خبرگزاری

کتابخانه‌هایی که فقط کتابخانه نیستند/بهشتی که کتابداران آفریدند

کتابخانه‌های مناطق محروم، تنها مراکز فرهنگی موجود در آن مناطق هستند. مثلا کتابخانه کامبوزیا در منطقه جرم‌خیز شیرآباد زاهدان در زمینه خدمات سوادآموزی به کودکان بی‌شناسنامه نیز فعالیت دارد.

ثبت‌نام در مدارس از1307تا کنون

برای شروع سال تحصیلی طی سال‌های متفاوت از زمان ایجاد تعلیم و تربیت در ایران، نسخه‌های متفاوت نوشته شده؛ این در حالی‌ است که بندی در قانون شوراهای آموزش و پرورش وجود دارد که سال‌هاست مغفول مانده است.

ضرورت سواد رسانه‌ای و .....

سرعت گسترش فضای مجازی و اقبال روبه رشد نوجوانان به آن ایجاب می‌کند که معلمان با داشتن سواد رسانه‌ای مطلوب، نقش هدایتگری دانش‌آموزان را در این فضای بی پایان داشته باشند، اما انگار برخی دانش‌آموزان از مربیان خود در این خصوص جلوترند!

اهمیت زیارت اربعین در روایات

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین انصاریان در یادداشتی ضمن تاکید بر اهمیت و فضیلت زیارت اربعین در روایات و همچنین راهپیمایی عزت‌آفرین زائران حسینی به تبیین جایگاه این رویداد عظیم جهانی پرداخت.

سنجش مستمر پیشرفت تحصیلی چیست؟

سنجش مستمر پیشرفت تحصیلی، فرآیند گردآوری مداوم اطلاعات درباره پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان، تجزیه و‌ تحلیل و بازخورد، به منظور قضاوت درباره اثربخشی تدریس و کفایت برنامه‌های آموزشی است.

هفتم آبان‌، روز کوروش کبیر

به گفته علامه طباطبایی مجموع روایات وارده درباره کیستی ذوالقرنین، به جعل و دست‌بُرد و اغراق دچارَند. بنابراین، در این‌باره باید شواهد تاریخی را در کار آورد و بنابر شواهد تاریخی، نظریه دوم دفاع‌پذیرتر می‌نماید.

سالروز شهادت فرهنگیان آبادان گرامی باد

خبرگزاری مهر: آبادان - دوم مهرماه و در سومین روز تجاوز عراق به خاک ایران، اداره آموزش و پرورش آبادان از سوی هواپیماهای دشمن مورد حمله قرار گرفت و اغلب مسئولان آن شهید شدند.

روز جهانی کتاب الکترونیکیe-book

25 شهریور (16 سپتامبر) روز جهانی کتاب الکترونیکی نامگذاری شده است، کتاب‌هایی که صرفاً نسخه‌های الکترونیکی مطالب مکتوب نیستند، بلکه می‌توانند علاوه بر‌‍ متن و تصویر، فیلم، صوت و پویانمایی را نیز شامل شوند.