در سند 2030 ازدواج زن با زن و مرد با مرد در قالب خانواده به شمار می‌آید

امام جمعه قزوین با بیان اینکه اگر برخی‌ها گمان می‌کنند خطبه‌های نماز جمعه تند بوده است گفت: نباید در ایام انتخابات امر به معروف و نهی از منکر تعطیل شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی صبح امروز در دومین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین در سال 96  با تبریک ولادت با سعادت امام زمان (عج) اظهار داشت: باید زیبایی‌ ارزش‌های دینی در جامعه‌ای که منتظر ظهور امام زمان (عج) است، دیده شود.

وی افزود: ناهنجاری‌ها در هر عرصه‌ای برای نظام اسلامی و جامعه‌ای که منتظر ظهور منجی عالم بشریت است، زیبنده نیست و ناهنجاری‌هایی که در عرصه انتخابات در این ایام مشاهده می‌کنیم بیان کننده این مطلب است که جامعه هنوز آمادگی ظهور امام زمان (عج) را ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به خطبه‌های دیروز نماز جمعه قزوین، یادآور شد: ما وظیفه داریم مبانی دینی و دستورات الهی را در خطبه‌های نماز جمعه تفسیر و تبیین کنیم و حالا اگر هر بخشی از صحبت‌ها ضمیرش برگردد به شخص و یا جریان خاصی، آن‌ها باید خودشان را اصلاح کنند و با موازین دینی و الهی هماهنگ شوند.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه ما نمی‌توانیم سمت و سوی دین را با کسانی که مخالف ارزش‌های دینی حرکت می‌کنند، هماهنگ کنیم، تأکید کرد: وظیفه و رسالت خطیب جمعه بیان ارزش‌های دینی و روشنگری در زمینه منکرهایی است که در جامعه رخ می‌دهد حال اگر کسی از این ماجرا آسیب می‌بیند باید خودش را اصلاح کند و در راستای ارزش‌های دینی گام بردارد.

وی با اشاره به آیه شریفه «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ»، اذعان کرد: برخی‌ها در مقابل نص صریح قرآن با افزایش توان نظامی و نشان دادن قدرت نظامی به دشمن، برای ایجاد رعب و ترس در آن‌ها مخالفت می‌کنند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین در این خصوص اضافه کرد: هر آدمی خلاف نص صریح قرآن حرف بزند، باید سرش فریاد کشید و با او به شدت مخالفت کرد و فرقی نمی‌کند چه کسی و از چه جناح و جریانی باشد.

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر اینکه رشوه از مصادیق بارز منکر در جامعه محسوب می‌شود و اقدام ناپسندی است، گفت: اگر کسی در آستانه انتخابات برای اینکه رأی بیشتری بدست آورد، به گروهی وام پرداخت کرد، مصداق بارز رشوه محسوب می‌شود و باید در مقابل این غلط روشنگری کرد.

وی عنوان کرد: نماز جمعه را برای همین قصه‌ها برپا کرده‌اند؛ اگر قرار باشد نماز جمعه برگزار شود و آب از آب تکان نخورد، منکرات بیان نشود، و به خاطر اینکه ممکن است به فلان شخص و یا جریان بر بخورد، سکوت اختیار کنیم، با اهداف نماز جمعه در تضاد است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه ما سیاسی کاری نمی‌کنیم و در خطبه‌های نماز جمعه موازین دینی را مطرح می‌کنیم، ابراز کرد: قوانین ما در مقابل دین قرار ندارند اما برداشت‌های غلط برخی از مسئولان از قانون، مشکلات بسیاری را پدید می‌آورد و باید در مقابل چنین پدیده‌هایی فریاد برآوریم و نگذاریم برخی‌ها هرطور دلشان خواست قانون را تحلیل کنند.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه نباید در ایام انتخابات امر به معروف و نهی از منکر تعطیل شود، تأکید کرد: دین در هیچ ایام و دوره‌ای تعطیل‌بردار نیست و باید در ایام انتخابات امر به معروف و نهی از منکر با جدیت دنبال شود.

وی امضای سند 2030 توسط برخی از مسئولان و تأکید بر اجرای آن در مدارس را اقدامی ننگین دانست و تصریح کرد: در سند 2030 ازدواج زن با زن و مرد با مرد در قالب خانواده به شمار می‌آید.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه اگر برخی‌ها گمان می‌کنند خطبه‌ها تند بوده، علتش آن است که اقدامات آن‌ها تند و بسیار نابجا بوده و ما نمی‌توانیم از کنار آن‌ها به راحتی عبور کنیم زیرا صراحتاً در مقابل مبانی دینی، اخلاقی و انسانی قرار دارد.

ارسال نظر

Image CAPTCHA