مدرسه

«فکر فکر سه قصه»

مجموعه 10 جلدی «فکر فکر سه قصه» که حاصل تلاش جمعی است و به تازگی از سوی انتشارات مدرسه چاپ و روانه بازار شده است  شنبه 22 دی ماه 1397 در سالن جلسات انتشارات مدرسه رونمایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه: این مجموعه ده جلدی با هدف آموزش تفکر فلسفی به کودکان توسط ده نویسنده ادبیات کودک خلق شده است و 8 تصویرگر ایرانی به همت میترا چرخیان به این داستان‌ها جانی دوباره بخشیده‌اند.

«قصه‌های مانی و مانا» منتشر شد

کتاب«قصه‌های مانی و مانا» به قلم سپیده خلیلی با هدف  آموزش «حفاظت از خود» برای کودکان در انتشارات مدرسه چاپ و روانه بازار شد.

 به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه: این کتاب مشتمل بر 7 قصه با عنوان‌های«ای وای! پیدا شد»، «بوس،نه»، «دکتر بازی»، «مانی وشنا»، « لواشک یواشکی»،« راز بد» و «غریبه» است که هر کدام به زبانی ساده و در قالب داستان به منظور آموزش چگونگی محافظت ازخود به کودکان نوشته شده اند.  همچنین توجه به نقش پدر و مادر از ویژگی های اصلی داستان های این مجموعه است

سواد حقوقی کودک

این کتاب در سه بخش تدوین شده است.  در ابتدا بر اساس مفاهیم حق و جایگاه سواد حقوقی ، اهمیت شناخت کودک ودانش آموز وضرورت آشنایی همگانی با این حقوق به بیا ن مبانی نظری و ضرورت شناخت سواد حقوقی از منظر اسلام و پیمان نامه بین المللی مربوطه پرداخته است . سپس حقوقی که باید دانست و تکالیفی که باید رعایت کرد ( شامل حق تابعیت خانوادگی،حق آموزش و سلامت و بهداشت و امنیت و .... )مطرح گردیده و مستندات قانونی و نکات مهم آن ها ذکر شده است.

کتاب «شوق یادگیری» منتشر شد

کتاب «شوق یادگیری» با محوریت آموزش و پرورش پیش از دبستان، تالیف دکتر حسن مظاهری در 252 صفحه توسط موسسه فرهنگی برهان منتشر شد.

تمرکززدایی در آموزش و پرورش با تاکید بر برنامه ریزی درسی مبتنی بر مدرسه

هماهنگی و تدوین: 

در حوزه آموزش و پرورش، تمرکزگرایی به مفهوم رفتن به آن سمتی است که اختیارات بیشتری در دست حکومت و مدیریت مرکزی نظام آموزشی قرار می‌گیرد و به مقدار کمتری حق تصمیم‌گیری به واحدهای مؤسسه‌ای پایین‌تر داده می‌شود و در نتیجه کنترل بیشتری بر آنها اعمال می‌شود.

" آموزش مفاهیم پایه ریاضی به کودکان پیش دبستانی "

" آموزش مفاهیم پایه ریاضی به کودکان پیش دبستانی "

والدین و سایر اعضای خانواده نقش مهمی در آموزش و یادگیری کودکان دارند.
این کتاب راکه برای تکمیل جلسات آموزش مفاهیم پایه ریاضی (تکالیفی برای خانه و خانواده) و تسهیل رشد ارتباطی و زبانی کودکان تهیه شده است،ماریان ناش و جکی لاو تألیف و آقای دکتر مهدی دستجردی کاظمی و خانم فرزانه دستجردی کاظمی ترجمه نموده اند

" مبانی یکپارچگی حسی و کاربرد آن در کودکان با نیازهای ویژه "

" مبانی یکپارچگی حسی و کاربرد آن در کودکان با نیازهای ویژه "

واژه "یکپارچگی حسی"،جهت بیان ارتباط و همبستگی فرآیندهای مرتبط با داده های حسی وارده به سیستم عصبی مرکزی(فرآیند پردازش حسی)با بروندادهای رفتاری به کار گرفته شده است.
این کتاب توسط خانم مژگان فرهبد و آقای دکتر ابراهیم پیشیاره تألیف و در انتشارات مدرسه به چاپ رسیده است.