راهیان نور دریایی

نشست هم اندیشی کارکنان و اعضای هیات علمی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اعزامی به سفر راهیان نور دریایی برگزار شد.

در این نشست ابتدا دکتر کفاشان فرمانده پایگاه شهید موسوی ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از حضور گرم مدعوین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری(دام ظله العالی) مبنی بر ضورت توجه به دریا، اظهار کرد: متاسفانه تا بحال این ظرفیت عظیم دریا و دریا دلان نیروی دریایی اعم از سپاه، ارتش و بسیج کمتر مورد توجه بوده و عمدتا راهیان نور در سفرهای زمینی از مناطق غرب و جنوب بازدید داشته اند که این سفر پر برکت زمینه آشنایی با دلاورمردی های این دریا دلان را فراهم ساخت.

در ادامه دکتر مرادی ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری این اردو اعم از وزارت آموزش و پرورش، سپاه، نیروی دریایی، اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان و سازمان پژوهش به تشریح فعالیت های چشمگیر نیروی دریایی در دوران دفاع مقدس پرداخت.

وی اظهار کرد: دلاورمردی های این دریا دلان سبب شد تا همان روزهای نخست جنگ تحمیلی، نیروی دریایی دشمن تا دندان مسلح و مورد حمایت قدرتهای استکباری شرق و غرب از تحرک باز بماند.

مرادی افزود: شرح خدمات و از جان گذشتگی های رزمندگان دلیر ارتش، سپاه و بسیج در دوران 8 سال دفاع مقدس، ظرفیت بی بدیل و ارزشمندی را ایجاد کرده که باید از طریق کتاب های درسی به نسل های آینده منتقل شود.

وی آسیب زدن به وحدت ملی، هویت ملی و انسجام ملی را از جمله اهداف عملیاتی دشمن از آغاز تا امروز را عنوان کرد و اضافه نمود: در جنگ نابرابر تحمیلی، آنچه انقلاب نوپای اسلامی ایران را در برابر هجمه های عظیم دشمنان متحد و منسجم در میدان مبارزه نگهداشت 3 عامل اساسی ولایتمداری، مردمی بودن و اسلامیت با سه بُعد عقلانیت، معنویت و عدالت بود. البته این از آموزه های دینی ماست که امروز فرصت ظهور و بروز پیدا کرده است.

گزارش مشروح این سفر به یادماندنی به صورت PDF ضمیمه می باشد.

فایل همراه: 

ارسال نظر

Image CAPTCHA