ویژگی های خبرنگار انقلابی

سلاح خبرنگار انقلابی؛ قلم و دوربینی است که در کنار تعهد و تخصصی که دارد در جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامی می‌کوشد تا مردم را نسبت به خدمات و اقدامات مسئولین دلگرم و دستاوردهای نظام اسلامی را تبیین و دشمنان را با سلاح خود دوربین و قلم ناامید سازد.

خبرگزاری حوزه | خبرنگار انقلابی،  قلم و دوربینی است در کنار تعهد و تخصصی که دارد  در جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامی می‌کوشد تا مردم را نسبت به  خدمات و اقدامات مسئولین دلگرم و دستاوردهای نظام اسلامی را تبیین و دشمنان را با سلاح خود دوربین و قلم ناامید سازد.

بسم الله الرحمن الرحیم
نون و القلم و ما یسطرون
17 مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به دست عوامل طالبان که به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است، بهانه ای شد تابه دست؛ قلم  گرفته و چند سطری را در خصوص وظیفه و رسالت یک خبرنگار انقلابی به خصوص در گام دوم انقلاب گوشزد خود کرده و یادآوری کنم:

 در دنیای امروز که رسانه حرف اول را میزند یک خبرنگار انقلابی در انعکاس به موقع اخبار ضمن رعایت اصول و حرفه خبرنگاری که امری بدیهی است؛ نقش بسزایی را در پیشبرد اهداف و آرمان های نظام اسلامی در گام دوم انقلاب می تواند ایفا کند.
 

فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی
«« خبرنگاری و خبرگزاری یک حرفه با ارزش است»»  نشان از جایگاه مقدس و والایی دارد که گرچه تاکنون آنگونه که شایسته و بایسته است جایگاه و حقوق خبرنگاران ادا نشده است، اما خبرنگاران انقلابی را از رسالتی که بر عهده دارند ذره ای عقب ننشسته و در عرصه های مهم انقلاب اسلامی در جهت تشویق و ترغیب مردم و مشارکت آنان در برنامه های نظام اسلامی تلاش وافر نموده‌اند که گرچه لازم بوده اما آن را به شخصه کافی نمی دانم. خبرنگار انقلابی خبرنگاری است که جامعه و اجتماع را بسوی صفات و ویژگی ها و ارزش های انقلاب اسلامی و نظام ارزشی هدایت می کند و در راه رسیدن به این هدف مهم؛   تمام ابزار خود را بکار می‌گیرد.
 سلاح خبرنگار انقلابی؛ قلم و دوربینی است که در کنار تعهد و تخصصی که دارد با ویژگیها و خصوصیاتی که نیز داراست از قبیل عدل؛ انصاف؛ صداقت؛ شجاعت؛ ایثار و؛ گذشت و ... در جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامی می‌کوشد تا مردم را نسبت به  خدمات و اقدامات مسئولین دلگرم و دستاوردهای نظام اسلامی را تبیین و دشمنان را با سلاح خود دوربین و قلم ناامید سازد.

خبرنگار انقلابی با پرهیز از جانب داری و سیاست زدگی؛ بی طرفی کامل و فارغ از همه سلایق سیاسی با شفاف سازی موضوعات و با کشف حقایق با انعکاس بررسی و رسیدگی به مشکلات مردم موجب ایجاد امید و نشاط در جامعه می شود و با مطالبه گری که دارد موجب تکاپو و حس امیدواری در بین مردم نیز می گردد چراکه دانستن آنچه که در جامعه رخ می دهد  بر عهده خبرنگاران بوده و مردم نیز حق دارند جامعه ای پویا داشته باشند و نسبت به تحولات آن آگاه باشند زیرا که مبانی و اصول ارزشی انقلاب اسلامی ما نیز بر مبنای آگاهی بخشیدن بوده است .
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت؛ تحقق آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری؛ زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای اصحاب رسانه از دیگر وظایف و رسالت‌های یک خبرنگار انقلابی است که در تحقق این اهداف باید تلاش کرده و از هیچ کوششی فروگذار نباشد. 

   

ارسال نظر

Image CAPTCHA