ورود آموزه های مربوط به کنترل خشم به کتاب‌های درسی دوره ابتدایی

گلایل اردلان

رئیس اداره سلامت جوانان وزارت بهداشت گفت: آموزه‌های مربوط به کنترل خشم و مهارت‌های حل مسئله با همکاری آموزش و پرورش به کتاب‌های درسی اضافه می‌شود.

گلایل اردلان اظهار کرد: در حوزه سلامت روان دستگاه‌های مربوطه از جمله وزارت بهداشت وارد عمل شده است و در گام اول  اختلالات شایع در بین جوانان را ارزیابی می‌کند؛ یکی از علت‌های آسیب به خود در بین جوانان عوامل مختلفی مثل اضطراب و حتی افسردگی است.
رئیس اداره سلامت جوانان وزارت بهداشت ادامه داد:  پس از انجام ارزیابی و تعیین وضعیت سلامت روح و روان فرد با انجام اقدامات تشخیصی به این نتیجه دست پیدا کنیم که جوان مد نظر در معرض آسیب  قرار دارد یا خیر.

اردلان تاکید کرد: پس از شناسایی افراد افسرده و دارای مشکلات روانی این افراد به کارشناسان روانشناس مستقر در مراکز جامع خدمات سلامت ارجاع داده می‌شود.
وی بیان کرد: اگر کارشناس روانشناس مستقر در پایگاه‌های بهداشت و مراکز جامع خدمات سلامت نتوانند مشکلات روحی و اختلالات روانی فرد را برطرف کنند با هماهنگی پزشک آموزش دیده مرحله دارو درمانی ویژه افراد آسیب دیده آغاز می‌شود.
رئیس اداره سلامت جوانان وزارت بهداشت اضافه کرد: در برخی از مواقع اگر مشکل روحی و روانی افراد به وسیله دارو برطرف نشود برای ادامه روند درمان به روانپزشک ارجاع داده می‌شود.
اردلان گفت: آموزش مهارت‌های زندگی ازجمله کار‌های پیشگیرانه برای مقابله با هرگونه اختلالات روحی و روانی است و بر اساس نرم جهانی این آموزش‌ها باید از سنین پایین شروع شود.
 
ورود آموزش های سلامت روان به کتاب درسی دانش‌آموزان
 
وی با اشاره به اینکه آموزش کنترل خشم، تصمیم‌گیری در زمان بحران و مهارت حل مسئله باید از دوران ابتدایی به کودکان داده شود، افزود: وزارت بهداشت در تعامل با آموزش و پرورش در برنامه‌های درسی مسائلی مانند کنترل خشم و آموزش مهارت‌های زندگی در کتاب‌های درسی را مورد توجه قرار داده است.
رئیس اداره سلامت جوانان وزارت بهداشت علاوه بر توجه به سنین دانش آموزی برای دانشجویان هم برنامه‌هایی دارد، اضافه کرد: مشکلات دانشجویان در بسته خدمتی وزارت بهداشت ارزیابی می‌شود و به وسیله کارشناسان این حوزه راه حل‌های مناسب برای پیشگیری از آسیب‌های روحی به دانشجویان مستعد داده می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

Image CAPTCHA