مسابقات قرآن با حضور ۲۸ هزار دانش‌آموز در قطر برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری بوابة الشرق؛ پنجاه و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن دانش‌آموزی قطر کریم از روز یکشنبه (۲۹ بهمن‌ماه) آغاز خواهد شد و تربیت نسلی متمسک به اخلاق و آداب قرآنی و تقویت اهتمام به زبان عربی از اهداف برپایی این رقابت‌ها عنوان شده است.

اداره تبلیغات و ارشاد دینی وزارت اوقاف قطر اعلام کرد: روز یکشنبه، ۲۲ بهمن‌ماه سال جاری آخرین مهلت نام‌نویسی برای این رقابت‌ها است و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی شعبه آموزش حفظ قرآن ویژه مدارس وابسته به اوقاف قطر در این رقابت‌ها نام‌‌نویسی کنند.

این مسابقات در مقاطع مختلف پیش‌دبستانی، ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان و در بخش حفظ قرآن کریم برگزار می‌شود و «حفظ سوره ناس تا سوره فجر»، «حفظ سوره ناس تا سوره عبس»، «حفظ سوره ناس تا سوره جن»، «حفظ سوره ناس تا سوره طلاق»، «حفظ سوره ناس تا سوره حشر» و «حفظ سوره ناس تا سوره رحمن» از جمله رشته‌های این مسابقات است.

دانش‌آموزان دختر و پسر از مدارس مستقل، خصوصی و غیردولتی قطر در این مسابقات ثبت نام کرده‌اند. کشور قطر ۵۷ سال است که مسابقات سالانه حفظ قرآن کریم را در سطح مدارس این کشور برای دانش‌آموزان دختر و پسر برگزار می‌کند و در پایان از برگزیدگان با اهدای جوایز تجلیل به عمل می‌آورد.

مسابقات سراسری دانش‌آموزی قطر از یکشنبه (۲۹ بهمن‌ماه) در بخش پسران در ساختمان گروه علوم قرآن منطقه «السد» دوحه و در بخش دختران نیز در مراکز آموزش حفظ قرآن نزدیک مدارس برگزار می‌شود.

گفتنی است، قطر ۳ میلیون نفر جمعیت دارد و سال گذشته ۲۸ هزار دانش‌آموز در این مسابقات شرکت کردند/.