مقالات

معرفی کتابشناسی کتاب های درسی

کتاب درسی در فرایند یاددهی ـ یادگیری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و فعالیت ها و تجارب آموزشی با راهنمایی معلم و مشارکت دانش آموزان حول کتاب درسی سازماندهی می شود.

چرا کودکان زبان دوم را بهتر یاد می‌‌گیرند؟

عامل اصلی یادگیری سریع کودکان، سادگی افکار آنهاست

97
خشونت، کودکان را پیر می‌کند

نتایج مطالعات نشان می‌دهد، کودکانی که در معرض خشونت قرار دارند نسبت به کودکان دیگر، سن اپی‌ژنتیک بیشتری دارند.

97مجله Biological Psychiatry
۱۰ پیشنهاد به پدر و مادر‌هایی که فرزند دانش آموز دارند

همه مطالعات روانشناسی و حتی تجربیات فردی نشان می دهند که کودکان بیشتر از رفتارهای شما الگوبرداری می کنند تا از حرف ها و امر و نهی های شما.

97
کودکان صبور، در آینده موفق تر هستند

نتایج یک تحقیق جدید روان شناسی نشان می دهد که نباید به همه خواسته های کودکان به محض مطرح شدن، پاسخ داد

97
جایگاه معلم در برخی از نظام‌های آموزشی

یکی از مهمترین اقدامات آموزش و پرورش تلاش در جهت افزایش ارتقای جایگاه معلمان و آموزش و پرورش در جامعه بوده است. در هر کشوری نظام تعلیم و تربیت بر اساس اهداف آن کشور فعالیت می‌کند.

 

97سایت
انتظارات بسیار آموزشی، کودک آزاری مدرن

بسیاری از والدین با انتظارات بیش از حد و بسیار آموزشی از فرزندانشان تمام تلاش خود را از نظر مالی، زمان و پیگیری به کار می گیرند تا وی با فراگیری آموزش ها و علوم مختلف، باعث افتخار و به تعبیری نخبه شود غافل از اینکه این امر نیز نوعی کودک آزاری است.

97scientificamerican
با تفکر مرتبه بالاتر شروع کنید

  حفظ و نگهداری حقایق در ذهن خسته کننده است. تمرین و تکرار نیز ملال آور است. اما برای اکثر دانش آموزان و در اغلب اوقات، تفکر واقعاً سرگرم کننده و لذت بخش است. خبر خوب این است: درسهایی که از "تفکر مرتبه بالاتر" حمایت می کنند، احتمال دارد دانش آموزان را نیز علاقه‌مند و درگیر سازند.

97
IQ بیشتر با داشتن باورهای ذهنی مثبت

یک گروه پژوهشی در جدیدترین بررسی‌ها و پژوهش‌های خود به این نتیجه رسید که باورهای ذهنی می‌تواند در افزایش ضریب هوشی افراد مؤثر بوده و باعث رشد آن شود.

97
دلیل اختلاف‌نظر دانشمندان در موضوعات علمی چیست؟

با بررسی بسیاری از اخبار علمی، شاهد وجود اختلاف‌نظر بین دانشمندان در موضوعات مختلفی هستیم. این مسئله به دلیل ماهیت علم و تفاوت بین نظریات، فرضیات و اصول اثبات‌شده علمی است و اختلاف‌نظر دانشمندان معمولاً در طی زمان برطرف خواهد شد.

97scientificamerican