عده‌ای برای آموزش و پرورش کشور دست گدایی به سمت غرب دراز کردند

به گزارش خبرگزاری تسنیم اززنجان، حجت‌الاسلام محمد حاج ابوالقاسم دولابی در سلسله جلسات تفسیر موضوعی قرآن کریم با عنوان نفوذ ناپذیری با تبریک ولادت امام زمان(عج) و با بیان اینکه ابلیس انسان را از آخرت غافل می‌کند، اظهار داشت: ابلیس انسان را متوجه دنیا می‌کند و تمام رفتارهای پسندیده و خلقیات زیبا را در نگاه ما زشت جلوه می‌دهد.

وی با اشاره به مثالی در مورد زیبایی‌های نماز افزود: اگر انسان فارغ از هوا، هوس و بی‌طرفانه این عبادت مخصوص مسلمانان(نمازهای یومیه) را مورد مطالعه قرار دهد، به طور یقین در بهت و حیرت فرو می‌رود که چقدر این افعال، حرکات و سکنات نماز به زیبایی کنار هم قرار گرفته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اذان و اقامه تداعی بخش قیامت، حمد و سوه تداعی بخش ایستادن در محضر خداوند و شنیدن سخن خداست، رکوع تعظیم در برابر خداوند، سجود اوج تواضع به محضر خداوند، تشهد گزارش سفر ملکوتی و سلام نشانه برگشتن انسان از سفر ملکوتی و وارد شدن به عالم دنیا و سلام بر مومنین است.

وی با بیان اینکه ابلیس نماز به این زیبایی را در نظر انسان به گونه دیگر جلوه می‌دهد، عنوان کرد: ابلیس عبادتی که حضرت ابراهیم(ع) خود را وقف آن کرد را زشت جلوه می‌دهد.

آیت‌الله دولابی با اشاره به قرارگرفتن در آستانه ماه مبارک رمضان ابراز کرد: این عبادت مهمی که امروز  نیز خیلی از پزشکان آن را عامل سلامتی می‌دانند اما ابلیس می‌گوید چرا باید از صبح تا شب چیزی نخوری و در این گرمای تابستان چه کسی گفته چیزی نخورید و نیاشامید.

وی بیان کرد: امام باقر(ع) فرموده که ابلیس تمام کارهای زشت را زیبا جلوه می‌دهد، رفتارهایی که انسانی نیستند را تمجید میکند و بعنوان مثال برهنگی که یک رفتار حیوانی است امروز در دنیای غرب  به عنوان یک ارزش قلمداد می‌شود.

وی  خاطرنشان کرد: وقتی آخرت فراموش شد، دنیا در نظر انسان بزرگ شد و رفتارهای زشت در نظر انسان پسندیده شد آن انسان دیگر شاکر به درگاه خداوند نخواهد بود.

آیت‌الله دولابی با ابراز اینکه شاکر کسی است که به داشته‌های خود بیشتر از نداشته‌ها توجه کند، افزود: کسی که دنیا طلب و زیاده خواه است همیشه به آنچه که ندارد توجه می‌کند.

«وَلَا تَجِدُ أَکْثَرَهُمْ شَاکِرِینَ» وی با اشاره به این قسمت از آیه 17 سوره اعراف عنوان کرد: بلایی که دنیا طلبی بر سر انسان می‌آورد این است که انسان از آنچه که دارد لذت نمی‌برد و نعمت‌های خدا را ناچیز می‌بیند و همیشه کمبودها را دیده و نسبت به خداوند متعال زبان به شکایت و اعتراض می‌گشاید.

عضو مجلس  خبرگان رهبری با اشاره به راهکارهای مقابله با نفوذ شیطان ابراز کرد: در سوره نحل آمده إِنَّهُ لَیْسَ لَهُ سُلْطَانٌ عَلَى الَّذِینَ آمَنُوا وَعَلَىٰ رَبِّهِمْ یَتَوَکَّلُونَ انسانی که به خداوند ایمان دارد، بر او توکل می‌کند و قدرت، مهربانی، حکمت و عظمتش را می‌بیند و مصلحت خداوند را درک می‌کند این انسان در صورت کمبود نیز شاکر خداوند خواهد بود.

وی با بیان اینکه هر مصیبت و سختی بر انسان با اذن خداوند بوده است، اظهار داشت: مومن در همه حال شاکر است و ابلیس نمی‌تواند در او نفوذ کند و او را به تسلیم وادارد.

آیت‌الله دولابی با اشاره به اینکه جامعه ایمانی نیز همانند انسان مومن در برابر نفوذ مقاوم است، خاطرنشان کرد: انسان مومن در برابر نفوذ شیطان و شیطان صفتان می‌ایستد و جامعه ایمانی نیز در مقابل نفوذ و تسلط شیطان و شیطان صفتان ایستاده و سینه سپر می‌کند.

وی تصریح کرد: جامعه ایمانی جامعه‌ای است که شیطان و شیطان صفتان او را از یاد خدا غافل نکنند، دنیا را در نظرش زیبا نکنند ، کارهای پسنده، بندگی خدا و رفتارهای حسن و مثبت را در نگاه او زشت جلوه ندهند و کارهای زشت را زیبا نکنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جامعه دینی جامعه‌ای است که متصدیان دینی اجازه ندهند شیطان و شیطان صفتان بر جامعه مسلط شوند، گفت: این تسلط می‌تواند تسلط در بینش‌ها و باورها، تسلط در رفتارها و اخلاقیات باشد و جامعه انسانی در برابر هجمه دشمن مانند کوه ایستادگی می‌کند و اجازه نمی‌دهد دشمن برای او نسخه زندگی بپیچد.

وی با تاکید بر اینکه جامعه ایمانی مسئولان و مدیرانی می‌خواهد که با بصیرت مقابل نفوذ بایستد، بیان کرد: جامعه ایمانی مسئولانی می‌خواهد که با توکل بر خدا و ایمان حقیقی به خداوند متعال اجازه تسلط شیطان و شیطان صفتان را ندهند.

آیت‌الله دولابی با اشاره به این آیه « إِنَّمَا سُلْطَانُهُ عَلَى الَّذِینَ یَتَوَلَّوْنَهُ وَالَّذِینَ هُم بِهِ مُشْرِکُونَ» قرآن کریم اظهار داشت: شیطان بر جوامعی مسلط می شود که شخصیت‌ها و نخبگان و مسئولان آن جامعه در دلشان محبت شیطان را داشته باشند و کسانی که به خدا شرک می‌ورزند و برای دشمن در برابر خدا حساب باز میکنند و می‌گویند کاری از دست ما بر نمی‌آید و مجبوریم مقابل دشمن تسلیم شویم.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه تسلیم شدن در برابر دشمن همان روحیه شرک است، عنوان کرد: این افراد می‌گویند به غیر از خداوند کسانی هستند که باید با آنها کنار آمد، نتیجه این نوع نگاه آن است که در عرصه سیاسی اجازه می‌دهند شیطان و شیطان صفتان بر آنها دستوراتی را دیکته کنند و بگویند شما حق ندارید موشک و یا فلان صنعت را داشته باشید.

وی با تاکید بر اینکه سلطه شیطان به خاطر ضعف ایمان است، ابراز کرد: نتیجه ضعف ایمان این است که برای آموزش و پرورش کشور دست گدایی مقابل نسخه بیگانه دراز می‌کنند، رهبری معظم انقلاب به خاطر سند ننگین 2030  اعلام کردند که اینجا جمهوری اسلامی است و اجازه نمی‌دهیم برخی مخفیانه با برخی نهادهای بین‌المللی موافقت‌نامه‌هایی را امضا کنند و زمینه نفوذ ابلیس و ابلیس صفتان را در جامعه دینی فراهم کنند.

آیت‌الله دولابی بیان کرد: سند 2030 سندی است که بر اساس آن آموزشهای دینی، معنوی و الهی مخالف حقوق بشر دانسته می‌شود، یعنی بر اساس این سند حق نداریم در مدارس و مهدکودک‌ها به کودکان قرآن و معارف دین یاد  بدهیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مشرک بر این باور است که نمی‌توان نسخه آموزش را از دین گرفت، و نگاهش برای تربیت فرزندان به خارج از دایره تفکر اسلامی است، با تاکید بر خالص کردن ایمان برای جلوگیری از تسلط ابلیس ابراز کرد: «إِنَّ عِبَادِی لَیْسَ لَکَ عَلَیْهِمْ سُلْطَانٌ إِلَّا مَنِ اتَّبَعَکَ مِنَ الْغَاوِینَ» امروز مجسمه ابلیس دنیای غرب است و تمام ویژگی‌های آن در دنیای غرب وجود دارد.

آیت‌الله دولابی تاکید کرد: کسانی که اجازه نفوذ این مجسمه شیطان را به پیکره جامعه اسلامی می‌دهند به شهادت آیه 97 سوره نحل(إِنَّمَا سُلْطَانُهُ عَلَى الَّذِینَ یَتَوَلَّوْنَهُ وَالَّذِینَ هُم بِهِ مُشْرِکُونَ) مشرک هستند و ولایت ابلیس در دلشان وجود دارد.

وی با بیان اینکه مومن ایمان به خدا دارد و این ایمان به او قدرت می‌دهد، گفت: این قدرت به انسان چنان نیرویی عطا می‌کند که همچون سدی محکم در برابر نفوذ ابلیس ایستادگی می‌کند.

«اِنَّ اللهَ یُحِبُّ الَّذینَ یُقاتِلونَ فى سَبیلِه‌ صَفًّا کَاَنَّهُم بُنیانٌ مَرصوص» نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه 4 سوره الصف خاطرنشان کرد: خداوند کسانی که همانند سد پولادین در برابر حمله دشمن ایستادگی می‌کنند را دوست دارد و این حمله می‌تواند در جنگ سخت و یا نرم باشد.

وی در پایان تصریح کرد: ولایت خداوند با ولایت اولیای الهی به دست می‌آید و در این راستا باید عشق و علاقه خود را به امام زمان(عج) و اهل بیت(ع) بیشتر کنیم تا در برابر نفوذ ابلیس نفوذ ناپذیر بشویم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

Image CAPTCHA