کتابها و نشریات

پنجمن شماره نشریه "رسانه الکترونیک" سازمان پژوهش منتشر شد

فایل همراه: 

پنجمین شماره نشریه "رسانه الکترونیک" سازمان پژوهش به منظور بازتاب محتواهای راهبردی درسطح درون سازمانی منتشر شد.

سواد خبری

کتاب سواد خبری با هدف آموزش سواد خبری به عموم مخاطبان جهت توانمندسازی آن‌ها در شناخت، انتخاب و ارزیابی خبر در چهار بخش تألیف شده است.

آموزش شایستگی محور: مقدمه‌ای بر مفاهیم، دیدگاه‌ها و الگوها

هدف اصلی این کتاب توصیف و تحلیل ایده‌های رایج، دیدگاه‌ها و الگوهای آموزش شایستگی‌محور است. مفاهیم اولیه رویکرد آموزش شایستگی‌محور، کاربرد آن در بافت‌­ها و موقعیت‌­های مختلف آموزشی، ابعاد مختلف و مبانی نظری آن بیان شده است.

فلسفه جسمانی: ذهن جسمانی و چالش آن با اندیشه غرب

فلسفه جسمانی: ذهن جسمانی و چالش آن با اندیشه غرب منتشر شد که سه مفهوم جسمانیت، ناخودآگاه شناختی و استعاره شناختی مفهوم‌های بنیادین این کتاب هستند.

درک مطلب به دانش آموزان دارای مشکلات یادگیری و LD‌

کتاب"درک مطلب به دانش آموزان دارای مشکلات یادگیری و LD‌" با ترجمه علی اصغر سورتیجی توسط انتشارات مدرسه منتشر شده و در اختیار علاقمندان می باشد.

آشنایی با هنر پرسشگری سقراطی بر اساس مفاهیم و ابزارهای تفکر انتقادی

پیام یزدانی کتاب "آشنایی با هنر پرسشگری سقراطی بر اساس مفاهیم و ابزارهای تفکر انتقادی" ریچارد پل را ترجمه کرد.

ذهن نامحدود: یادگیری، رهبری و زندگی بدون مانع

کتاب ذهن نامحدود: یادگیری، رهبری و زندگی بدون مانع، نوشته‌ی جو بولر، روش‌هایی ارزشمند برای دستیابی به بینشی نامحدود در درک و یادگیری ارائه می‌کند.

برهان شفا

 

اثر حاضر، ترجمه و تفسیری است از کتاب «برهان شفا»، که به قلم شیخ الرّئیس ابوعلی سینا و به زبان عربی به رشتة تحریر درآمده است.

آموزه‌های غیر منطقی منتشر شد

کتاب «آموزه‌های غیر منطقی (چگونه منطقی نباشیم!)» نوشته عبدالعظیم کریمی با هدف آشنایی‌زدایی از فضای فکری معمول و نگرش به مسائل روزمره از سوی انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.

مدیریت منابع انسانی (مفاهیم، تئوریها و کاربردها)

منابع انسانی هر سازمان، عامل اصلی حیات آن سازمان است و از این رو شناخت انسان برای مدیریت اثربخش آن ضروری است. مدیریت منابع انسانی بر مبنای مفاهیم رفتار سازمانی بنا شده است که با تلاش های نظام مند برای شناخت، درک و کنترل رفتار انسان، تحقق اهداف سازمان را امکان پذیر می سازد. مدیریت منابع انسانی درصدد است ضمن تضمین بهره وری منابع انسانی و سودآوری سازمان، بخشی از نیازهای انسان را نیز برآورده سازد.

مشق شب: شوق خواندن

«مشق شب: شوق خواندن» عنوان چهار جلدی از «مجموعه‌ مهارت محور مشق شب» است که به منظور تقویت درک متن و افزایش مهارت خواندن دانش‌آموزان در انتشارات مدرسه چاپ و روانه بازار نشر شد.

تاریخ جامع فلسفه

با توجه به تاثیر دامنه دار فلسفه و حکمت بر فرهنگ و تمدن بشری، باید به فلسفه و تاریخ آن از دریچه یی عمیق نگریست و تاثیر آن بر روی جوامع بشری و برعکس تاثیرپذیری آن از حرکات و تغییرات اجتماعی بشر را همچون متن اصلی تاریخ بشری لحاظ کرد؛ چراکه تفکر بشری هیچگاه از تاریخ خود جدا نبوده است. از اینرو فلسفه باید همواره با تاریخ خود آموخته شود و پیش برود وگرنه ایستا بوده و از سیر تاریخی انسان بدور خواهد ماند.

کتاب نامه‌هایی به یک وزیر جدید آموزش‌و‌پرورش منتشر شد

این کتاب روایتگر تجربیات مدیران آموزش‌وپرورش کشورهایی مثل استرالیا، برزیل، کلمبیا، هندوستان، ژاپن، مکزیک، لهستان، پرتغال، روسیه و سنگاپور است.

انتشار دو کتاب نقد و نظریه‌ حوزه ادبیات کودک در انتشارات مدرسه

«ادبیات کودک/ هنر یا پداگوژی؟ » و «مطالعات ادبیات کودک/ راهنمای روش پژوهش» عنوان دو کتاب نظری است که در مجموعه‌ای به دبیری دکتر مرتضی خسرونژاد که با مشورت پروفسور پیتر هانت استاد دانشگاه کاردیف انگلستان برگزیده شده است، در انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.

ایران مدرن و نظام آموزشی آن

کتاب حاضر رساله دکتری عیسی خان صدیق در دانشگاه کلمبیا است و در سال 1310 شمسی (1931 میلادی) دفاع شده، به موضوع خدمت نظام آموزشی به ایده ساختن ایران مدرن و پس از آن، تأسیس دانشگاه در ایران بر اساس سیاست‌های جدید آموزشی و فرهنگی در دوره پهلوی نخست پرداخته است.

بسته‌های تحولی آموزش‌وپرورش تهیه، تدوین و در قالب کتاب منتشر شد

در راستای  اجرایی کردن سند تحول بنیادین،  بسته‌های تحولی آموزش‌وپرورش مربوط به هر حوزه تهیه، تدوین و در قالب کتاب منتشر و جهت اجرا به استان‌ها ابلاغ شد.