47مین جشنواره بین المللی فیلم رشد در رسانه ها

هفدهمین همایش معاونان و نمایندگان نشریات رشد استان‌ها برگزار شد

در آیینی که در روز دوشنبه، 13 شهریور ماه در مشهد مقدس برگزار شد، معاونان و نمایندگان مجلات رشد استان‌‌ها و مسئولان دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی گرد هم آمدند.

در ابتدای این مراسم که با حضور مدیرکل، معاونان و مدیران دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی و تعدادی از سردبیران مجلات رشد و همچنین معاونان آموزشی ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها و نمایندگان مجلات رشد برگزار شد محمد ناصری، مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی و مدیرمسئول مجلات رشد ضمن خیرمقدم به مهمانان این همایش گفت: «در آستانة عیدبزرگ غدیر حضور شما عزیزان را در این همایش گرامی می‌داریم و چون در این همایش صحبت از خواندن و مطالعه و کتاب است، خوب است که از دانشمند بزرگ، علامه امینی یاد کنیم که با صبر و حوصله و سخت‌کوشی اثر بزرگ و ارزشمند «الغدیر» را پدید آورد که برای همة‌عصرها و نسل‌ها مفید است.»

وی افزود: «وقتی صحبت از مجلات رشد و کم‌علاقگی یا کم‌خوانی مخاطبان و دانش‌آموزان می‌شود در حقیقت باید مشکل را جای دیگری دید. نباید فراموش کنیم که کم‌خوانی معلمان و به تبع آن کم نوشتن مشکل معمولی را پدید می‌آورد که درنتیجه دانش‌آموز امروز ما هم نخواند و مجلات رشد هم به عنوان بخشی از خواندنی‌های مناسب آن‌طور که باید و شاید خوانندگان جدی و مصمم و علاقه‌مند نداشته باشد.

مدیرمسئول مجلات رشد افزود: «بدون شک سیستم مجلات رشد در آموزش و پرورش یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های خواندن و نوشتن است و توسعة آن می‌تواند مطالعه را به معنای واقعی فراگیر کند و توسعه بخشد.»

در ادامة‌ این همایش سیدکمال شهابلو، معاون انتشارات دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی نیز در سخنانی گفت: «در ابتدای صحبت لازم است حادثة درگذشت دانش‌آموزان عزیز هرمزگان را به خانوادة‌ آن‌ها و همة مردم شریف تسلیت بگویم و امیدوار باشیم که این حوادث تلخ تکرار نشود.»

وی افزود: «یک نگاه مهم حاکم بر تولید مجلات رشد بحث توسعة عدالت آموزشی است، زیرا مجلات رشد به عنوان یک کالای فرهنگی می‌تواند نقش مهمی در این موضوع داشته باشد و اگر بتواند راهبرد کیفیت خود را درست طی کنند و در عدالت توزیعی موفق باشد، خواهد توانست تأثیرگذار باشند.»

شهابلو تأکید کرد: «عمیقاً اعتقاد دارم که نقش مدیران مدارس در توزیع و نهادینه کردن مجلات رشد بسیار مهم است و در این میان معاونان آموزشی و نمایندگان مجلات رشد در استان‌ها می‌‌توانند با در دسترس قرار دادن مجلات رشد، توجه به مخاطبان و توسعة نقش این مجلات کمک زیادی به تأثیرگذاری بیشتر این مجلات داشته باشند.»

هفدهمین همایش معاونان و نمایندگان نشریات رشد استان‌های کشور با حضور و سخنرانی دکتر عبدالعظیم کریمی ادامه یافت.

​دکتر کریمی با طرح این موضوع که اصل بر طرح مسئله و گشودگی است گفت: «اصل بر این است که ما طرح مسئله کنیم و حل مسئله مشکلی را از ما برطرف نخواهد کرد. چون اقناع قاتل ذهن است و خرج از اقناع است که به ذهن و نگاه ما حیات می‌بخشد.»

وی تأکید کرد: «یادمان باشد زمانی که چراغ دانایی را روشن می‌کنیم فقط همان مسیری را که روشن شده است می‌بینیم و خودمان را و مخاطب را از دیدن نور جهانی و کائنات محروم می‌کنیم که باید مراقب این موضوع باشیم.»

کریمی افزود: «مجلات رشد از این جهت که بچه‌ها را از یادگیری اجباری نجات می‌دهند، می‌توانند مؤثر باشند و باید مراقب باشیم که در مجلات رشد به جای اندیشه، اندیشیدن را به بچه‌ها یاد بدهیم.»

تنظیم گزارش: محمد دشتی

==============================================================================================================

بازتاب خبر در رسانه ها: 

مشهد- ایرنا- معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: جشنواره فیلم رشد قصد دارد انحصار آموزش در قالب کتاب درس برای دانش آموزان را بشکند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی محمدیان روز سه شنبه در نشست آغاز به کار دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در مشهد افزود: یکی از رویکردها و چرخش ها در سند تحول، توجه به رسانه های متنوع آموزشی و شکستن انحصار آموزش از قالب کتابهای درسی است.
وی اظهار کرد: یکی از رسانه هایی که در بسته های آموزشی در نظر گرفته شده فیلم های جشنواره رشد است و ما امیدواریم که بیش از همه، معلمان جوان وارد این جشنواره شده و از رسانه ها بهره بگیرند.
وی بیان کرد: جشنواره فیلم های آموزشی، تربیتی رشد، سابقه تقریبا 50 ساله دارد که به مناسبت انتخاب مشهد 2017 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و استقبال و آمادگی خراسان رضوی برای میزبانی این جشنواره در مشهد برگزار می شود.
وی ادامه داد: شرکت کنندگان در این جشنواره هم تخصص بین بخشی و بین رشته ای دارند و هم باید در حوزه یک دانش تخصص داشته باشند و علاوه بر این باید با صنعت فیلم سازی و سینما آشنا باشند زیرا در فیلم های شرکت کننده در این جشنواره علم، آموزش و تربیت و افراد متنوع، فیلم یک مجموعه واحد را شکل می دهند.
محمدیان، شرکت دانشجومعلمان جوان در این جشنواره را برخاسته از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانست و با اشاره به حضور داوران داخلی و خارجی، سران آیسسکو و سازمان کنفرانس اسلامی در این جشنواره افزود: به رغم فشارهای سیاسی موجود موفق به جلب نگاه های مثبت سایر کشورها به این جشنواره شده ایم به گونه ای که 110 فیلم از 37 کشور جهان در این جشنواره شرکت دارند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و رئیس شورای سیاست گذاری چهل و هفتمین جشنواره فیلم رشد نیز در این مراسم گفت: یکی از بهترین برنامه ها که می تواند رخداد مشهد 2017 را برجسته سازد برپایی جشنواره بین المللی فیلم رشد است که با حضور بیش از 50 کشور برگزار می شود.
علیرضا کاظمی، این جشنواره را رخداد بزرگ هنری در حوزه تعلیم و تربیت دانست و افزود: این جشنواره در حوزه تعلیم و تربیت ثمرات و برکات زیادی دارد که می تواند تاثیرات خود را تا دل کلاس و مدرسه ببرد و امیدواریم با برنامه ریزی و هماهنگی دستگاه های مختلف در استان به ویژه شورای شهر پنجم و شهرداری، که از پشتوانه های جدی آموزش و پرورش محسوب می شوند به بهترین شکل ممکن این جشنواره را برگزار کنیم.
در پایان این نشست از سامانه دوزبانه، پوستر، تمبر و تندیس جشنواره بین الملی فیلم رشد رونمایی شد.
7496/5132
خبرنگار: آرزو جاودانی **‌ انتشار دهنده:‌ علی اصغر ایزدی

================================================================================================================================================

آغاز به‌ کار دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره فیلم‌ رشد در مشهد

آغاز به‌ کار دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره فیلم‌ رشد در مشهد

با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم‌‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد در مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلامی آغاز به کار کرد.

با حضور سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و جمعی از مدیران آموزش و پرورش کشور و استان دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم‌‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد در مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلامی آغاز به کار کرد.

همچنین در این مراسم با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، تمبر، سایت، تندیس و یادمان جشنواره فیلم رشد رونمایی شد.

محمد شفق در این مراسم اظهار کرد: با توجه به اینکه جشنواره فیلم رشد یک جشنواره بین المللی است  و از پنج قارهخ در این جشنواره شرکت می‌کنند.حساسیت‌های خاص خود را دارد.هر کشوری با هر عقاید و افکاری در آن حضور می‌یابد در نتیجه باید نوع نگاه ما جامعه نگرانه باشد همچنین بر اصول ارزشی خود هم ایستاده باشیم.

وی افزود: تا کنون انتقال جشنواره فیلم رشد به شهرستان‌ها به گونه‌ای که امسال انجام شده، نبوده است. در سال جاری برگزاری تمام امور جشنواره به آموزش و پرورش خراسان رضوی واگزار شده است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی  اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: سایت جشنواره فیلم رشد  که تا کنون یک زبانه بوده از سال جاری دو زبانه می‌شود.

شفق یادآور شد: برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره رایزنی متععد با شورای شهر، شهرداری، صدا و سیما و.. داشته‌ایم. همچنین با توجه به اینکه  جشنواره رشد بخش دانشجویی هم دارد با دانشگاه فرهنگیان جلساتی برگزار کرده‌ایم.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۱۷

===============================================================================================================================================

خبروان :

کهن‌ترین جشنواره در جمهوری اسلامی و جزو کهن‌ترین جشنواره‌ها پس از انقلاب است که همواره به طور مدام برگزار شده است.

حجت‌الاسلام بهرام محمدیان افزود: با آمادگی و استقبال مسئولان آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، این جشنواره در مشهد برگزار می‌شود و از نام امام رضا(ع) تمسک می‌جوید.

او گفت: جشنواره رشد استان‌های مختلف، سواحل مکران، جزیره‌های جنوبی خلیج فارس و دریای عمان را پوشش می‌دهد و آثار برگزیده در مدارس بین‌المللی ما در خارج از کشور به نمایش در می‌آید.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش افزود: از اقدام های مسئولان برگزاری جشنواره رشد در خراسان رضوی برای طراحی سامانه دوزبانه و به‌سازی آن، طراحی پوستر و تشکیل کمیته‌ها سپاسگزارم.

در پایان حکم دبیری و ریاست شورای سیاست‌گذاری چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزشی و تربیتی فیلم رشد به علی‌رضا کاظمی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و محمود شفق، معاون پژوهش برنامه‌ریزی و تأمین نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ابلاغ شد.

همچنین از سامانه اینترنتی چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزشی و تربیتی فیلم رشد، پوستر، تمبر و تندیس این جشنواره رونمایی شد.

چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزشی و فرهنگی فیلم رشد از سوم تا دهم آذرماه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

#مشهد #خراسان رضوی #معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش #محمدیان آموزش و پرورش

================================================================================================================================================

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی خبرداد:

ارسال ۱۱۰۰ فیلم از ۳۷ کشور جهان به جشنواره بین المللی فیلم رشد

محی الدین بهرام محمدیان
شناسهٔ خبر: 4079703 - سه‌شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۵
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از ارسال ۱۱۰۰ فیلم از ۳۷ کشور جهان در چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد خبرداد.

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حجت الاسلام و المسلمین محی الدین بهرام محمدیان، در افتتاحیه دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد، این جشنواره را از ابداعات آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: جشنواره فیلم های آموزشی- تربیتی رشد، قدمتی تقریبا ۵۰ ساله دارد که امسال به مناسبت انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و استقبال و آمادگی خراسان رضوی برای میزبانی  این شهر مقدس برگزار می شود و از نام متبرک حضرت علی بن موسی الرضا(ع) تبرک می جوید که این مهم خود بر غنای این جشنواره می افزاید.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تصریح کرد: شرکت کنندگان در این جشنواره، تخصص بین بخشی و بین رشته ای دارند و باید در حوزه  یک دانش، تخصص داشته باشند و  با صنعت فیلم سازی و سینما آشنا باشند.  

وی شرکت دانشجومعلمان جوان در این جشنواره را برخاسته از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانست و خاطرنشان کرد: از حاشیه های جالب توجه این جشنواره علاوه بر برگزاری کارگاه های آموزشی میدان دادن به دانشجو معلمان است که این مطلب برخاسته از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

محمدیان با بیان این که یکی از رویکردها در سند تحول توجه به رسانه های متنوع آموزشی و شکستن انحصار آموزش از قالب کتب درسی است، افزود: یکی از رسانه هایی که در بسته های آموزشی در نظر گرفته شده است ، فیلم های جشنواره رشد است که امیدواریم بیش از همه، معلمان جوان وارد این جشنواره شده و از رسانه ها بهره بگیرند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از حضور داوران داخلی و خارجی سران آیسسکو و سازمان کنفرانس اسلامی در این جشنواره خبرداد و بیان کرد: موفق شدیم به جلب نگاه های مثبت سایر کشور ها به این جشنواره را جلب کنیم ، به گونه ای که ۱۱۰ فیلم از ۳۷ کشور جهان در این جشنواره شرکت نموده اند و امیدواریم با همکاری و همگرایی صمیمانه مجموعه دستگاه های استان و نهادهای دولتی، خاطره ای به یاد ماندنی از پایتخت فرهنگی جهان اسلام به یادگار گذاشته شود.

===========================================================================================================

پانا: 

  •  تاریخ انتشار: 15 شهریور 1396 - 07:27
  • سرویس: استانها - خراسان رضوی
جشنواره فیلم رشد می تواند از برجسته ترین اقدامات مشهد 2017 باشد

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی:

جشنواره فیلم رشد می تواند از برجسته ترین اقدامات مشهد 2017 باشد

دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره فیلم آموزشی ،علمی و تربیتی رشد در مشهد رسما آغاز به کار کرد


به گزارش خبرنگار پانا از خراسان رضوی، علیرضا کاظمی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه آغار به کار دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد عنوان کرد: در سالی که مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در نظر گرفته شده است آموزش و پرورش مشهد به سهم خود در برنامه های این رخداد ملی شرکت داشته است از جمله نواختن زنگ مشهد 2017 که با حضور مقامات کشوری انجام شد.

وی ادامه داد:یکی از بهترین برنامه ها که می تواند این رخداد را برجسته سازد جشنواره بین المللی فیلم رشد است که با حضور بیش از 50 کشور جهان برگزار می گردد.
 
رئیس شورای سیاست گذاری چهل و هفتمین جشنواره فیلم رشد این جشنواره را رخداد بزرگ هنری در حوزه تعلیم و تربیت دانست و افزود:این رخداد بزرگ هنری در حوزه تعلیم و تربیت ثمرات و برکات زیادی دارد که می تواند تاثیرات خود را تا دل کلاس و مدرسه ببرد و ما امیدواریم با برنامه ریزی و هماهنگی دستگاه های مختلف در استان به ویزه شورای شهر و شهرداری که در فضای جدید از پشتوانه های جدی آموزش و پرورش محسوب می شو.ند به بهترین شکل ممکن این جشنواره را برگزار کنیم.
 
گفتنی است در این جلسه از سامانه دوزبانه ،پوستر،تمبر  و تندیس جشنواره بین الملی فیلم رشد با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدیان،رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریز درسی رونمایی شد.

==========================================================================================================

1 - گشایش دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در مشهد
واحد مرکزی خبر - فرهنگی - 5  روز پیش - سه شنبه 14 شهریور 1396، ساعت 17:30 - - 39156306

دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد با رونمایی از سامانه اینترنتی، پوستر، تمبر و تندیس این جشنواره در مشهد گشایش یافت -

2 - جشنواره فیلم رشد انحصار آموزش کتب درسی را می شکند

ایرنا - اجتماعی - 5  روز پیش - سه شنبه 14 شهریور 1396، ساعت 16:20 - - 39155212

معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: جشنواره فیلم رشد قصد دارد انحصار آموزش در قالب کتاب درس برای دانش آموزان را بشکند. - به گزارش ایرنا حجت الاسلام ...

3 - جشنواره فیلم رشد می خواهد انحصار آموزش در کتب درسی را بشکند
جماران - فرهنگی - 5  روز پیش - سه شنبه 14 شهریور 1396، ساعت 16:15 - - 39155150

به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی محمدیان روز سه شنبه در نشست آغاز به کار دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در مشهد افزود: یکی از رویکردها و چرخش ها در سند تحول، توجه به ...

4 - جشنواره فیلم رشد می خواهد انحصار آموزش در کتب درسی را بشکند
ایرنا - اجتماعی - 5  روز پیش - سه شنبه 14 شهریور 1396، ساعت 16:10 - - 39155043

معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: جشنواره فیلم رشد قصد دارد انحصار آموزش در قالب کتاب درس برای دانش آموزان را بشکند. - به گزارش ایرنا حجت الاسلام ...

5 - چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در مشهد آغاز به کار کرد
تسنیم نیوز - اجتماعی - 5  روز پیش - سه شنبه 14 شهریور 1396، ساعت 13:06 - - 39151511

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در مشهد آغاز شد. - به گزارش خبرگزاری تسنیم" از مشهدمقدس، حجت الاسلام محی الدین ...

6 -  ارسال 1100 فیلم از 37 کشور جهان به چهل و هفتمین جشنواره فیلم رشد
ایسنا - سیاسی - 5  روز پیش - سه شنبه 14 شهریور 1396، ساعت 12:45 - - 39150977

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از ارسال 1100 فیلم از 37 کشور جهان در چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد خبرداد. - به گزارش ایسنا،حجت الاسلام و المسلمین محی الدین بهرام محمدیان، ...

7 - معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش خبر داد ارسال 1100 فیلم از 37 کشور جهان به چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد
فارس - اجتماعی - 5  روز پیش - سه شنبه 14 شهریور 1396، ساعت 12:41 - - 39150965

معاون پژوهشی وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، از ارسال 1100 فیلم از 37 کشور جهان در چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد خبر داد. - ارسال 1100 فیلم از 37 کشور جهان به چهل و ...

8 -  آغاز به کار رسمی چهل و هفتمین جشنواره فیلم رشد در مشهد
ایکنا - فرهنگی - 5  روز پیش - سه شنبه 14 شهریور 1396، ساعت 11:35 - - 39149376

دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد با رونمایی از سامانه اینترنتی، پوستر، تمبر و تندیس این جشنواره، صبح امروز، 14 شهریورماه، - از خراسان رضوی، افتتاحیه دبیرخانه چهل و ...

=============================================================================================================================================================

بخش دوم ؛ مشروح خبر ها :

گشایش دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد با رونمایی از سامانه اینترنتی، پوستر، تمبر و تندیس این جشنواره در مشهد گشایش یافت
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی،معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش امروزدر این مراسم گفت: جشنواره رشد گشایش دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در مشهدکهن‌ترین جشنواره در جمهوری اسلامی و جزو کهن‌ترین جشنواره‌ها پس از انقلاب است که همواره به طور مدام برگزار شده است.

حجت‌الاسلام بهرام محمدیان افزود: با آمادگی و استقبال مسئولان آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، این جشنواره در مشهد برگزار می‌شود و از نام امام رضا(ع) تمسک می‌جوید.

او گفت: جشنواره رشد استان‌های مختلف، سواحل مکران، جزیره‌های جنوبی خلیج فارس و دریای عمان را پوشش می‌دهد و آثار برگزیده در مدارس بین‌المللی ما در خارج از کشور به نمایش در می‌آید.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش افزود: از اقدام های مسئولان برگزاری جشنواره رشد در خراسان رضوی برای طراحی سامانه دوزبانه و به‌سازی آن، طراحی پوستر و تشکیل کمیته‌ها سپاسگزارم.

در پایان حکم دبیری و ریاست شورای سیاست‌گذاری چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزشی و تربیتی فیلم رشد به علی‌رضا کاظمی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و محمود شفق، معاون پژوهش برنامه‌ریزی و تأمین نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ابلاغ شد.

همچنین از سامانه اینترنتی چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزشی و تربیتی فیلم رشد، پوستر، تمبر و تندیس این جشنواره رونمایی شد.

چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزشی و فرهنگی فیلم رشد از سوم تا دهم آذرماه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

============================================================================================================================

 

  • سه‌شنبه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۲:۳۹
  • دسته‌بندی: آموزش و پرورش
  • کد خبر: 96061408354
  • منبع : وزارت آموزش و پرورش
  • چاپ

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی خبرداد

ارسال 1100 فیلم از 37 کشور جهان به چهل و هفتمین جشنواره فیلم رشد

حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان معاون آموزش و پرورش

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از ارسال 1100 فیلم از 37 کشور جهان در چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد خبرداد.

به گزارش ایسنا،حجت الاسلام و المسلمین محی الدین بهرام محمدیان، در افتتاحیه دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد، این جشنواره را از ابداعات آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: جشنواره فیلم های آموزشی- تربیتی رشد، قدمتی تقریبا50 ساله دارد که امسال به مناسبت انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و استقبال و آمادگی خراسان رضوی برای میزبانی  این شهر مقدس برگزار می شود و از نام متبرک حضرت علی بن موسی الرضا(ع) تبرک می جوید که این مهم خود بر غنای این جشنواره می افزاید.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تصریح کرد: شرکت کنندگان در این جشنواره، تخصص بین بخشی و بین رشته ای دارند و باید در حوزه  یک دانش، تخصص داشته باشند و  با صنعت فیلم سازی و سینما آشنا باشند.  

وی شرکت دانشجومعلمان جوان در این جشنواره را برخاسته از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانست و خاطرنشان کرد: از حاشیه های جالب توجه این جشنواره علاوه بر برگزاری کارگاه های آموزشی میدان دادن به دانشجو معلمان است که این مطلب برخاسته از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،محمدیان با بیان این که یکی از رویکردها در سند تحول توجه به رسانه های متنوع آموزشی و شکستن انحصار آموزش از قالب کتب درسی است، افزود: یکی از رسانه هایی که در بسته های آموزشی در نظر گرفته شده است ، فیلم های جشنواره رشد است که امیدواریم بیش از همه، معلمان جوان وارد این جشنواره شده و از رسانه ها بهره بگیرند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از حضور داوران داخلی و خارجی سران آیسسکو و سازمان کنفرانس اسلامی در این جشنواره خبرداد و بیان کرد: موفق شدیم به جلب نگاه های مثبت سایر کشور ها به این جشنواره را جلب کنیم ، به گونه ای که 110 فیلم از 37 کشور جهان در این جشنواره شرکت نموده اند و امیدواریم با همکاری و همگرایی صمیمانه مجموعه دستگاه های استان و نهادهای دولتی، خاطره ای به یاد ماندنی از پایتخت فرهنگی جهان اسلام به یادگار گذاشته شود.

===============================================================================================================================================================================

سایت جماران:

جشنواره فیلم رشد می خواهد انحصار آموزش در کتب درسی را بشکند

به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی محمدیان روز سه شنبه در نشست آغاز به کار دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در مشهد افزود: یکی از رویکردها و چرخش ها در سند تحول، توجه به رسانه های متنوع آموزشی و شکستن انحصار آموزش از قالب کتابهای درسی است.
وی اظهار کرد: یکی از رسانه هایی که در بسته های آموزشی در نظر گرفته شده فیلم های جشنواره رشد است و ما امیدواریم که بیش از همه، معلمان جوان وارد این جشنواره شده و از رسانه ها بهره بگیرند.
وی بیان کرد: جشنواره فیلم های آموزشی، تربیتی رشد، سابقه تقریبا 50 ساله دارد که به مناسبت انتخاب مشهد 2017 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و استقبال و آمادگی خراسان رضوی برای میزبانی این جشنواره در مشهد برگزار می شود.
وی ادامه داد: شرکت کنندگان در این جشنواره هم تخصص بین بخشی و بین رشته ای دارند و هم باید در حوزه یک دانش تخصص داشته باشند و علاوه بر این باید با صنعت فیلم سازی و سینما آشنا باشند زیرا در فیلم های شرکت کننده در این جشنواره علم، آموزش و تربیت و افراد متنوع، فیلم یک مجموعه واحد را شکل می دهند.
محمدیان، شرکت دانشجومعلمان جوان در این جشنواره را برخاسته از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانست و با اشاره به حضور داوران داخلی و خارجی، سران آیسسکو و سازمان کنفرانس اسلامی در این جشنواره افزود: به رغم فشارهای سیاسی موجود موفق به جلب نگاه های مثبت سایر کشورها به این جشنواره شده ایم به گونه ای که 110 فیلم از 37 کشور جهان در این جشنواره شرکت دارند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و رئیس شورای سیاست گذاری چهل و هفتمین جشنواره فیلم رشد نیز در این مراسم گفت: یکی از بهترین برنامه ها که می تواند رخداد مشهد 2017 را برجسته سازد برپایی جشنواره بین المللی فیلم رشد است که با حضور بیش از 50 کشور برگزار می شود.
علیرضا کاظمی، این جشنواره را رخداد بزرگ هنری در حوزه تعلیم و تربیت دانست و افزود: این جشنواره در حوزه تعلیم و تربیت ثمرات و برکات زیادی دارد که می تواند تاثیرات خود را تا دل کلاس و مدرسه ببرد و امیدواریم با برنامه ریزی و هماهنگی دستگاه های مختلف در استان به ویژه شورای شهر پنجم و شهرداری، که از پشتوانه های جدی آموزش و پرورش محسوب می شوند به بهترین شکل ممکن این جشنواره را برگزار کنیم.
در پایان این نشست از سامانه دوزبانه، پوستر، تمبر و تندیس جشنواره بین الملی فیلم رشد رونمایی شد.
========================================================================================================================================================================

جشنواره فیلم رشد می خواهد انحصار آموزش در کتب درسی را بشکند

مشهد- ایرنا- معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: جشنواره فیلم رشد قصد دارد انحصار آموزش در قالب کتاب درس برای دانش آموزان را بشکند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدیان روز سه شنبه در نشست آغاز به کار دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در مشهد افزود: یکی از رویکردها و چرخش ها در سند تحول، توجه به رسانه های متنوع آموزشی و شکستن انحصار آموزش از قالب کتابهای درسی است.
وی اظهار کرد: یکی از رسانه هایی که در بسته های آموزشی در نظر گرفته شده فیلم های جشنواره رشد است و ما امیدواریم که بیش از همه، معلمان جوان وارد این جشنواره شده و از رسانه ها بهره بگیرند.
وی بیان کرد: جشنواره فیلم های آموزشی، تربیتی رشد، سابقه تقریبا 50 ساله دارد که به مناسبت انتخاب مشهد 2017 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و استقبال و آمادگی خراسان رضوی برای میزبانی این جشنواره در مشهد برگزار می شود.
وی ادامه داد: شرکت کنندگان در این جشنواره هم تخصص بین بخشی و بین رشته ای دارند و هم باید در حوزه یک دانش تخصص داشته باشند و علاوه بر این باید با صنعت فیلم سازی و سینما آشنا باشند زیرا در فیلم های شرکت کننده در این جشنواره علم، آموزش و تربیت و افراد متنوع، فیلم یک مجموعه واحد را شکل می دهند.
محمدیان، شرکت دانشجومعلمان جوان در این جشنواره را برخاسته از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانست و با اشاره به حضور داوران داخلی و خارجی، سران آیسسکو و سازمان کنفرانس اسلامی در این جشنواره افزود: به رغم فشارهای سیاسی موجود موفق به جلب نگاه های مثبت سایر کشورها به این جشنواره شده ایم به گونه ای که 110 فیلم از 37 کشور جهان در این جشنواره شرکت دارند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و رئیس شورای سیاست گذاری چهل و هفتمین جشنواره فیلم رشد نیز در این مراسم گفت: یکی از بهترین برنامه ها که می تواند رخداد مشهد 2017 را برجسته سازد برپایی جشنواره بین المللی فیلم رشد است که با حضور بیش از 50 کشور برگزار می شود.
علیرضا کاظمی، این جشنواره را رخداد بزرگ هنری در حوزه تعلیم و تربیت دانست و افزود: این جشنواره در حوزه تعلیم و تربیت ثمرات و برکات زیادی دارد که می تواند تاثیرات خود را تا دل کلاس و مدرسه ببرد و امیدواریم با برنامه ریزی و هماهنگی دستگاه های مختلف در استان به ویژه شورای شهر پنجم و شهرداری، که از پشتوانه های جدی آموزش و پرورش محسوب می شوند به بهترین شکل ممکن این جشنواره را برگزار کنیم.
در پایان این نشست از سامانه دوزبانه، پوستر، تمبر و تندیس جشنواره بین الملی فیلم رشد رونمایی شد.
7496/5132
خبرنگار:آرزو جاودانی **‌ انتشار دهنده:‌ علی اصغر ایزدی

===================================================================================================================================

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش خبر داد

ارسال 1100 فیلم از 37 کشور جهان به چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد

خبرگزاری فارس: ارسال 1100 فیلم از 37 کشور جهان به چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد

معاون پژوهشی وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، از ارسال 1100 فیلم از 37 کشور جهان در چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد خبر داد.

 

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین محی الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، در افتتاحیه دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد، این جشنواره را از ابداعات آموزش و پرورش عنوان کرد و اظهار داشت: جشنواره فیلم‌های آموزشی- تربیتی رشد، قدمتی تقریبا50 ساله دارد که امسال به مناسبت انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و استقبال و آمادگی خراسان رضوی برای میزبانی، در این شهر مقدس برگزار می‌شود و از نام متبرک حضرت امام رضا (ع) تبرک می‌جوید که این مهم خود بر غنای این جشنواره می‌افزاید.

وی افزود: شرکت کنندگان در این جشنواره، تخصص بین بخشی و بین رشته‌ای دارند و باید در حوزه  یک دانش، تخصص داشته باشند و با صنعت فیلم سازی و سینما آشنا باشند.  

حجت الاسلام و المسلمین محمدیان شرکت دانشجو معلمان جوان در این جشنواره را برخاسته از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانست و خاطرنشان کرد: از حاشیه‌های جالب توجه این جشنواره علاوه بر برگزاری کارگاه‌های آموزشی میدان دادن به دانشجو معلمان است که این مطلب برخاسته از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان این که یکی از رویکردها در سند تحول توجه به رسانه‌های متنوع آموزشی و شکستن انحصار آموزش از قالب کتب درسی است، تصریح کرد: یکی از رسانه‌هایی که در بسته‌های آموزشی در نظر گرفته شده است، فیلم‌های جشنواره رشد است که امیدواریم بیش از همه، معلمان جوان وارد این جشنواره شده و از رسانه‌ها بهره بگیرند.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش از حضور داوران داخلی و خارجی سران آیسسکو و سازمان کنفرانس اسلامی در این جشنواره خبر داد و بیان کرد: موفق شدیم نگاه‌های مثبت سایر کشورها به این جشنواره را جلب کنیم، به گونه‌ای که 110 فیلم از 37 کشور جهان در این جشنواره شرکت نموده‌اند و امیدواریم با همکاری و همگرایی صمیمانه مجموعه دستگاه‌های استان و نهادهای دولتی، خاطره‌ای به یاد ماندنی از پایتخت فرهنگی جهان اسلام به یادگار گذاشته شود.

===========================================================================================

کد خبر: ۳۶۳۸۶۵۸
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
 
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت؛
گروه فرهنگی: دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد با رونمایی از سامانه اینترنتی، پوستر، تمبر و تندیس این جشنواره، صبح امروز، ۱۴ شهریورماه، در مشهد افتتاح شد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، افتتاحیه دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزش و تربیتی فیلم رشد و رونمایی از تمبر، تندیس، پوستر و سامانه این جشنواره، صبح امروز، ۱۴ شهریورماه، با حضور حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون پژوهشی و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش کشور، مسئولان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و ... برگزار شد. 
در ابتدا مراسم، پس از تلاوت قرآن توسط علی ساجدی‌مقدم، قاری ممتاز نوجوان، محمود شفق،  دبیر چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد و معاون پژوهش برنامه‌ریزی و تأمین نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به برگزاری چهل و هفتمین دوره جشنواره رشد در سال انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، اظهار کرد: این اولین بار است که جشنواره رشد با این گستردگی در شهرستان‌ها برگزار می‌شود.
شفق ضمن تشکر از اهالی رسانه بابت پوشش اخبار جشنواره رشد، تأکید کرد: از اهالی رسانه می‌خواهیم به این دوره از جشنواره رشد توجه بیشتری داشته باشند و اخبارش را پیگیری کنند چراکه رخدادی بین‌المللی است.
وی به برخی اقدامات مقدماتی برای برگزاری چهل و هفتمین دوره از جشنواره فیلم رشد اشاره کرد و افزود: برگزاری جلسات متعدد با مسئولان وزارت آموزش و پرورش، مدیران استانی، حوزه هنری و انجمن‌های علمی و هنری فعال در حوزه فیلم، طراحی پوستر، شرح وظایف، تشکیل کمیته‌ها و برنامه‌ریزی برای اجرای هرچه بهتر چشنواره از جمله اقدامات انجام‌شده است.
دبیر چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزشی و تربیتی فیلم رشد، اضافه کرد: در همین راستا با شورای اسلامی شهر مشهد، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری مشهد، معاون هنری شهرداری مشهد، صدا و سیما، دانشگاه فرهنگیان و ... رایزنی‌هایی انجام شده و امیدواریم این دوره از جشنواره متفاوت‌ برگزار شود.
نمادهای پوستر جشنواره چهل و هفتم
شفق با اشاره به طرح پوستر چهل و هفتمین دوره جشنواره فیلم رشد، اظهار کرد: هدف این بوده که طرح پوستر ضمن سادگی، مفاهیم بسیاری داشته باشد، در این پوستر نگاتیوی از پنج رنگ که نشان پنج قاره است روی یک فرفره که نشان نشاط دانش‌آموزان است، طراحی شده و در وسط فرفره آرم جمهوری اسلامی قرار گرفته که بر تمام قاره‌ها نیز سایه انداخته است که نشان می‌دهد این جشنواره با محوریت ایران برگزار می‌شود، تصویر مداد نیز نماد آموزش است.
علی‌رضا کاظمی، رئیس شورای سیاستگذاری چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزش و تربیتی فیلم رشد و مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن تسلیت حادثه تصادف اتوبوس دانش‌آموزان در فارس، ابراز کرد: با وجود تلاش‌های فراوان آموزش و پرورش بازهم این حوادث رخ می‌دهد که امیدوارم در آیند شاهدش نباشیم.
فرهنگی-فوری-آغاز به کار رسمی چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد
وی ضمن تشکر از محمدیان بابت برگزاری چهل و هفتمین جشنواره فیلم رشد در سال انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، ادامه داد: برگزاری این جشنواره علاوه بر نواختن زنگ مشهد ۲۰۱۷ با حضور وزیر آموزش و پرورش از بهترین برنامه‌هایی است که می‌تواند فعالیت‌های وزارت آموزش و پرورش را در سال ۲۰۱۷ برجسته‌تر کند.
کاظمی با اعلام حضور بیش از ۵۰ کشور در چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، افزود: برگزاری این جشنواره یک رخداد بزرگ هنری در حوزه تعلیم و تربیت است که می‌تواند ثمرات زیادی نیز داشته باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان این مطلب که جشنواره رشد در طول سال‌های گذشته به تدریج در ادارات و ناحیه‌های آموزش و پرورش توسعه پیدا کرده است، اظهار کرد: امیدواریم در سال جاری نیز شاهد ضریب نفوذ صد درصدی باشیم به طوری که فیلم‌ها در کلاس‌ها کارکرد خود را نشان دهند و تأثیر تربیتی داشته باشند.
وی همچنین از شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و ... بابت همکاری در برگزاری جشنواره رشد تشکر کرد.
در ادامه حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون پژوهشی و رئیس سازمان پژوهش و برنامهریزی، آموزشی وزارت آموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه دبیرخانه چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزشی و تربیتی فیلم رشد با بیان حدیثی از معصومان(ع) که راه بندگی باید با طی طریق شبانه پیموده شود، افزود: شب‌ زنده‌داری پایگاه محکم و سخن استوار است که انسان را برای پذیرش مسئولیت روز آماده می‌کند.
کهن‌ترین جشنواره در جمهوری اسلامی 
وی با بیان این مطلب که جشنواره رشد سابقه پنج ساله دارد و پایه‌گذاری آن از سال ۴۲ آغاز شده است، افزود: واژه جشنواره از ابداعات آموزش و پروش است و جشنواره رشد کهن‌ترین جشنواره در جمهوری اسلامی و جز کهن‌ترین جشنواره‌ها پس از انقلاب است که همواره به طور مدام برگزار شده است.
حجت‌الاسلام محمدیان با اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، اضافه کرد: با آمادگی و استقبال مسئولان آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، این جشنواره در مشهد برگزار می‌شود و از نام امام رضا(ع) تمسک می‌جوید.
وی با ابراز این مطلب که امیدواریم برگزاری جشنواره رشد در مشهد اتفاقی به یادماندنی از پایتخت فرهنگی جهان اسلام باشد، ادامه داد: گزارش خشنودکننده‌ای از حمایت‌ نهادهای مختلف استان و شهر مشهد رسیده که امیدوارم استانداری خراسان رضوی، فرمانداری و شهرداری مشهد، شورای اسلامی شهر مشهد و آستان قدس از این جشنواره حمایت‌های معنوی داشته باشند.
حجت‌الاسلام محمدیان ضمن تشکر از اقدامات مسئولان برگزاری جشنواره رشد در خراسان رضوی از جمله طراحی سامانه دوزبانه و به‌سازی آن، طراحی پوستر و تشکیل کمیته‌ها، ادامه داد: جشنواره رشد استان‌های مختلف، سواحل مکران، جزیره‌های جنوبی خلیج فارس و دریای عمان را پوشش می‌دهد و آثار برگزده در مدارس بین‌المللی ما در خارج از کشور به نمایش در می‌آید.
آمادگی شورای شهر مشهد و اداره ارشاد استان برای همکاری در برگزاری جشنواره
محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به برگزاری چهل و هفتمین دوره جشنواره فیلم رشد در روزهای پایانی سال ۲۰۱۷، سال انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، عنون کرد: این از برنامه‌های دبیرخانه مشهد۲۰۱۷ بوده که با تعامل در سطح ملی، رخدادهای ملی و بین‌المللی را برگزار و توجه‌ها را به سمت مشهد معطوف کنند.
وی با اعلام آمادگی شورای اسلامی شهر برای همکاری با دبیرخانه پایتخت فرهنگی جهان اسلام، افزود: شورای شهر و شهرداری از ارکان این دبیرخانه هستند، ما آمادگی داریم هر نوع کمک و همکاری انجام دهیم تا برنامه‌ها به بهترین شکل برگزار شود و آثار فرهنگی خود را داشته باشد.
در ادامه مراسم، سید سعید سرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز همکاری‌ها برای برگزاری برنامه‌های مختلف پایتخت فرهنگی جهان اسلام را ارزشمند دانست و ادامه داد: عنوان «علمی، آموزشی و تربیتی» برای جشنواره رشد نیز که از جشنواره‌های پشتوانه‌دار کشور است با نهاد بالادستی دبیرخانه پایتخت فرهنگی جهان اسلام، آیسسکو تطبیق دارد و امیدواریم با همت، پشتکار و فضای مثبتی که در مجموعه مدیریت استانی وجود دارد، جشنواره رشد با شکوهی در شان پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزار شود.
وی ضمن اعلام آمادگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برای اجرای هرچه بهتر جشنواره فیلم رشد در مشهد، ابراز کرد: ما در برگزاری جشنواره تمام توان‌مان را به کار می‌گیریم و تصمیم داریم این جشنواره را با آیسسکو گره بزنیم تا زمینه‌مثبت و خوبی ایجاد شود.
رونمایی
فرهنگی-فوری-آغاز به کار رسمی چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد
در پایان حکم دبیری و ریاست شورای سیاست‌گذاری چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزشی و تربیتی فیلم رشد از سوی حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون پژوهشی و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی، آموزشی وزارت آموزش و پرورش به علی‌رضا کاظمی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و محمود شفق، معاون پژوهش برنامه‌ریزی و تأمین نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی اعطا شد و در ادامه از سامانه اینترنتی چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزشی و تربیتی فیلم رشد، پوستر، تمبر و تندیس این جشنواره با حضور مسئولان رونمایی شد.
فرهنگی-فوری-آغاز به کار رسمی چهل و هفتمین جشنواره فیلم رشد
همچنین سید سعید سرابی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان، علی‌رضا کاظمی، رئیس شورای سیاستگذاری چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزش و تربیتی فیلم رشد و مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و محمود شفق، دبیر چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد و معاون پژوهش برنامه‌ریزی و تأمین نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی  با یادمان مشهد، پایتخت فرهنگی جهان اسلام و قرآن نفیسی با خط احمد نیریزی تقدیر کرد.
یادآور می‌شود، چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی علمی، آموزشی و فرهنگی فیلم رشد از سوم تا دهم آذرماه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

pr.media@irib.ir

  رادیو پیام

22652880

 محمد ناصری، مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی و مدیرمسئول نشریات رشد نیز با بیان این مطلب که این همایش برای هم‌اندیشی در خصوص ارتقاء خواندن و هماهنگی بیشتر بین تولیدکنندگان نشریات رشد و نمایندگان نشریات رشد در استان‌ها برگزار می‌شود گفت: «باید این فرصت‌ها را مغتنم بشماریم و انشاالله همایش‌های بعدی و این‌گونه نشست‌ها را در دیگر استان‌های کشور برگزار کنیم.»

 مدیرمسئول نشریات رشد در ادامه با ارائه گزارشی از این همایش و جمع‌بندی مطالب طرح شده اظهار امیدواری کرد که این اقدامات بتواند منجر به استفاده بیشتر از مجلات رشد و ارتقای سواد خواندن و ترویج نوشتن شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر محی‌الدین بهرام محمدیان، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی نیز در این همایش گفت: «یکی از وظایف مستمر ما در قالب‌های جذاب و زیبا، انتقال پیام غدیر است که غفلت از آن می‌تواند پیامدها و آسیب‌های غیرقابل جبرانی داشته باشد.»

 هفدهمین همایش معاونان و نمایندگان نشریات رشد استان‌ها، شهریور 96، مشهد مقدس

دکتر محمدیان با اشاره به حضور معاونان آموزش ابتدایی ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های کشور در این همایش تأکید کرد: «متأسفانه ما تاکنون در آموزش و پرورش در خصوص آموزش ابتدایی وارونه عمل کرده‌ایم و فکر ما در آموزش ابتدایی اقدام صحیحی نبوده است. لازم است که آموزش ابتدایی را بسیار جدی بگیریم زیرا آموزش ابتدایی، آموزش جامعه‌ساز و تربیت تمدن ساز است. به دلیل همین اهمیت ما در طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش دوره شش ساله ابتدایی را دو دوره سه ساله دیده‌ایم که در دوره سه سال اول ابتدایی، معلم باید مانند پدر و مادر با کودک همراه و هم‌دل باشند.»

   معاون وزیر آموزش و پرورش با طرح موضوع احیاء مجله «رشد مرزداران» از استان‌های مرزی خواست نظرات خود را درخصوص بازنشر این مجله با مشارکت استان‌‌های مرزی با دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی اعلام کنند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با تأکید بر اهمیت راه‌اندازی باشگاه معلمان مؤلف، افزود: «این کار نباید منتظر تشکیلات و بودجه بماند و اگر با توجه به ظرافت‌های موجود معلمان کار را آغاز کنیم این کار به زودی سامان پیدا خواهد کرد.»

==================================================================================================================

آموزش ابتدایی را جدی بگیریم/ وظیفه مجلات رشد، ترویج پیام غدیر است

دکتر محمدیان در هفدهمین نشست هم اندیشی معاونان آموزش ابتدایی و نمایندگان مجلات رشد استان ها، با تاکید بر اهمیت دوره ابتدایی، احیاء مجلات «رشد مرزداران» و پویایی «باشگاه معلمان مولف» را خواستار شد.

چهارشنبه 15 شهریور 96

رونمایی از پوستر 47مین جشنواره بین المللی فیلم رشد در مشهد مقدس

با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از تمبر یادبود و پوستر 47مین جشنواره بین المللی فیلم رشد در مشهد مقدس رونمایی شد.

سه شنبه 14 شهریور 96

 

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در جلسه آغاز به کار دبیرخانه چهل وهفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد اظهار کرد: 1100 فیلم از 37 کشور جهان در این جشنواره شرکت نموده اند.

سه شنبه 14 شهریور 96

خبر فارسی : وزارت آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش ۱۳۹۶/۰۶/۱۴ - ۱۱:۴۴

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: جشنواره فیلم رشد می تواند از برجسته ترین اقدامات مشهد 2017 باشد

امیدواریم با برنامه ریزی و هماهنگی دستگاه های مختلف در استان به ویژه شورای شهر و شهرداری که در فضای جدید از پشتوانه های جدی آموزش و پرورش محسوب می شو.ند به بهترین شکل ممکن این جشنواره را برگزار کنیم. گفتنی است؛ در این جلسه از سامانه دوزبانه ، پوستر، تمبر و تندیس جشنواره بین الملی فیلم رشد با حضورحجت الاسلام و المسلمین محمدیان، رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریز درسی رونمایی شد. ...

=============================================================================================

ارسال نظر

Image CAPTCHA