کتابها

آشنایی با هنر پرسشگری سقراطی بر اساس مفاهیم و ابزارهای تفکر انتقادی

پیام یزدانی کتاب "آشنایی با هنر پرسشگری سقراطی بر اساس مفاهیم و ابزارهای تفکر انتقادی" ریچارد پل را ترجمه کرد.

ذهن نامحدود: یادگیری، رهبری و زندگی بدون مانع

کتاب ذهن نامحدود: یادگیری، رهبری و زندگی بدون مانع، نوشته‌ی جو بولر، روش‌هایی ارزشمند برای دستیابی به بینشی نامحدود در درک و یادگیری ارائه می‌کند.

برهان شفا

 

اثر حاضر، ترجمه و تفسیری است از کتاب «برهان شفا»، که به قلم شیخ الرّئیس ابوعلی سینا و به زبان عربی به رشتة تحریر درآمده است.

آموزه‌های غیر منطقی منتشر شد

کتاب «آموزه‌های غیر منطقی (چگونه منطقی نباشیم!)» نوشته عبدالعظیم کریمی با هدف آشنایی‌زدایی از فضای فکری معمول و نگرش به مسائل روزمره از سوی انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.

مدیریت منابع انسانی (مفاهیم، تئوریها و کاربردها)

منابع انسانی هر سازمان، عامل اصلی حیات آن سازمان است و از این رو شناخت انسان برای مدیریت اثربخش آن ضروری است. مدیریت منابع انسانی بر مبنای مفاهیم رفتار سازمانی بنا شده است که با تلاش های نظام مند برای شناخت، درک و کنترل رفتار انسان، تحقق اهداف سازمان را امکان پذیر می سازد. مدیریت منابع انسانی درصدد است ضمن تضمین بهره وری منابع انسانی و سودآوری سازمان، بخشی از نیازهای انسان را نیز برآورده سازد.

مشق شب: شوق خواندن

«مشق شب: شوق خواندن» عنوان چهار جلدی از «مجموعه‌ مهارت محور مشق شب» است که به منظور تقویت درک متن و افزایش مهارت خواندن دانش‌آموزان در انتشارات مدرسه چاپ و روانه بازار نشر شد.

تاریخ جامع فلسفه

با توجه به تاثیر دامنه دار فلسفه و حکمت بر فرهنگ و تمدن بشری، باید به فلسفه و تاریخ آن از دریچه یی عمیق نگریست و تاثیر آن بر روی جوامع بشری و برعکس تاثیرپذیری آن از حرکات و تغییرات اجتماعی بشر را همچون متن اصلی تاریخ بشری لحاظ کرد؛ چراکه تفکر بشری هیچگاه از تاریخ خود جدا نبوده است. از اینرو فلسفه باید همواره با تاریخ خود آموخته شود و پیش برود وگرنه ایستا بوده و از سیر تاریخی انسان بدور خواهد ماند.

کتاب نامه‌هایی به یک وزیر جدید آموزش‌و‌پرورش منتشر شد

این کتاب روایتگر تجربیات مدیران آموزش‌وپرورش کشورهایی مثل استرالیا، برزیل، کلمبیا، هندوستان، ژاپن، مکزیک، لهستان، پرتغال، روسیه و سنگاپور است.

انتشار دو کتاب نقد و نظریه‌ حوزه ادبیات کودک در انتشارات مدرسه

«ادبیات کودک/ هنر یا پداگوژی؟ » و «مطالعات ادبیات کودک/ راهنمای روش پژوهش» عنوان دو کتاب نظری است که در مجموعه‌ای به دبیری دکتر مرتضی خسرونژاد که با مشورت پروفسور پیتر هانت استاد دانشگاه کاردیف انگلستان برگزیده شده است، در انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.

ایران مدرن و نظام آموزشی آن

کتاب حاضر رساله دکتری عیسی خان صدیق در دانشگاه کلمبیا است و در سال 1310 شمسی (1931 میلادی) دفاع شده، به موضوع خدمت نظام آموزشی به ایده ساختن ایران مدرن و پس از آن، تأسیس دانشگاه در ایران بر اساس سیاست‌های جدید آموزشی و فرهنگی در دوره پهلوی نخست پرداخته است.

بسته‌های تحولی آموزش‌وپرورش تهیه، تدوین و در قالب کتاب منتشر شد

در راستای  اجرایی کردن سند تحول بنیادین،  بسته‌های تحولی آموزش‌وپرورش مربوط به هر حوزه تهیه، تدوین و در قالب کتاب منتشر و جهت اجرا به استان‌ها ابلاغ شد.

مهارت های زندگی در اندیشه و کلام بزرگان علم و دین

کتاب حاضر درباره مهارت‌های زندگی در اندیشه و کلام بزرگان علم و دین است. رویکرد آن، بیشتر پژوهش تطبیقی در متون علمی_ دینی و با هدف بومی‌سازی مسائل اجتماعی و مهارت‌های زندگی صورت گرفته است.

مجموعه کتابهای الکترونیکی شهید مطهری

بنیاد علمی و فرهنگی استاد شهید مرتضی مطهری با همکاری انتشارات صدرا برای اولین بار اقدام به تهیه نسخه pdf همه کتاب های آیت الله مرتضی مطهری باکیفیت بالا و عرضه  دسترسی آزاد (رایگان) آن در فضای مجازی نموده است.

آغاز و انجام هستی و راهبری انسان: رویکردی نوین در طرح مباحث اعتقادی

انسان از همان آغاز که پای بر زمین نهاد، با پرسش هایی چون از کجا آمده ام؟ برای چه آمده ام؟ به کجا خواهم رفت؟ آیا این جهان خالقی دارد؟ و امثال این پرسش ها، روبرو بوده است؛ پرسش هایی که همواره به دغدغه اصلی بشر تبدیل شده اند.

انتشار کتاب «انگلیسی ویژه آموزش زبان انگلیسی به دانش‌آموزان دارای مشکلات یادگیری»

 کتاب « انگلیسی ویژه آموزش زبان انگلیسی به دانش‌آموزان دارای مشکلات یادگیری» نوشته هایده ووسکه با ترجمه احمد رمضانی (عضو هیئت علمی سازمان پژوهش  و برنامه ریزی آموزشی) و شیرین صالحی از سوی نشر بوی کاغذ منتشر شد.

آموزش نرم افزار Microsoft Office Word 2016 :رویکردی کاربردی در نگارش پایان نامه

تدوین محتواهای علمی(پایان نامه، مقاله و ....) در چارچوب استانداردهای نگارشی، یکی از چالش های رایج در طی دوران تحصیل می باشد. کتاب آموزش نرم افزار MS Word با رویکردی کاربردی در تدوین و نگارش پایان نامه، مراحل تهیه‌ و تدوین آن را به ‌صورت گام به گام در قالب یک الگوریتم ارایه می نماید تا با پیروی از آن، از بروز مشکلات رایج در حین تدوین پایان‌نامه پیشگیری و شرایطی را فراهم آورد تا در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه حاصل آید.

کتاب شناخت و تربیت اثر دکتر محمود تلخابی منتشر شد

 کتاب شناخت و تربیت (مبانی شناختی تربیت) اثر دکتر محمود تلخابی از سوی سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها منتشر شد.

پنج گفتار درباره اخبار جعلی

در عصر پسا انقلاب دیجیتال، هر شخص، کاربر و درعین‌حال ناشر محسوب می‌شود پس باید مسوولیت اطلاعات و اخباری را که تولید یا بازنشر می‌کند بر عهده بگیرد. گام اول در این مسوولیت‌پذیری، اصلاحاتی هرچند جزئی است که با کسب دانش و مهارت لازم باید در شیوه بهره‌مندی از فضای مجازی و مواجه‌شدن با اطلاعات و اخبار در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی ایجاد کند. بر این اساس کتاب «پنج گفتار درباره اخبار جعلی» در پی آن است که دراین‌باره، حداقل‌ها را در اختیار افراد قرار دهد.