چرا انتقام سخت از پایگاه عین‌الاسد آغاز شد؟

پیام این حمله این است که ضربه دوم ایران، در صورت لزوم، کاملا عملیاتی و بسیار سهمگین‌تر خواهد بود. 

مهدی محمدی در یادداشتی نوشت: سپاه پاسخ به جنایت ترور حاج قاسم سلیمانی را با حمله به مهم‌ترین دارایی‌های راهبردی امریکا در خاورمیانه آغاز کرد.

حملات به پایگاه‌های عین‌الاسد و اربیل در واقع حمله به زیرساخت فرماندهی و کنترل، شنود، رادار، جنگ الکترونیک و به عبارت بهتر، حمله به مغز، چشم و گوش امریکا در منطقه است.

این حمله که در مقایسه با گام‌های طراحی شده بعدی فقط یک گام اولیه محسوب می‌شود با هدف گرفتن بیشترین تلفات در چند موج برنامه‌ریزی و انجام شده است.

پیام این حمله این است که ضربه دوم ایران، در صورت لزوم، کاملا عملیاتی و بسیار سهمگین‌تر خواهد بود.
آنچه در بامداد روز 18 دی (8 ژانویه) اتفاق افتاد آغاز یک کمپین بزرگ برای هدف قرار دادن اتباع، تاسیسات و تجهیزات امریکایی در خاورمیانه است که به شدت توزیع شده، در یک جغرافیای بزرگ با حضور تعداد قابل توجهی از بازیگران اعمال می شود و میان بازیگران دخیل در آن هماهنگی بسیار پیچیده ای برقرار است.

موشک ها صرفا بخش های مرئی یک عملیات بی‌سابقه و دراز دامنه هستند که در روزهای گذشته با دقتی استثنایی طرح‌ریزی و مرحله‌بندی شده‌اند. ساعت‌های آینده می‌تواند برای امریکایی‌ها حامل زنجیره ای از اتفاقات باشد که درتاریخ خود هیچ نمونه ای مشابه آن ندیده اند.

خاورمیانه به تدریج جایی خواهد بود که هیچ امریکایی نمی تواند آسان در آن قدم بگذارد و از آن مهم تر، متحد امریکا بودن در خاورمیانه دیگر هرگز معنای سابق را نخواهد داشت. ضربه دوم ایران در صورت لزوم، نه فقط اماکن و پرسنل نظامی بلکه مراکز تصمیم گیری سیاسی و امنیتی اسراییل، سعودی و امارات و تاسیسات کلیدی اقتصادی آنها را هدف خواهد گرفت.

مطابق عکس‌های پهپادی و ماهواره‌ای پایگاه عین‌الاسد به طور کامل نابود شده، بیش از 1500 امریکایی در آن حاضر بوده اند. تلفات بی‌سابقه و قطعی است. حتی خود امریکا هم هنوز برآورد درستی ندارد. عین‌الاسد جایی است که امریکا از امنیت آن آنقدر مطمئن بود که از روز جمعه همه دارایی های حساس خود را آنجا تجمیع کرد. سامانه های جمع آوری اطلاعات امریکا نیز همه نابود شده. به دلیل کنترل امریکا بر زمین و آسمان اطراف پایگاه نه برای ما و نه عراق جمع آوری فوری مستندات کشته ها به سرعت میسر نیست. با این حال کشته از نیروهای امریکایی چیزی نیست که کسی بتواند در دراز مدت آن را پنهان کند.

ارسال نظر

Image CAPTCHA