عناوین امتحان نهایی پایه دوازدهم اعلام شد

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ استقرار پایه دوازدهم در نظام جدید آموزشی اما واگرهای بسیاری را در پی داشت و علی رغم اینکه آموزش و پرورشی‌ها از آمادگی کامل برای  استقرار این پایه تحصیلی خبر داده بودند اما هنوز کمبودهایی در این پایه وجود دارد و دانش آموزان این پایه تحصیلی در مورد وضعیت ساعات دروس در طول هفته و برگزاری امتحانات پایان ترم و تعیین وضعیت نهایی بودن یا نبودن آن  دچار بلاتکلیفی هستند.

دانش آموزانی که علاوه بر گذراندن این پایه تحصیلی حالا باید به طور همزمان خود را برای بزرگترین ماراتن علمی کشور هم آماده کنند به جای تمرکز کامل بر درس خواندن، در استرس و تشویش ناشی از برنامه‌ریزی نامناسبی هستند که تکلیف آنها را به درستی مشخص نمی‌کند و هر روز نتیجه قطعی  را به روزهای آینده موکول می‌کنند.

تعیین تکلیف دروس امتحان نهایی موضوعی است که بنابر اظهارات مسئولان مربوطه در آموزش و پرورش قرار بود تا آغاز سال تحصیلی به نتیجه برسد اما بنا بر گفته سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نخستین هفته مهرماه،  عناوین دروس امتحان نهایی مشخص شده است اما همچنان منتظر امضای رئیس جمهوری، رئیس شورای عالی آموزش و پرورش، است.

انتظار برای تائید عناوین دروس امتحان نهایی به وسیله رئیس جمهوری

طبق دیگر گفته‌های بطحایی قرار بر این است که در هر رشته حدود ۱۰ یا ۱۱ درس  پایه دوازدهم نهایی شود  البته دروسی که در پایه دهم و یازدهم جز امتحانات نهایی باشد برای دوازدهم نهایی نخواهد بود.

این موضوع در حالی مطرح می‌شود که عناوین دروس امتحان نهایی پایه دوازدهم شاخه نظری در جلسه 959 شورای عالی آموزش و پرورش مورخ 26 شهریور امسال به تصویب رسیده و همچنان علی رغم گذشت یک ماه از این تاریخ در انتظار امضای رئیس جمهوری است.

البته علاوه بر امتحانات پایه دوازدهم  بنابر اظهارات قبلی آموزش و پرورشی ها در پایه های دهم و یازدهم هم دروس نهایی وجود خواهد داشت که هنوز در این مورد هم شفاف سازی نشده است.

جدول عناوین دروس در این مصوبه آمده است که مشروح آن به شرح زیر است:

به استناد بند یک ماده واحده قانون اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، مصوب 26/2/95 مجلس، شورای عالی آموزش و پرورش مقرر می‌کند که آزمون پایانی دروس پایه دوازدهم شاخه نظری به شرح زیر و به صورت نهایی برگزار می‌شود:

4
امتیاز: 3.5 (2 رای)

نظرات

پس برای فنی و حرفه ای ها چی ؟؟؟؟

فک نمیکنید برای شخصی که سال آخره و کنکور داره دروسی مثل سلامت و بهداشت و علوم اجتمائی نه تنها لازم نیستن بلکه نهایی بودن امتحان اونا کمی غیر منطقی و غیر منصفانه باشه؟؟؟

با توجه به پودمانی بودن فنی حرفه ای و تاکید برمهارت اموزی!!!،نهایی شدن امتحانات جای سوال دارد ؟؟؟؟

فنی و حرفه ای امتحان نهایی نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من نمیفهمم این آموزش پرورش جدن هدفش چیه آقا این چه وضعشه من ۱۲ معماری میخونم این چه وضعشه معلوم نیست چی به چیه ما الان پیش دانشگاهیم باید هفته ای ۳روز بریم مدرسه علاوه بر این این درس های چرتی که گذاشتین به دردمون نمیخورن هدفتون چیه از این کتبا ما چسکار داریم اخلاق حرفه ای رو که اوردین بعد ۱۲سال برامون گذاشتین فک نمیکنین دیره برا این. یا این سلامت بهداشت چیه این آمادگی دفاعی چیه. علوم اجتماعی جیه اینا ربطی به درس ما ندارن. ما چرا باید بعد عید هم بیایم مدرسه. اینا همه باعث میشه تو کنکور بلنگیم وقت نداریم ما. یکم بفهمید. یه روزم یه تصمیم درست بگیرین مارو هم علاف خودتون کردین بابا بسه دیگه بسه.

خودتون میگید فنی بهتره توی رشته ها از همون اول مهارت تو دست فنی اما متاسفانه همیشه حرف اول برای اموزش و پرورش کل کشور و وزارتخانه نظری میزنه فقط برا نظریا برنامه ریزی میشه هم برای کنکور هم برای دروس نهائی. و حرفی از رشته های فنی زده نمیشه تکلیفشون مشخص نیست که کنکور دارن امتحان نهائیشون شامل چه درسهائی هست تورو خدا ی کم هم به فکر فنی و حرفه ای ها باشید مخصوصا دوازدهمی ها که امسال ازمایشیند

سلام اخه علوم اجتماعی و بهداشت دیگه چرا خیلی دبیر دارن نهایی هم شده لطفا رسیدگی بشه الان چند وقته میگذره هنوز این درس دبیر نداره) بهداشت()

آقا/خانوم محترم مثلا تفکرو سواد رسانه و مدیریت تولید کارگاه نوآوری الزامات چمیدونم جغرافیا و تاریخ ب چ درد رشته ی خیاطی من میخورن ی کم ملاحظه کنید والا ما ب درسای تخصصیمون نمیرسیم همه رو میوفتیم ی کم ب فکر ما باشید جمع کنید این مسخره بازیارو عمرمونو هدر میدیم واس چارتا کتاب ک اصلا ربطی ب رشتمون ندارن بسه دیگه

لطفا یکی برسی کنه که چرا همش دارن به رشته های نظری میرسن من الان پایه دوازدهم صنایع شیمیایی ام ولی هنوز نمیذدونم که تکلیفم چیه کنکور که نداریم هیچ کتاب اموزشی یا کتاب کاری هم نداره این رشته خود کتاب هاهم که کلی ایراد داره چون سال اول چاپه.خود قزوین هم که داشنگاه نداره .وقتی که میگین رشته های فنی خوبه ومیخواین امار به سمت فنی بیشتر بشه پس لطفا بررسی کنین این مشکلاتو حل کنین بعدا حرف بزنین.هرسال هم که از دهم تا الان هیچ وقت از اول سال کتاب نداشتیم تا دوماه همیشه وسطای ابان ماه کتا اومده.لطفا بررسی کنین!!!

ارسال نظر

Image CAPTCHA