پژوهشگر

این توصیه‌ها را از معلم فرزندتان شنیده‌اید؟

از آن‌جایی که دانش‌آموزان وقت زیادی را در مدرسه و کنار معلم‌هایشان می‌گذرانند دانستن توصیه‌های معلم‌ها برای تربیت بچه‌های موفق و سازگار خالی از لطف نیست. این شما و این هشت توصیه از زبان صاحبان خانه دوم بچه‌ها!

مدارس آینده ؟؟

 مایکروسافت توجه ویژه‌ای به توانمند کردن دانش‌‌آموزان به کمک فناوری‌های نوین دارد. در این راستا چند هفته پیش شاهد برگزاری مراسم ویژه‌ای برای معرفی دستاوردهای مایکروسافت در زمینه کلاس‌های درس فوق‌هوشمند بودیم.

مطالعات قرآنی در زبان‌های اروپایی

کتاب‌شناسی مطالعات قرآنی در زبان‌های اروپایی نخستین کتاب‌شناسی در زمینه ارائه فهرست جامع، دقیق و همه‌جانبه‌ای از مطالعات قرآنی و تفسیری طی پنج قرن گذشته در هفت زبان اروپایی در سراسر جهان است.

بسیج مدرسه عشق است

بسیج از بطن مردم است و جنبشی خودجوش و مردمی است که تفاوتی اساسی با دیگر جنبش ها دارد و آن عدم عدول از ارزشهای اولیه و اتکا به نیروی مردمی است بسیج امروز در همه عرصه ها حضوری جهادگونه دارد هرکجا نیاز احساس شود بسیج اولین ارگان است همیشه بسیج پیشرو بوده است و خار چشم دشمنان بسیج در مسائل سیاسی و جناح بندی ها ، صف بندی ها وارد نمی شود ولی در عین حال آگاه است و بصیرت در ان یک اصل است دوست را از دشمن می شناسد و اسیر خواسته های گروهی نمی شود. بسیج پشتیبان ولایت فقیه و پیرو رهبر است و لا غیر.

درماندگی آموخته شده را چگونه می توان برطرف کرد؟

رازهای موفقیت در کسب و کار ایران

قوام و دوام یک کسب و کار از ایجادش مهم تر است. راه اندازی کسب و کاری که زود به پایان خودش برسد مطلوب نیست. یک کسب و کار خوب باید پایدار و مانا باشد. مطالعات نشان می دهد کسب و کاری که بتواند روی کمک خانواده پیش برود از شانس ماندگاری بیشتری برخوردار است.

فصلنامه همشهری اقتصاد

تور علمی بازدید اعضای هیات علمی سازمان از پارک علم و فناوری پردیس

روز سه شنبه 3 شهریورماه جمعی از اعضای هیات علمی، کارشناسان و سرگروه های درسی از پارک علم و فناوری پردیس واقع در 20 کیلومتری شمال شرق تهران بازدید کردند.

اجلاس 32 در آینه رسانه و قاب تصویر

سی و دومین اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور از تاریخ یکشنبه 11 الی 13 مرداد ماه در برج میلاد تهران برگزار شد. آنچه در این گزارش آمده خلاصه ای است از اخبار این رویداد مهم که در رسانه ها منعکس شده است. 

تور علمی کتاب درسی از تدوین تا توزیع

آیا می دانید، قریب 13 میلیون دانش آموز، کتاب های درسی خود را چگونه تهیه می کنند؟

آیا می دانید سالانه قریب 120 میلیون جلد کتاب درسی  مورد نیاز دانش آموزان سراسر کشورچگونه تهیه می شود؟

آیا می دانید تالیف کتاب های درسی تا توزیع آن بین دانش آموزان چه فرایندی را طی می کند؟

برای پاسخ به سئوالات فوق وآشنایی با فرایند آماده سازی کتاب های درسی در تور علمی "تدوین تا توزیع کتب درسی" با ما همراه شوید .

انسان مطلوب در چشم انداز 1404

نظام آموزش و پرورش به طور بالقوه یکی از محوری ترین و تعیین کننده ترین نهادها در تحقق مفاد سند چشم انداز توسعه کشور محسوب می شود. اما ایفای نقش مناسب در این زمینه مستلزم دارا بودن رهنمودها و خطوط کلی در قالب برنامه جامع توسعه نظام آموزش و پرورش کشور است که از آن تحت عنوان سند ملی آموزش و پرورش یاد می شود. در عین حال توجه به این واقعیت نیز بسیار حیاتی است که هر برنامه در حوزه نظام آموزش و پرورش کشور در راستای تحقق سند توسعه کشور مستلزم دارا بودن برداشت مشخص در خصوص انسان مطلوب برای نظام آموزشی می باشد.