...همه چیز از یک مناظره شروع شد

معلم کلاس دوم آموزشگاه دخترانه غنچه های بهشت همانند روش های جذابی که برای تدریس به کار می برد قدرت ایران در برابر آمریکا را در قالب یک مناظره بین دو دانش آموزش به نمایش گذاشت.

به گزارش گروه استانی تیتریک، همه چیز از یک مناظره شروع شد، شاید کمتر کسی تصور می کرد یک ایده کلاسی، در دل مشکین دشت کرج آنچنان هیاهویی را در فضای مجازی به دنبال داشته باشد که مسئولین کشور و البرز را به دبستان غنچه های بهشت بکشاند. 

ماجرا از این قرار است که در دهه فجر امسال و همزمان با چهل سالگی انقلاب معلم کلاس دوم این آموزشگاه دخترانه مصمم می شود همانند روش های جذابی که برای تدریس به کار می برد قدرت ایران در برابر آمریکا را در قالب یک مناظره بین دو دانش آموزش به نمایش بگذارد. 

با انعکاس این مناظره توسط مادران در شبکه های اجتماعی و استقبال عموم از آن، کلیپ به دست مسئولین سازمان بسیج مستضعفین می رسد و آنها را ترغیب به حضور در این آموزشگاه غیر انتفاعی می کند. 

وارد مدرسه که می شوی در نگاه اول بافت و در و دیوارهای قدیمی آموزشگاه به استقبالت می آید اما خلاقیت کادر مدرسه محدودیت ها را به حاشیه برده و این مهم را به اثبات می رساند که آنچه در غنچه های بهشت همواره بوی تازگی می دهد، آرمان هایی 40 ساله است که به دست برخی از مسئولین به فراموشی سپرده شده است. 

21 اسفند است، همه آمده اند، از معاون بین الملل سازمان بسیج مستضعفین کشور تا رئیس شورای شهر مشکین دشت، مسئولین آموزش و پرورش فردیس، بسیج دانش آموزی و ....

با همراهی مسئولین،   وارد کلاس خانم سلطانی می شویم، معلمی که سدنا شعبانی و فاطمه دولت آبادی را در نقش ایران و آمریکا آموزش داده بود، باورمان نمی شود که دو دختر کلاس دومی به این خوبی بتوانند قدرت ایران و ضعف آمریکا را به نمایش بگذارند.

در حاشیه اجرای مجدد مناظره توسط دانش آموزان این کلاس، معلمشان حبیبه سلطانی به خبرنگار تیتریک، می گوید: از 11 سال پیش شغل معلمی را انتخاب کردم، دهه فجر امسال سعی کردم با روشی خلاقانه دانش آموزانم را با قدرت ایران در دنیا آشنا کنم. 

با همکاری یکی از مادران، مناظره برگزار کردیم و دو دانش آموز نقش ایران و آمریکا را بازی کردند، این روش آنقدر جذاب بود که دانش آموزان را نسبت به زورگویی های استکبار جهانی آگاه کرد و من را به هدفم رساند. 

در تمام سال های خدمتم تلاش کردم برای دانش آموزان حب به وطن را فرهنگسازی کنم تا کشورشان را تحت هر شرایطی دوست داشته باشند، هنوز ختم کلام فرا نرسیده بود که فاطمه دولت آبادی علی رغم نقشش می گوید از گذاشتن کلاه آمریکا بر سرش خوشحال نیست، آنجا بود که به راهی که معلمشان برای نهادینه کردن عشق به ایران انتخاب کرده است ایمان آوردم.

 محمدعلی مومنی ها معاون بین الملل سازمان بسیج مستضعفین هم نمایش اجرا شده توسط دو دانش آموز مشکین دشتی را در بین کارهای اجرا شده دانش آموزی کشور برای دهه مبارک فجر دارای سطح بالاتری دانست و به خبرنگار تیترک، گفت: محتوای این نمایش نشان می دهد، معلم، مدیر و دانش آموزان این آموزشگاه دید وسیعی نسبت به مسائل بین الملل دارند.

یکی از رسالت های ما ارتقا سطح آگاهی دانش آموزان است در نتیجه با مشاهده این مهم در دبستان غنچه های بهشت احساس وظیفه کردیم که به نمایندگی از سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین راهی مدرسه مذکور شویم. 

در هیاهوی قدردانی ها از دانش آموزان و معلم کلاس دوم، رضا نصرتی مطلوب رئیس شورای شهر مشکین دشت کرج هم وارد مدرسه شد تا با دیگر مسئولین همراه شود.

وی ضمن اظهار خوشحالی از بیان اهداف نظام و انقلاب با زبانی کودکانه در قالب مناظره ایران و آمریکا توسط دانش آموزان غنچه های بهشت، به خبرنگار تیتریک، می گوید: این کلیپ نشان دهنده همت بالای مدیران و معلمان این آموزشگاه و توجه ویژه به مسائل پرورشی در مدارس غیر انتفاعی است. 

با کمی دقت در فضای آموزشگاه غیر انتفاعی غنچه های بهشت که میزبان 150 دانش آموز است می توان به خلاقیت های عوامل مدرسه (خانم طوسی مدیر آموزشگاه، معاون و معلمان) در راستای اشاعه فرهنگ دینی، اجتماعی و ... پی برد، از کمد جوایز برای تشویق دانش آموزان با کالاهای ایرانی تا ذکر روزهای هفته در قالب برد قرانی و نه به چهارشنبه سوزی.

در خاتمه تنها می توان گفت آرمان های انقلاب اسلامی برخلاف شایعه پراکنی غرب گرایان داخلی و خارجی همچنان خط قرمز نسل های مختلف جمهوری اسلامی است از نسلی که انقلاب را رقم زد تا نسلی که امروز در دبستان غنچه های بهشت مشکین دشت کرج پرورش یافته اند. 

 

 

ارسال نظر

Image CAPTCHA