حضور دانش آموختگان جامعه المصطفی در بزم اندیشه 18

استقبال چشمگیر دانش ‌آموختگان جامعه‌المصطفی از کتاب‌های درسی ایرانی

جمعی از دانش آموختگان دانشگاه جامعه‌المصطفی العالمیه که عمده آنها در رشته‌های علوم انسانی تحصیل می‌کنند؛ از کتاب‌های درسی ایرانی استقبال کردند.

دوشنبه 9 اسفند 95

   
   
   

سازمان پژوهش، بزرگترین نهاد کشور است که کار فرهنگی- آموزشی انجام می دهد

جمعی از دانش آموختگان جامعه المصطفی العالمیه در قالب هیجدهمین برنامه"سازمان و یک روز با درهای باز" صبح امروز با دکتر محمدیان دیدار و گفتگو کردند.

یکشنبه 8 اسفند 95

بازدید جمعی از دانش آموختگان جامعه المصطفی العالمیه از انتشارات مدرسه

صبح امروز جمعی از دانش آموختگان جامعه المصطفی العالمیه در قالب هیجدهمین برنامه"سازمان و یک روز با درهای باز" از انتشارات مدرسه بازدید و از نزدیک با فعالیت های آن آشنا شدند.

یکشنبه 8 اسفند 95

نشرمعارف اسلامی و هدایت های قرآنی در جهان مهمترین ماموریت جامعه المصطفی است

معاون آموزش جامعه المصطفی العالمیه در دیدار با دکتر محمدیان نشر زلال معارف اسلامی و هدایت های قرآنی در سرتاسر جهان را مهمترین ماموریت جامعه المصطفی دانست.

یکشنبه 8 اسفند 95

1- خبرگزاری پانا

دانش آموختگان جامعة المصطفی با رئیس سازمان پژوهش دیدار کردند

جمعی از دانش آموختگان جامعة المصطفی طی هجدهمین برنامه "یک روز با درهای باز" با رئیس سازمان پژوهش و معاونان او دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، دانش آموختگان مجتمع آموزشی بین‌المللی جامعة المصطفی امروز 8 اسفند 95 در قالب هجدهمین برنامه "یک روز با درهای باز" با حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و معاونان این سازمان دیدار کردند.

در این دیدار طرفین درخصوص گسترش همکاری های دو یا چندجانبه در حوزه آموزش مبتنی بر علوم اسلامی خصوصا آموزش پیش از دانشگاه به تبادل نظر پرداختند.

حجت الاسلام نجفی مسئول دانش‌آموختگان جامعة‌المصطفی العالمیه در معرفی این دانشگاه اظهار داشت: تنها نهاد رسمی متولی آموزش اتباع غیرایرانی، طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغ مقام معظم رهبری، جامعةالمصطفی است. این نهاد آموزشی فعالیت های آموزشی خود را در بیش از 60 کشور دنیا پیگیری می کند و تا کنون بیش از 30 هزار نفر از این دانشگاه بین المللی فارغ التحصیل شده اند.

وی افزود: ما امروز ده ها رشته آموزشی در حوزه علوم اسلامی و انسانی داریم که دانشجویان در واحدهای داخل و خارج  کشور مشغول تحصیل در آنها هستند. فارغ التحصیلان جامعة المصطفی امروز سربازان بین المللی امام عصر عج هستند که در اطراف و اکناف عالم مشغول پیگیری مسئولیت های دینی خود هستند.

مسئول دانش آموختگان جامعة المصطفی با اشاره به گردهمایی فارغ التحصیلان این مجتمع آموزشی که هر دو سال یکبار انجام می‌شود گفت: این نهمین گردهمایی جامعة المصطفی است که بالغ بر 120 نفر از حدود 60 کشور در آن شرکت کردند و در جمع حاضر نیز عزیزانی از کشورهای آذربایجان، تاجیکستان، قرقیزستان، هند، پاکستان، افغانستان، تایلند، فیلیپین، سریلانکا، اندونزی، غنا، بورکینافاسو، سیرالئون و نیجریه حضور دارند که همگی در کشورهای خودشان به امر تدریس اشتغال دارند. بعضی عزیزان هم مدیر حوزه علمیه یا معاون آموزشی هستند.

نجفی در پایان با اشاره به ظرفیت های همکاری میان جامعه المصطفی و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: مجموعه سازمان پژوهش جزو نهادهایی است که مورد بازدید ما قرار گرفته تا عزیزان با الگوگیری از متون تدوین شده در سازمان بتوانند در تولید محتوای مشابه در کشورهای خودشان موفق عمل کنند.

=============================================================================================================================================

2- خبرگزاری پانا

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی:

جایی که حاکمیت سیاسی در دست ما نیست، کار فرهنگی بهترین فرصت است

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در جمع دانش آموختگان جامعة المصطفی گفت: در جاهایی که حاکمیت سیاسی در دست ما نیست، کار فرهنگی بهترین فرصت است و در بین کارهای فرهنگی مناسب‌ترین کار کار آموزشی از سطوح پایین است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، حجت الاسلام والمسلمین محی الدین بهرام محمدیان صبح امروز 8 اسفند 95 در دیدار با دانش‌آموختگان مجتمع آموزشی بین المللی جامعة المصطفی با ذکر روایتی از حضرت فاطمه (س) در خصوص اهمیت آموزش به دیگران اظهار داشت: تعلیم و تربیت امری مقدس است و کار آموزش دادن کار مبارکی است. حضرت محمد (ع) در سفر دشوارشان به طائف با اینکه مورد آزار و اذیت مشرکان قرارگرفته بودند اما هدایت شدن تنها یک نفر را دستاورد مهمی برای این سفر توصیف کردند؛ لذا امروز در فعالیت های فرهنگی، تک تک افراد را درنظر می گیرند خصوصا عقیده دارند اگر زنان و دختران آموزش ببینند تاثیر آن بر جامعه بیشتر است.

وی ادامه داد: کار در سنگر تعلیم و تربیت توفیق مبارکی است که نصیب شما شده و من همیشه به حال برادرم جناب آقای اعرافی (رئیس جامعة المصطفی و امام جمعه قم)، که به این کار بزرگ موفق شدند، غبطه خورده ام و ما امروز از وجودشان در آموزش و پرورش هم بهره مند می شویم.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در ادامه ضمن معرفی فعالیت های این سازمان در زمینه تالیف کتب درسی و انتشار مجلات کمک آموزشی و سایر فعالیت های آموزشی و پرورشی گفت: در کنار اینها ما تجربه همکاری با کشورهای مختلف را هم داریم مثلا چند سال قبل کتابهای درسی کشور افغانستان را از صنف (پایه) اول تا دوازدهم با همکاری صاحب نظران خودشان نوشتیم؛ هرچند بعدا مزاحمت هایی ایجاد شد و کسانی که به افغانستان کمک می کنند دولت را در این زمینه تحت فشار قرار دادند.

وی در همین خصوص افزود: هدف دیگر از این همکاری این بود که اصطلاحات فارسی در سه کشور ایران و افغانستان و تاجیکستان را ترویج کنیم.

حجت الاسلام محمدیان در خصوص اهمیت کار فرهنگی در پرورش تفکر انقلابی گفت: در جاهایی که حاکمیت سیاسی در دست ما نیست، کار فرهنگی بهترین فرصت است و در بین کارهای فرهنگی مناسب‌ترین کار کار آموزشی از سطوح پایین است؛ چون دانشگاه گرچه فرصت خوبی برای پرورش تفکر انقلابی است ولی کمی دیر است. معمولا انتلکتوئل ها وقتی وارد مشغله های زندگی و کار می شوند در مقابل زندگی به رکوع و سجود می افتند و تفکر انقلابی را فراموش می کنند؛ اما کسانی که از کودکی و نوجوانی تحت تربیت اسلامی بزرگ شده اند، این تفکر در وجودشان نهادینه می شود.

وی خاطرنشان کرد: توصیه من این است که حتی اگر در دوره دانشگاه کار می کنید ارتباطتان را با مدرسه قطع نکنید. من امروز خودم را مرهون دوران کودکی و مدرسه می دانم. کار فرهنگی را کم‌بها ندانید و کار آموزشی را موثر بشمارید، هرچند کار فرهنگی زمانی طولانی می طلبد تا به نتیجه برسدولی وقتی این بذر پاشیده شد و رویید، درخت تناوری می شود که همیشه ثمر می دهد.

گفتنی است، دانش آموختگان مجتمع آموزشی بین‌المللی جامعة المصطفی امروز در قالب هجدهمین برنامه "یک روز با درهای باز" با حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و معاونان این سازمان دیدار کردند و به بازدید از بخش های مختلف تالیف کتاب های درسی پرداختند. در این دیدار طرفین درخصوص گسترش همکاری های دو یا چندجانبه در حوزه آموزش مبتنی بر علوم اسلامی خصوصا آموزش پیش از دانشگاه به تبادل نظر پرداختند.

======================================================================================================================================

3- باشگاه خبرنگاران جوان

پیشنهاد ایجاد فرهنگ فارسی سه گویشی/ استقبال دانش ‌آموختگان جامعه‌المصطفی از کتاب‌های درسی ایرانی

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به پیشنهاد ایجاد فرهنگ سه گویشی از زبان فارسی گفت: دانشجویان جامعه‌المصطفی نسبت به بهره‌مندی از کتاب‌های ایرانی در کشور‌هایشان مشتاق هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ هجدهمین دوره طرح یک روز با درب‌های باز سازمان پژوهش با حضور جمعی از دانش ‌آموختگان دانشگاه جامعه‌المصطفی، محی‌الدین بهرام محمد‌یان رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و جمعی از مدیران کل سازمان پژوهش در ساختمان مرکزی این سازمان صبح امروز برگزار شد.

در این نشست محمد‌یان با بیان اینکه این سلسله نشست‌ها به منظور آشنایی مجامع مختلف علمی، آموزشی با فعالیت‌های سازمان پژوهش انجام می‌شود گفت: در این دوره از نشست جمعی از دانش آموختگان دانشگاه جامعه‌المصطفی از کشورهای آسیایی و آفریقایی که عمده آنها در رشته‌های علوم انسانی تحصیل می‌کنند و در کشورهای خود به فعالیت مشغول هستند حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: در این نشست و هم‌اندیشی دانش آموختگان و مدیران سازمان پژوهش به بیان تجربیات و فعالیت‌های خود در زمینه آموزشی و پرورشی می‌پردازند.

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به اینکه دانش آموختگان در موار‌دی خواستار حمایت‌های فرهنگی و آموزشی جمهوری اسلامی ایران هستند اظهار داشت: توصیه ما همواره به این بوده که آموزش و پرورش در حوزه کودک و نوجوان جدی تلقی شود.

محمد‌یان بیان کرد: با توجه به شرایط فرهنگی و اجتماعی موجود دانش‌آموختگان خواستار گسترش زبان فارسی و کرسی‌هایی با این مضمون در کشورهای خود هستند.

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با تأکید بر اینکه آمادگی همکاری در این زمینه را داریم عنوان کرد: البته این همکاری باید از طریق بنیاد سعدی و فرهنگستان انجام شود.

وی از پیشنهاد ایجاد فرهنگ فارسی با سه گویش افغانی، تاجیکی و ایرانی خبر داد و بیان کرد: برای ایجاد چنین فرهنگی آمادگی کامل داریم و این فعالیت می‌تواند برای استفاده بهتر از متون فارسی و گسترش آن کمک کننده باشد.

محمد‌یان اظهار داشت: علاوه بر تمایل دانش آموختگان کشورهای آسیایی برای گسترش زبان فارسی در کشورهای خود در شبه قاره‌ها نیز توجه به زبان فارسی با توجه به سابقه دیرین آن از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی افزود: یکی از مطالبات دانش آموختگان جامعه‌المصطفی بهره‌مندی و اقتباس از کتاب‌های درسی ایرانی است که با رعایت چهارچوب ضوابط نسبت به این خواسته اعلام آمادگی می‌کنیم.

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تصریح کرد: در نظر گرفته شده در دانشگاه جامعه‌المصطفی برنامه آموزشی با محوریت تدوین برنامه درسی و تولید محتوای آموزشی برای دانشجویان ارائه شود که سازمان پژوهش برای اجرای این فعالیت امکان همکاری دارد.

محمد‌یان یادآور شد: کار فرهنگی و تدریس برای تربیت نسل آینده از اهمیت بسزایی برخوردار است و اگر بخواهیم سر‌رشته امور را به دست گیریم با فعالیت‌های همچون مدرسه ‌سازی و بیمارستان سازی که در واقع به نوعی گسترش دامنه فعالیت‌های اجتماعی بوده می‌توان به موفقیت دست یافت.

گفتنی است: در این برنامه دانش آموختگان دانشگاه جامعه‌المصطفی از انتشارات مدرسه در سازمان پژوهش بازدید کرده و با فعالیت‌های این سازمان از نزدیک آشنا شدند.

انتهای پیام/

==============================================================================================================================

4- خبرگزاری پانا

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی:

جایی که حاکمیت سیاسی در دست ما نیست، کار فرهنگی بهترین فرصت است

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در جمع دانش آموختگان جامعة المصطفی گفت: در جاهایی که حاکمیت سیاسی در دست ما نیست، کار فرهنگی بهترین فرصت است و در بین کارهای فرهنگی مناسب‌ترین کار کار آموزشی از سطوح پایین است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، حجت الاسلام والمسلمین محی الدین بهرام محمدیان صبح امروز 8 اسفند 95 در دیدار با دانش‌آموختگان مجتمع آموزشی بین المللی جامعة المصطفی با ذکر روایتی از حضرت فاطمه (س) در خصوص اهمیت آموزش به دیگران اظهار داشت: تعلیم و تربیت امری مقدس است و کار آموزش دادن کار مبارکی است. حضرت محمد (ع) در سفر دشوارشان به طائف با اینکه مورد آزار و اذیت مشرکان قرارگرفته بودند اما هدایت شدن تنها یک نفر را دستاورد مهمی برای این سفر توصیف کردند؛ لذا امروز در فعالیت های فرهنگی، تک تک افراد را درنظر می گیرند خصوصا عقیده دارند اگر زنان و دختران آموزش ببینند تاثیر آن بر جامعه بیشتر است.

وی ادامه داد: کار در سنگر تعلیم و تربیت توفیق مبارکی است که نصیب شما شده و من همیشه به حال برادرم جناب آقای اعرافی (رئیس جامعة المصطفی و امام جمعه قم)، که به این کار بزرگ موفق شدند، غبطه خورده ام و ما امروز از وجودشان در آموزش و پرورش هم بهره مند می شویم.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در ادامه ضمن معرفی فعالیت های این سازمان در زمینه تالیف کتب درسی و انتشار مجلات کمک آموزشی و سایر فعالیت های آموزشی و پرورشی گفت: در کنار اینها ما تجربه همکاری با کشورهای مختلف را هم داریم مثلا چند سال قبل کتابهای درسی کشور افغانستان را از صنف (پایه) اول تا دوازدهم با همکاری صاحب نظران خودشان نوشتیم؛ هرچند بعدا مزاحمت هایی ایجاد شد و کسانی که به افغانستان کمک می کنند دولت را در این زمینه تحت فشار قرار دادند.

وی در همین خصوص افزود: هدف دیگر از این همکاری این بود که اصطلاحات فارسی در سه کشور ایران و افغانستان و تاجیکستان را ترویج کنیم.

حجت الاسلام محمدیان در خصوص اهمیت کار فرهنگی در پرورش تفکر انقلابی گفت: در جاهایی که حاکمیت سیاسی در دست ما نیست، کار فرهنگی بهترین فرصت است و در بین کارهای فرهنگی مناسب‌ترین کار کار آموزشی از سطوح پایین است؛ چون دانشگاه گرچه فرصت خوبی برای پرورش تفکر انقلابی است ولی کمی دیر است. معمولا انتلکتوئل ها وقتی وارد مشغله های زندگی و کار می شوند در مقابل زندگی به رکوع و سجود می افتند و تفکر انقلابی را فراموش می کنند؛ اما کسانی که از کودکی و نوجوانی تحت تربیت اسلامی بزرگ شده اند، این تفکر در وجودشان نهادینه می شود.

وی خاطرنشان کرد: توصیه من این است که حتی اگر در دوره دانشگاه کار می کنید ارتباطتان را با مدرسه قطع نکنید. من امروز خودم را مرهون دوران کودکی و مدرسه می دانم. کار فرهنگی را کم‌بها ندانید و کار آموزشی را موثر بشمارید، هرچند کار فرهنگی زمانی طولانی می طلبد تا به نتیجه برسدولی وقتی این بذر پاشیده شد و رویید، درخت تناوری می شود که همیشه ثمر می دهد.

گفتنی است، دانش آموختگان مجتمع آموزشی بین‌المللی جامعة المصطفی امروز در قالب هجدهمین برنامه "یک روز با درهای باز" با حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و معاونان این سازمان دیدار کردند و به بازدید از بخش های مختلف تالیف کتاب های درسی پرداختند. در این دیدار طرفین درخصوص گسترش همکاری های دو یا چندجانبه در حوزه آموزش مبتنی بر علوم اسلامی خصوصا آموزش پیش از دانشگاه به تبادل نظر پرداختند.

=================================================================================================================================

ارسال نظر

Image CAPTCHA