همایش «پیامبر رحمت» با همکاری ایران در باکو برگزارمی شود

گروه بین‌الملل: در آستانه میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و به مناسبت هفته وحدت همایشی با عنوان «پیامبر رحمت» از سوی اداره مسلمانان قفقاز و با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان در باکو برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ در این همایش که با حضور شخصیت‌ها، فرهیختگان، علما و اندیشمندان اسلامی در سالن همایش‌های اداره روحانیت مسلمانان قفقاز در باکو برگزار شد، الله ‌شکور پاشازاده، رئیس اداره روحانیت مسلمانان قفقاز در سخنانی بر لزوم وحدت و یکپارچگی جهان اسلام با تکیه بر آموزه‌های قرآن کریم و همچنین سیره حضرت محمد مصطفی(ص)، تأکید کرد.
الله شکور پاشازاده، در ادامه از برگزاری همایشی در ۲۱ دسامبر(۳۰ آذرماه) با شرکت علمای دین کشورهای روسیه، بلاروس، اوکراین، ایران، ترکیه، ازبکستان و هند و با حضور رئیس‌جمهور آذربایجان خبر داد که در آن بیش از ۲۰۰ نماینده از کشورهای مختلف نیز شرکت خواهند کرد.
همچنین اصغر فارسی، رایزن فرهنگی کشورمان در سخنانی دین مبین اسلام را دین محبت و مهربانی و دعوت به مدارا و همزیستی با سایر ادیان نامید و بر لزوم اتحاد و همبستگی مسلمانان در شرایطی که دشمنان اسلام با توطئه سعی در تفرقه و ایجاد انحراف و انشقاق جوامع اسلامی دارند، تأکید کرد.
در ادامه حاج سلمان موسی‌اف، معاون رئیس اداره مسلمانان قفقاز، واصم محمد علی‌اف، حجت‌الاسلام والمسلمین اردبیلی و تعدادی از علما و روحانیون سخنرانی کردند/.