند، اما انگار برخی دانش‌آموزان از مربیان خود در این خصوص جلوترند!

اهمیت زیارت اربعین در روایات

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین انصاریان در یادداشتی ضمن تاکید بر اهمیت و فضیلت زیارت اربعین در روایات و همچنین راهپیمایی عزت‌آفرین زائران حسینی به تبیین جایگاه این رویداد عظیم جهانی پرداخت.

سنجش مستمر پیشرفت تحصیلی چیست؟

سنجش مستمر پیشرفت تحصیلی، فرآیند گردآوری مداوم اطلاعات درباره پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان، تجزیه و‌ تحلیل و بازخورد، به منظور قضاوت درباره اثربخشی تدریس و کفایت برنامه‌های آموزشی است.

هفتم آبان‌، روز کوروش کبیر

به گفته علامه طباطبایی مجموع روایات وارده درباره کیستی ذوالقرنین، به جعل و دست‌بُرد و اغراق دچارَند. بنابراین، در این‌باره باید شواهد تاریخی را در کار آورد و بنابر شواهد تاریخی، نظریه دوم دفاع‌پذیرتر می‌نماید.

سالروز شهادت فرهنگیان آبادان گرامی باد

خبرگزاری مهر: آبادان - دوم مهرماه و در سومین روز تجاوز عراق به خاک ایران، اداره آموزش و پرورش آبادان از سوی هواپیماهای دشمن مورد حمله قرار گرفت و اغلب مسئولان آن شهید شدند.

روز جهانی کتاب الکترونیکیe-book

25 شهریور (16 سپتامبر) روز جهانی کتاب الکترونیکی نامگذاری شده است، کتاب‌هایی که صرفاً نسخه‌های الکترونیکی مطالب مکتوب نیستند، بلکه می‌توانند علاوه بر‌‍ متن و تصویر، فیلم، صوت و پویانمایی را نیز شامل شوند.

«4700 فرهنگی آزاده»، سند افتخار آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش و جامعه فرهنگیان از اقشار تأثیر گذار در طول دفاع مقدس بودند و در طول 8 سال جنگ تحمیلی و نابرابر،4700 نفر از فرهنگیان کشور به اسارت مزدوران بعثی عراق در آمدند.

پندهایی که آموزش و پرورش دولت دوازدهم باید از گذشته بگیرد

فرشیدی با اشاره به مشکلات و ناکامی‌های حوزه آموزش و پرورش در دولت یازدهم می‌گوید که در دولت جدید باید با احصاء این مشکلات از تکرار آنها جلوگیری شود ضمن آنکه حمایت ویژه دولت از وزیر آموزش و پرورش برای تحول در این مجموعه نیاز است.