کتاب «شوق یادگیری» منتشر شد

کتاب «شوق یادگیری» با موضوعات جالب و خواندنی از جمله آموزش و پرورش پیش دبستان، آمادگی برای ورود به مدرسه، آموزش پیش دبستانی در ایران، با مقدمه ای از دکتر ابراهیم طلایی در 252 صفحه توسط انتشارات مدرسه منتشر گردید.

معرفی اثر

هدف این کتاب، تشریح ابعاد گوناگون آموزش و پرورش پیش ازدبستان و تببین دلایل ضرورت حضور کودکان در این دوره تحصیلی و ترغیب خانواده­ ها و مسئولان نظام آموزشی بر توجه به مساله پیش ­دبستانی است.

در این کتاب علاوه بر ارائه تاریخچه­ ای از آموزش و پرورش پیش ­از دبستان در دنیا و ایران، اشاره­ ای نیز بر برنامه­ درسی و آموزشی ده کشور دنیا و جمهوری­ اسلامی­ ایران در این دوره شده است.

در ادامه ضمن تبیین دو الگوی آموزشی خلاقیت­ گرا و رشدگرا و الگوی برنامه ­ریزی چندبُعدی مرتبط با این دوره، به دیدگاه اسناد تحول بنیادین آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران نسبت به دوره پیش­ از­دبستان بویژه در مولفه­ های ماموریت این دوره، اهداف، اصول­ حاکم، نقش­ خانواده و ­محیط در یادگیری کودکان پرداخته شده است.

   بر روی مولفه­ هایی همچون نقش دوره پیش­ از­دبستان در آینده تحصیلی کودکان، نقش بازی و محیط در یادگیری، مشارکت خانواده ­­ها در اجرای این دوره و موارد اساسی این دوره تاکید خاصی شده ­است. 

تالیف
1396
مولف یا مترجم: 
انتشارات: