مقالات

روشهای مختلف آموزش و توانمندسازی معلمان در برخی کشورها

تحقق هر آرمانی در آموزش و پرورش، در گروی نیروی انسانی آن یعنی معلمان است که عامل اجرایی آرمانها در محیط عملی هستند و هیچ اصلاحی بدون همکاری و مشارکت فعال آنان انجام نخواهد شد. لذا توجه و بازنگری در برنامه های تربیت معلم، چه قبل و چه حین خدمت ضروری است.

1397
8 روش پرورش خلاقیت کودکان

خلاقیت به کودک کمک می کند تا آسان تر مشکلات را حل و با ذهن بازتری از چالش ها عبور کند. به همین منظور، بسیار مهم است میزان خلاقیت های فرزند خود را افزایش دهید تا در آینده زندگی راحت تر و موفق تری داشته باشد.

1397خبرگزاری
بازی‌های دیجیتالی موجب افزایش خشم کودکان می‌شوند

بی‌تردید در کنار رفاه و جاذبه‌هایی که پیشرفت تکنولوژی برای بشر به ارمغان آورده، تغییراتی در سبک زندگی انسان نیز ایجاد شده که سلامت روانی مردم را نشانه گرفته است. تغییراتی که باید با دید جامعه شناسانه و روان‌شناسانه مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

1397رسانه های جمعی
رابطه درس خواندن و هوش‌

تحقیقات جدید پژوهشگران نشان می‌دهند که بین آموزش، تحصیلات و هوش ارتباط مستقیمی وجود داشته و هرسال آموزش بیشتر باعث بالا رفتن بین یک تا ۵ درجه هوش خواهد شد.

1397پایگاه اطلاع رسانی
چگونه مهارت های sel را آموزش دهیم؟

مهارت های یادگیری عاطفی و اجتماعی (SEL) توانایی هایی هستند که خارج از مهارت های سوادآموزی مانند خواندن، نوشتن و ریاضیات قرار دارند. مهارت های SEL امکان خلاقیت، حل مشکل و برقراری ارتباط را فراهم می کنند.

1397پایگاه اطلاع رسانی
10 نکته مهم در نویسندگی

هنر نویسندگی تلاش برای کاستن فاصلۀ میان قلم نوشتاری و زبان روزمرۀ مردم است؛ بدون آنکه دچار شلختگی و عیب‌های زبان گفتاری شود. بهترین زبان نوشتاری، همان زبان گفتاری است منهای عیب‌های آن.

1397صدای معلم
شناسایی وضعیت بهزیستی و درماندگی روان‌شناختی دانش‌آموزان شهر تهران

دکتر مسلم پرتو در نشست ارائه یافته های پژوهشی نتایج تحقیق خود با عنوان "وضعیت بهزیستی و درماندگی روان‌شناختی دانش‌آموزان متوسطه دوم شهر تهران" را ارائه کرد.

1396پایگاه اطلاع رسانی
اصول تربیت دینی از منظر آیات و روایات

در این مقال، پس از بیان معنای لغوی و اصطلاحی «اصل» تربیتی، مجموعه‌ای از مهم‌ترین اصول تعلیم و تربیت دینی را بررسی می‌‌کنیم. این اصول با بهره‏گیری از آیات قرآن کریم و روایات پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) استخراج و کاوش می‌شوند.

1388سامانه نشریات
ارتقاء برنامه درسی به روش بهسازی فرایند

نگارنده با توجه به اهمیت برنامه درسی در فرایند تعلیم و تربیت و لزوم ارتقاء کیفی آن با استفاده از رویکرد ارتقاء برنامه درسی به روش بهسازی فرایند به عنوان یکی از موضوعات اصلی در مدیریت کیفیت جامع به چگونگی ارتقاء و بهسازی کیفیت برنامه درسی پرداخته است.(Pdf ضمیمه است)

1396پژوهش نامه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
برنامه تابستانی فرزندان خود را هوشمندانه تنظیم کنید

یافته‌های جدید پژوهشگران نشان می‌دهد که ارائه ساعات زیاد کلاس‌های فوق‌برنامه در تعطیلات تابستانی به کودکان می‌تواند نتیجه معکوس داشته و تأثیرات نامطلوبی بر سلامت ذهنی و روانی کودک بگذارد.

1397thehealthsite