دهمین جشنواره بین‌المللی «هشتمین خورشید ولایت» برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، جشنواره هشتمین خورشید ولایت مجموعه‌ای از مسابقات فرهنگی و هنری است که برای دهمین سال پیاپی توسط بنیاد فرهنگی آستان قدس رضوی و با همکاری اداره کل روابط‌ عمومی آستان قدس رضوی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان برگزار می‌شود.
ایجاد زمینه برای ارتباط هرچه بیشتر کودکان، نوجوانان و جوانان با فضایل معنوی امام رضا(ع)، تقویت باورهای دینی و مذهبی کودکان، نوجوانان و جوانان دانش‌آموز، معرفی و بازشناسی شخصیت و ویژگی‌ها و فضائل اخلاقی امام رضا(ع)، پرداختن به جلوه‌های زیبای زیارت و توصیف حالات معنوی نوجوانان و جوانان و جلوه آن در آثار فرهنگی و هنری، تولید آثار فاخر در عرصه فرهنگی و هنری در سطح کودکان، نوجوانان و جوانان و ایجاد روحیه شادی و نشاط از طریق فضای رقابتی از اهداف این جشنواره به شمار می‌رود.
جشنواره بین‌المللی فرهنگی ـ هنری «هشتمین خورشید ولایت» همچون سال‌های گذشته با محوریت «امام رضا(ع)، معرفت، زیارت» در ۱۰ رشته برگزار می‌شود.
جشنواره‌ هشتمین خورشید ولایت ویژه دانش‌آموزان سراسر کشور و فارسی‌‌زبانان خارج از کشور در چهار دوره تحصیلی، دوره سه ساله اول ابتدایی، دوره سه ساله دوم ابتدایی، دوره سه ساله متوسطه اول، دوره سه ساله متوسطه دوم برگزار می‌شود. 
رشته‌های عکاسی، فیلم کوتاه، شعر، داستان، دلنوشته، سرود، وبلاگ نویسی، خوشنویسی و نقاشی ویژه دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوره اول و دوم این جشنواره خواهد بود. خط تحریری، دلنوشته و نقاشی نیز از رشته‌های دوره ابتدایی به شمار می‌روند.
همچنین، دانش‌آموزان خارج از کشور نیز در رشته‌های دلنوشته، داستان، شعر و وبلاگ‌نویسی به رقابت با یکدیگر می‌پردازند، فرهنگیان شرکت‌کننده نیز می‌توانند آثار خود را در دو رشته شعر و دلنوشته به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.
بنابر این گزارش، علاقه‌مندان باید تا ۲۰ فروردین ماه 96، آثار  خود را به دبیرخانه این جشنواره به نشانی مشهد مقدس، خیابان خواجه ربیع ۲۵، نبش رضوان ۵، مجتمع علمی ـ فرهنگی(پژوهشسرا) امام رضا(ع) ارسال کنند و یا با شماره تلفن ۰۵۱-۳۷۴۲۷۵۹۵ تماس حاصل فرمایند.
امتیازی داده نشده

نظرات

همكاراتون فرمودن فيلم كوتاه بايد به صورت CD پست بشه. براي پست كردن نيازي به كد پستي نيست ؟

ارسال نظر

Image CAPTCHA