به یاد شهید مدافع حرم «محسن حججی»

بسم الله الرحمن الرحیم
"آلّٓذیٓن اٰمَنوُا و هاٰجٓروُا و جاهَدوُا فی سٓبیلِ اللهِ بِآمْواٰلِهِم و آنـفُسِهم اولئکَ اعْظٓمُ درجةً عندٓاللهِ وَ اولئکَ هُمُ الـفائِزوُنَ"

امروز صبح به یاد شهیدان ندبه خواندم، ولی در هر لحظه ی آن سیمای پر صلابت و نورانی شهید مدافع حرم "محسن حججی" در مقابل چشمانم بود و من او را در بلورین اشکهایم، چون موج می دیدم و این دو بیت از غزل قیصر برایم تداعی می شد:
موجیم و وصل ما، از خود بریدن است
ساحل بهانه ای است، رفتن رسیدن است
تا شعله در سریم، پروانه اخگریم
شمعیم و اشک ما، در خود چکیدن است
شهید محسن و محسن های شهید، نه یک حجت بلکه حجت های الهی برای راه یابی و مسؤولیت پذیری و پاسخگویی همه ی ما در پیشگاه خداوندی است.
من عزت و سربلندی یک مسلمان دل داده به حسین را در چهره ی مصمم و با صلابت او دیدم وقتی در آن تصویر که جلاد داعشی پشت سر او ایستاده است و او بی مهابا مرگ را به هماوردی می خواند که:
مرگ اگر مرد است گو نزد من آی
تا در آغوشش بگیرم تنگ تنگ
من از او جانی ستانم جاودان
او ز من دلقی ستاند رنگ رنگ
آری او یک شیعی ی دار بر دوش است که قصیده ی بلند آزادگی و شهادت را در میان انبوه دشمن دژخیم با نگاهش سرود تا همگان بدانند که پرچم ایمان و اسلام و ایران چگونه باید در اهتزاز نگه داشت.
او عزت را، غیرت را، سربلندی و سرافرازی یک ملت را در قاب یک عکس و تصویر نشان داد تا جوانان این کشور به تصویر ذلت و خود باختگی اعتنا نکنند.
شهید سرفراز، تو از هم‌رزمان خود التماس دعای ویژه خواسته بودی، من و ما با چشمانی اشک آلود از روح بلندت در دیدار سالار بی سر حسین بن علی علیه السلام، برای عاقبت به خیری و زندگی ختم به شهادت درخواست دعا می کنیم.
خدایا همه ی شهیدان، شهدای مدافع حرم به ویژه این شهید والامقام را در روضه ی رضوان خویش با جوانان کربلا همنشین گردان و به تمام بازماندگان به ویژه دُردانه ی عزیزش صبر و سلامت و پاداش بی پایان مرحمت فرما. انّک سمیع الدعا

محی الدین محمدیان
جمعه بیستم مرداد١٣٩٦

ارسال نظر

Image CAPTCHA