رونمایی از سه اثر جدید در حوزه سواد رسانه

از سه اثر جدید در حوزه سواد رسانه، به همت «مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی» حوزه علمیه قم رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، در حاشیه سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری «دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم»، به همت «مرکز فرهنگی ـ هنری» از سه اثر جدید در حوزه سواد رسانه و با موضوع سینما رونمایی شد.

در این مراسم، از کتاب‌های «اسلام‌هراسی در سینمای هالیوود»، نوشته سیدمهدی گنجیانی و محمود علی‌پور، «دین در سینمای شرق و غرب» اثر محمدحسین فرج‌نژاد، محمدسعید قشقایی، محمدجواد عرب‌سالاری و دیگران، «معنویت با طعم هالیوود نئوبودیسم، لامائیسم»، به قلم علی قهرمانی رونمایی شد.

در این مراسم، محمد حسنی، «رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی» و نویسندگان این کتب به ارائه مطالب خود پرداختند.

محمد حسنی در آیین رونمایی از «کتاب‌های انجمن سواد رسانه طلاب» اظهار داشت: «دوره‌ای هالیوود فیلم‌هایی می‌ساخت که اسلام را عرب معرفی می‌کرد و حتی در بعد از انقلاب اسلامی هم که می‌خواست اسلام را نشان دهد، عرب‌ها را نشان می‌داد و عرب‌ها را با نگاه شرق‌شناسانه معرفی می‌کرد. همچنین وقتی که می‌خواست آفریقای جنوبی را نشان دهد، مکان‌های چرک و کوچه‌های باریک را نشان می‌داد. حتی تا مدتی با اینکه می‌دانستند انقلاب اسلامی صورت گرفته و فهمیده بودند که با نگاه بسیط نمی‌توانند به آن نگاه کنند، سعی می‌کردند که خود را به تغافل بزنند، اما نتوانستند. در دوره بعد، بین اسلام اعراب و اسلام ایرانی تفکیک قائل شدند».

وی ادامه داد: «در دوره بعد اتفاق جدیدی افتاد و آن‌ها تروریست خوب و بد و اسلام و اعراب خوب و بد را مطرح کردند. در گذشته، جمهوری اسلامی در فیلم‌های هالیوود بد بود، اما امروزه به جمهوری اسلامی خوب و بد تبدیل شده است».

1396