اجرای سند ۲۰۳۰ مایه شرمندگی برای جامعه فرهنگی ایران است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) تاکید داشتند که 15 خرداد را باید همچون محرم زنده نگاه داشت، اظهار داشت: با توجه به اینکه این روز مصادف با روز 12 محرم اتفاق افتاد، عاشورایی از دل عاشورا بود.

وی خاطرنشان کرد: باید مردم فلسفه به وجود آمدن این روز و مسائل و حوادثی که پیدا شد و این روز به وجود آورد را بدانند و از زوایای مختلف آن آگاه باشند.

امام جمعه یزد بر ضرورت تبیین اهداف آمریکا، صهیونیست‌ها و مستکبران جهانی از به وجود آوردن این حادثه خونین و عظیم برای مردم به ویژه جوانان تاکید کرد و گفت: امام خمینی(ره) حرکت انقلاب را تبیین کرده بودند و خودشان هم برای آن برنامه می‌دادند به گونه‌ای که انقلاب فراگیر شد و همه مردم آن را فهمیدند.

ناصری یزدی عنوان کرد: امام خمینی(ره) با شفاف‌سازی و تبیین مسائل روز روحانیون و مردم را بسیج کردند و مساجد و حسینیه‌ها و بازار مملو از جمعیت شد تا صحبت‌های مربوط به این مسائل را از زبان امام و دیگر روحانیونی که از طرف امام تربیت شده بودند، بشنوند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) نگذاشت که دشمن از ابتدای نهضت به اهداف متعالی که در ذهن داشت پی ببرند، گفت: 15 خرداد را باید زنده نگاه داشت و نباید بگذاریم این روز بسیار مهم در جامعه به ویژه در بین جوانان کم رنگ شود.

وی با بیان اینکه 14 خرداد هم به همین صورت باید در بین جوانان به صورت ویژه تبیین شود، عنوان کرد: مهمترین موضوعی که در این زمینه باید به آن توجه شود، تبیین سیره، منش، افکار و اقدامات امام خمینی(ره) در طول سال‌های شروع نهضت تا ارتحالشان برای جامعه است.

امام جمعه یزد به همراهی وی با امام خمینی(ره) از سال 42 تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: ایده ناب امام خمینی(ره) الان در معرض خطر قرار گرفته و متاسفانه انقلاب امام مقداری با سیاست زدگی‌های روز در حال مخلوط شدن است.

ناصری یزدی عنوان کرد: متاسفانه جنبه اسلامی و انقلابی حرکت امام در حال پس رفت است و جنبه‌های لیبرال حکومت‌های غربی در ایران کم کم رو به نمایان شدن می‌رود، به گونه‌ای که به خیلی از افراد اگر بگوییم حکومت اسلامی خوششان نمی‌آید و حتما باید به آنها عنوان جمهوری اسلامی را بیان کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی همان حکومت اسلامی است ولی بیشتر مورد علاقه غربی‌ها قرار می‌گیرد، ادامه داد: من با مبانی و اعتقادات امام خمینی(ره) در ارتباط با ولایت فقیه به صورت کامل آشنا هستم و کتاب مرتبط با ولایت فقیه را هم خود ما از گفته‌های ایشان در آوردیم و به چاپ رساندیم.

وی به سند 2030 اشاره کرد و گفت: مفهوم بعضی عبارات این سند آن است که نام دین، جبهه و امثال آن را نبریم و ارزش‌ها را باید کم رنگ کنیم و به جای آن مسائل جنسی و همجنس بازی را به آنها آموزش دهیم.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه به صورت پنهانی قدری از این کارها را انجام دادند، گفت: ما همیشه تاکید و اعتقاد داشتیم که دانش آموزان ما باید از ابتدا آبدیده و مقاوم شده و با مسائل دینی آشنا شوند ولی یونسکو می‌خواهد ما را به سمتی ببرد که تحت تربیتی  آنها قرار بگیریم و مسائلی را داشته باشیم که جوانان غربی با آن آشنا می‌شوند.

ناصری یزدی با بیان اینکه آرمان‌های امام کم‌کم در جامعه ما در حال زیر سوال رفتن است، گفت: متاسفانه برخی آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) به دلیل عدم رضایت غرب در حال زیرپاگذاشتن است و با وجودی که برخی کشورهای اسلامی و غیره این سند را قبول نکردند، ما به صورت پنهانی و بدون تصویب مجلس آن را به مرحله اجرا نزدیک کردیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد اجرای این سند را شرمندگی برای جامعه فرهنگی ایران دانست و گفت: امام خمینی(ره) با رویکرد، افکار و اقداماتی که انجام داد جهانیان را در مقابل منش و ایستادگیش به زانو در آورد ولی ما در جمهوری اسلامی به دنبال اجرایی کردن چنین سندی هستیم.

وی اجرای این سند را زمینه‌ای برای دور شدن جوانان از دین و اسلام دانست و خاطرنشان کرد: این سند به حدی بد بود که مقام معظم رهبری به صورت شفاف در مقابل آن موضع‌گیری کرده و دستور متوقف شدن سریع آن را صادر کردند.

امام جمعه یزد عنوان کرد: امام خمینی(ره) با تحلیل تمام شرایط و اتفاقاتی که در ایران پیش از انقلاب و دیگر کشورهای اسلامی به وقوع پیوسته بود، انقلاب را بر پایه ای گذاشت که دشمنان نتوانند بر آن اثرگذاری کنند و در برابر توطئه های دشمنان به صورت ویژه ایستادگی کردند.

ناصری یزدی افزود: الان 38 سال است که تمام دنیا در حال مبارزه با انقلاب هستند و هیچ جایی در جهان نیست که علیه این نظام به بهانه‌های مختلف دست به توطئه‌گری نکنند ولی این انقلاب به یاری خداوند و هدایت‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری روی پای خودش ایستادگی کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: ما نباید الان بچه‌هایمان را با دستان خودمان تحویل غربی‌ها ندهیم و نگذاریم که آنها فرهنگ و دین و ارزش‌ها را از جوانان ما گرفته و به جای آن بی‌اخلاقی، بی‌دینی و لاابالی‌گری را به آنها بدهند.

وی یکی از اهداف سند 2030 را رساندن رشد جمعیت ایران به زیر صفر دانست و گفت: اگر ما بخواهیم این سند را اجرایی کنیم و به قول یکی از عزیزان باید چند سال آینده با کشوری مسن روبرو باشیم و مهدهای کودک را به محلی برای نگهداری سالمندان تبدیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال زیر سوال بردن ارزش‌های اسلامی در دانشگاه‌ها و مذهب‌زدایی بین دانش‌جویان است، عنوان کرد: مرام امام باید بررسی و گفته شود تا جوانان نسبت به آن بیش از پیش آشنا شوند و نگذارند که تهاجم‌های فرهنگی دشمنان بر آنها تاثیرگذاری کند.

امام جمعه یزد غرب را مهمترین ناقض حقوق بشر دانست و عنوان کرد: در فرانسه الان اگر کسی حجاب داشته باشد اجازه ورود به مدارس و دانشگاه‌ها را ندارد، این چه حقوق بشری است که شما از آن دم می‌زنید، از آن طرف کشورهای اسلامی را مجبور می‌کنید که همجنس بازی را قانون کنند.

ناصری یزدی افزود: از طرف دیگر عربستان پول‌های فراوان در جیبشان می‌ریزد و غرب هم می‌گوید عربستان حق دارد مردم یمن را به خاک و خون بکشد و میلیون‌ها نفر را به گونه‌ای تحت محاصره قرار دهند که از گرسنگی بمیرند، بعد هم غرب از عربستانی‌ها تجلیل کند، دلار و فروش اسلحه

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: اگر دلار به دست بیاورند، اسلحه‌هایشان را بفروشند و دیگران نوکریشان را کنند، پایمال شدن حقوق بشر برای آنها هیچ اشکالی ندارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

Image CAPTCHA