مقالات

آیا اخیرا فراموش کرده اید دسته کلید خود را کجا گذاشته اید؟ یا داخل اتاقی شده اید بدون اینکه بدانید برای چه کاری به آن سمت رفته اید؟ یا گاهی شماره تلفن منزل خود را فراموش کرده اید؟

1390
وبگاه مدرسه من

مقاله حاضر کوششی است به این پرسش اساسی معلمان که؛ چگونه عملکرد دانش آموزان در آموزش را می توان بهبود و ارتقاء بخشید؟

1395
نشریه الکترونیک چشم انداز آموزشی شماره 12

موک‌ها در کمتر از یک دهه از عمر خود، رشد چشمگیری داشتند و به شدت سنت و عمل آموزش رو در رو و کلاسیک را تحت تأثیر قرار داده اند.

1396

بر اساس نتایج پژوهشی که توسط محققین ایرانی انجام شده، تقویت هیجان‌پذیری و ارتقای جو عاطفی خانواده به صورت مثبت و سازنده، می‌تواند اشتیاق دانش‌آموزان به تحصیل را افزایش دهد.

1396
راهبردهای شناختی

دبیرخانه شورای هماهنگی علمی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، «مقدمه ای بر مبنا و معنای نظریه تعلیم وتربیت فطرت گرایی توحیدی» به قلم دکتر رحمت الله مرزوقی دانشیار دانشگاه شیراز را منتشر کرد.

1395
شورای هماهنگی علمی

همانطور که یک نقشه کش برای آینده خود دست به طراحی می زند، تمامی معلمان در کلاس درس نیاز به طراحی و ترسیم نوعی طرح برای آینده دارند. طراحی آموزشی، پیش بینی و تنظیم رویدادهای آموزشی بر اساس اهداف، محتوا و امکانات موجود با توجه به ساخت شناختی و ویژگیهای دانش آموزان، تعریف شده است.

1392
سایت معلم

نقش محیط‌های بنیادی، یعنی خانواده و زمینه‌های تعلیم و تربیتی آن مستغنی از تاکید و گفتگو است، اما چون معلم به عنوان سازنده و فرم‌دهنده شخصیت دانش‌آموز نقش کلیدی دارد باید در درجه اول و پس از وی بقیه کارکنان مدرسه به درجات بالایی از بلوغ فکری رسیده باشند.

1396
رسانه جمعی. ویستا

« رمز و راز بازخورد موثر» ترجمه سعید قریشی در نشریه چشم انداز آموزشی شماره   12 شورای هماهنگی علمی منتشر شد. اصل نشریه در نشانیhttp://www.roshdmag.ir/fa/vijenameha/cheshmandaz قابل دریافت می باشد.

1395
نشریه الکترونیک چشم انداز آموزشی شماره 12

آیا تا به حال می‌دانستید تلفن همراه در کنار تمام مزایای آن، چه مضراتی برای دانش‌آموزان دارد؛ به عنوان مثال متخصصان انگلیسی معتقدند تومور مغزی در نوجوانی و بزرگسالی حاصل استفاده بی‌رویه کودکان از وسایل الکترونیکی است.

1396
خبرگزاری فارس

گاهی آرزوهای بچه‌ها واقعا هیچ ایرادی ندارد ولی زمانی که فرزند ۱۴ ساله‌ی شما بدون داشتن هیچ برنامه‌ی پشتیبانی شده‌ای، ایده‌های تخیلی در سر دارد یا احتمال اینکه شما بتوانید از نظر مالی، شرایط دنبال کردن آرزوهایش را فراهم کنید تقریبا صفر است، با گفتن «تو می‌توانی هرچه که دوست داری بشوی»، مراحل شکست را برایش فراهم می‌کنید.

1396
سایت برترین ها