کتابهای کمک درسی از چرخه آموزش و پرورش حذف شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آموزش و پرورش آذربایجان غربی، ابراهیم محمدی عصر یکشنبه در پنجمین اجلاس روسای ادارات و مناطق ۲۴ گانه آموزش و پرورش آذربایجان غربی افزود: مدیران مناطق باید رسالت خود را به شکل صحیح در این زمینه انجام دهند و این کتاب های کمک درسی را از سیستم آموزشی حذف کنند.

وی اضافه کرد: اولویت ارزشیابی در مدارس فقط درصد قبولی نیست و باید مدارس را شاداب سازی کرد و اجازه داد تا دانش آموزان شاداب باشند و جست و خیز کنند.

محمدی ادامه داد: آموزش و پرورش متولی تعلیم و تربیت و متولی کم و کیف فضای آموزشی است؛ اما متولی استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس اداره کل توسعه تجهیز و نوسازی مدارس بوده و در مناطق و نواحی مدیران مناطق و نواحی موظف به پیگیری هر دو مورد هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی اضافه کرد: همه مدیران مناطق جزو مسئولان در نظام جمهوری اسلامی بوده وخدمت به مردم وظیفه انان است.

وی اظهار داشت: وجود ۲۲۰ هزار شهید در جامعه اسلامی که پنج هزار تن از این شهدا معلم بودند و ۳۶ هزار دانش آموز و ۵۰۰ هزار جانبازمسئولیت فرهنگیان را در جامعه و دانش آموزان دو برابر می کنند.

محمدی افزود: بازدید از پروژه هایی که در حال ساخت است در اولویت برنامه مدیران مناطق باشد، کلنگ زنی نیازی به آیین ندارد و جایی کلنگ زنی شود که حتما اعتبار ساخت آن تامین است.

وی درباره استراتژی آموزش و پرورش در زمینه استقرار سند تحول بنیادین آموزش و پروش گفت: اقدامات زمینه ای و اجرایی بسیاری در این زمینه تدوین شده که با برنامه های تدارک دیده شده اجرا خواهد شد.

محمدی با اشاره به اقدامات زمینه افزود:استقرار سند تحول بنیادین،   پایش شاخص های استقرار سند، تهیه برنامه اجرایی سند، تصویب و تدوین زیر نظام هاوتدوین اهداف دوره های تحصیلی از جمله این اقدامات است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی اضافه کرد: مدرسه محوری  و واگذاری اختیارات به مدرسه جهت تقویت ارکان مدرسه از جمله اقدامات اجرایی است و برنامه های آن نیز تدوین شده است که شامل موارد زیر است.

وی بیان کرد: نظام سنجش صلاحیت حرفه ای مدیران و ارتقاء شایستگی ها، استقرار گام اول شایسته سالاری مدیران واحدهای آموزشی،   نظام سنجش و تضمین کیفیت مدارس،   اصلاح ساختار تصمیم گیری و تصمیم سازی در مدرسه و برنامه ویژه مدرسه (بوم) از جمله آنهاست.

وی درباره برنامه ها هم گفت: گسترش مهارت آموزی، کاهش موانع یادگیری فعال در مدارس با تاکید بر ترویج شادابی و نشاط در مدارس، ترویج فعالیت های گروهی به جای رقابت های فردی، ترویج و گسترش برنامه های دینی و تربیتی بارویکرد ترویج فرهنگ نماز، عترت و قرآنو طرح بازی – یادگیری (کلاس های آموزشی مبتنی بر اسباب بازی) از جمله این برنامه هاست.

امتیازی داده نشده

نظرات

با احترام به ایشان، به نظر می‌رسد نباید خلاف قانون عمل کرد. برچیدن کتاب‌های کمک‌درسی از همه مدارس، یا نیاز به قانون دارد یا اجماع اهالی فکر و فرهنگ. این کتاب‌ها حتی اگر مردار باشند، در شرایطی استفاده از آن‌ها می‌تواند مجاز باشد. وزیر محترم بنا به مصلحت، فقط مدارس ابتدایی را در این زمینه منع کردند و آن را به دوره‌های دیگر تسری ندادند و شایسته نیست یک مدیرکل، این کار را بکند. چون اگر هر کس بخواهد صرفاً بر اساس برداشت خود عمل کند، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

ارسال نظر

Image CAPTCHA