کتابها و نشریات

برنامه درسی اوان کودکی

امروزه دیگر سؤال از "چرایی" و یا ضرورت آموزش به کودکان خردسال، پرسش هوشمندانه ای نیست چرا که پاسخ روشن است. مطالعات به خوبی نشان دادند تجارب یادگیری کودکان در سال های آغازین زندگی، عمیقاً بر رشد و تحول آن ها در آینده تأثیر می گذارد.

ششمین شماره نشریه "رسانه الکترونیک" سازمان پژوهش منتشر شد

فایل همراه: 

ششمین شماره نشریه "رسانه الکترونیک" سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به منظور بازتاب محتواهای راهبردی درسطح درون سازمانی منتشر شد.

حالا فهمیدم ...

 کتاب «حالا فهمیدم...» با هدف آموزش راهبرد‌های بهبود مهارت‌های ادراکی(دانستنی) در دانش‌آموزان ابتدایی از طرف انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.

صرف: رویکردهای نظری و کاربرد آن ها در تحلیل زبان فارسی

کتاب حاضر به توصیف و تحلیل موضوعات اصلی صرف زبان فارسی از منظر چندین رویکرد نظری پرداخته و از دو بخش با 10 فصل تشکیل شده است.

برنامه ریزی راهبردی در نظام های آموزشی

 کتاب برنامه ریزی راهبردی در نظام های آموزشی به مدیران و برنامه ریزان آموزشی کمک می کند تا بتوانند در موقعیت های پیچیده و با وجود چالش های محیط بیرونی و ضعف های درونی، اقدام به طراحی و تدوین برنامه های راهبردی نمایند.

کتابشناسی انقلاب اسلامی

به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، کتابخانه و مرکز اسناد با هدف آگاهی رسانی جاری از کتاب های موجود، کتابشناسی با  موضوع تاریخ انقلاب اسلامی تهیه نموده است.

صعود چهل ساله

پیشرفت‌ها و دستاورد‌های ایران اسلامی در چهاردهه گذشته بنابر آمار‌های بین المللی نشانگر موفقیت‌های جمهوری اسلامی علیرغم همه مشکلات و کمبودهاست.

معلم یادگیرنده، یادگیری حرفه ای مبتنی بر همکاری

داوطلبان حرفه معلمی از چه آموزش هایی برای کاربست شیوه های جدید تدریس استفاده می کنند، با چه مشکلات و مسائلی روبرو هستند و چگونه بر غنای حرفه ای خود می افزایند.اثر حاضر دربردارنده مجموعه مقالاتی است که استادان دانشگاه هنگ کنگ در خصوص فرازها و فرودهای درس «تمرین دبیری» یا کارورزی دانشجویان تربیت معلم نوشته اند.

مبانی طراحی آموزشی

نویسندگان کتاب به طور تخصصی خوانندگان را برای طراحی آموزشی براساس الگوی خاص آماده نمی‌کنند، لیکن معرفی و طرح الگوهای طراحی آموزشی، فرایند و عناصر آن را به شیوه‌های مختلف به تصویر می‌کشند.

پنجمین شماره نشریه "رسانه الکترونیک" سازمان پژوهش منتشر شد

فایل همراه: 

پنجمین شماره نشریه "رسانه الکترونیک" سازمان پژوهش به منظور بازتاب محتواهای راهبردی درسطح درون سازمانی منتشر شد.

سواد خبری

کتاب سواد خبری با هدف آموزش سواد خبری به عموم مخاطبان جهت توانمندسازی آن‌ها در شناخت، انتخاب و ارزیابی خبر در چهار بخش تألیف شده است.

آموزش شایستگی محور: مقدمه‌ای بر مفاهیم، دیدگاه‌ها و الگوها

هدف اصلی این کتاب توصیف و تحلیل ایده‌های رایج، دیدگاه‌ها و الگوهای آموزش شایستگی‌محور است. مفاهیم اولیه رویکرد آموزش شایستگی‌محور، کاربرد آن در بافت‌­ها و موقعیت‌­های مختلف آموزشی، ابعاد مختلف و مبانی نظری آن بیان شده است.

فلسفه جسمانی: ذهن جسمانی و چالش آن با اندیشه غرب

فلسفه جسمانی: ذهن جسمانی و چالش آن با اندیشه غرب منتشر شد که سه مفهوم جسمانیت، ناخودآگاه شناختی و استعاره شناختی مفهوم‌های بنیادین این کتاب هستند.

درک مطلب به دانش آموزان دارای مشکلات یادگیری و LD‌

کتاب"درک مطلب به دانش آموزان دارای مشکلات یادگیری و LD‌" با ترجمه علی اصغر سورتیجی توسط انتشارات مدرسه منتشر شده و در اختیار علاقمندان می باشد.

آشنایی با هنر پرسشگری سقراطی بر اساس مفاهیم و ابزارهای تفکر انتقادی

پیام یزدانی کتاب "آشنایی با هنر پرسشگری سقراطی بر اساس مفاهیم و ابزارهای تفکر انتقادی" ریچارد پل را ترجمه کرد.

ذهن نامحدود: یادگیری، رهبری و زندگی بدون مانع

کتاب ذهن نامحدود: یادگیری، رهبری و زندگی بدون مانع، نوشته‌ی جو بولر، روش‌هایی ارزشمند برای دستیابی به بینشی نامحدود در درک و یادگیری ارائه می‌کند.